Wydawca: 186
65377
Ebook

Математика. 1 клас. Збірник 1000 сюжетних задач, герої яких живуть, жартують, розважаються, допомагають один одному. НУШ

Марко Беденко

Пропонований збірник задач відповідає Державному стандарту початкової освіти та типовим освітнім програмам. У збірнику запропоновано 1000 задач на всі основні типи, що вивчаються у 1 класі. Сюжети задач різноманітні й цікаві. У них живуть, жартують, розважаються і допомагають один одному симпатичні герої. Посібник доцільно використовувати як доповнення до чинним підручників під час самостійної роботи в класі, для додаткових занять з математики або в ході виконання домашніх завдань. Для учнів 1 класу, вчителів, батьків.

65378
Ebook

Między dobrem a złem. Rozważania o etyce uwarunkowań współczesnego świata

Krzysztof Lipka, Paulina M. Wiśniewska

Zanany etyk, filozof, muzykolog, prof. K. Lipka, odpowiada na trudne pytania współczesnego świata - czy dziś da się żyć etycznie i przyzwoicie, dokąd zmierza ten swiat i jak się w nim odnaleźć?

65379
Ebook

Instant Nancy Web Development. Leverage the powerful and lightweight .NET-based Nancy Web Framework

Christian Horsdal

Nancy is a C# web framework which aims to provide you ,the application developer, with an easy path to follow, where things will naturally fall into place and work. Nancy is a powerful, flexible, and lightweight web framework that allows you to get on with your job.Instant Nancy Web Development will give Readers practical introduction to building, testing, and deploying web applications with Nancy. You will learn how to take full advantage of Nancy to build clean application code, and will see how this code lends itself nicely to test driven development. You will also learn how to hook into Nancy to easily extend the framework.Instant Nancy Web Development offers you an in-depth exploration of all the major features of the Nancy web framework, from basic routing to deployment in the Cloud, and from model binding to automated tests.You will learn how to build web applications with Nancy and explore how to build web sites using Razor views. Next, you will learn how to build web based APIs suitable for JavaScript clients, mobile clients, and even desktop applications. In fact, you will learn how to easily combine the two into one.Finally, you will learn how to leverage Nancy to write clean and maintainable web applications quickly.

65380
Audiobook

Wielki cyrkowy numer - opowiadanie erotyczne

Alexandra Södergran

Istniał jednak inny pokaz, bardzo szczególny, którym kończył się każdy wieczór. Był to pokaz, który sprawiał, że ta ogromna ludzka masa w przepełnionym cyrkowym namiocie najpierw całkowicie milkła, a potem stopniowo ożywała. Ciała zaczynały się rytmicznie poruszać. Niektórzy z obecnych zaczynali się onanizować. Wokół było słychać jęki rozkoszy... Publiczność słynnego objazdowego cyrku uwielbiała sztuczki zwierząt i wygłupy klaunów, ale wszyscy najbardziej czekali na numer specjalny, który przez swoją pełną napięcia zmysłowość doprowadzał widzów do stanu ekstazy i euforii. Para nagich, wyjątkowo utalentowanych akrobatów wywoływała w całym cyrkowym namiocie potężne zbiorowe szaleństwo, pełne pożądania, rozkoszy i zachwytu. Fiona i Zakorov marzyli jednak, że kiedyś razem uciekną, by rozkoszować się tylko sobą i swoją miłością, która dawała im poczucie wyzwolenia zarówno cielesnego, jak i duchowego. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło...

65381
Ebook

Trzy flakony

Pjotr Janicki

Pjotr Janicki Nadal aksamit: liryki Dziękuję bardzo Trzy flakony Około dziesięciu lat w wątłych ramionach spekulacji, że może w zrywaniu kwiatów chodzi nie tylko o nas, bo umówiliśmy się na kościanej stercie, z której gad mówi: zobacz, wzniesienie to akurat twoje życie... Pjotr Janicki Ur. 1974 r. w Białymstoku Najważniejsze dzieła: Nadal aksamit (2006), Wyrazy uznania (2014), 13 sztuk (2016) Właśc. Piotr Janicki. Polski poeta, autor trzech książek poetyckich. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w roku 2015. W 2017 roku nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku za tom 13 sztuk. Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

65382
Ebook

Obciążenia i oddziaływania na rusztowania jako konstrukcje inżynierskie

Ewa Błazik-Borowa

Rusztowania są to z jednej strony urządzenia techniczne, która mają zapewnić bezpieczeństwo pracowników budowlanych, ale są to również konstrukcje budowlane niejednokrotnie dość wysokie i bardzo często o skomplikowanych kształtach.

65383
Ebook

Równe, bezkreśne pole

Maciej Szukiewicz

Rów­ne, bez­kre­śne po­le... Rów­ne, bez­kre­śne po­le... Znam je. O wie­czo­rze  My­śli mo­je tam cho­dzą pod ga­sną­cą zo­rzę.    Idą po­mię­dzy brzo­zy ci­szą no­cy zdję­te  Szu­kać chłod­ne­go le­ku na skrzy­dła zwich­nię­te.    Idą na śpią­ce wo­dy, by ja­ko gwiazd ro­je  Pło­mie­nie swe za­ta­piać w krysz­ta­ło­we zdro­je.    Idą na ro­śny opar, skróś mie­sięcz­nej łu­ny  Trą­cać w roz­pię­te na mgłach srebr­no­lit­ne stru­ny.    Idą skar­żyć się świa­tu na do­lę, nie­do­lę. [...]Maciej SzukiewiczUr. 13 maja 1870 w Sztokholmie Zm. 28 września 1943 w Krakowie Najważniejsze dzieła: Rymy i rytmy; Na głębiach. Poemat; Śnieg. Baśń ludowa; Z ziemi fiordów i fieldów. Luźne kartki z podróży Pisarz, tłumacz, krytyk teatralny, historyk literatury, historyk sztuki. Urodził się w Sztokholmie, dokąd wyemigrowali jego rodzice po upadku powstania styczniowego, w którym oboje brali udział. W 1872 r. rodzina osiadła w Krakowie, gdzie Maciej ukończył gimnazjum i debiutował jako poeta w czasopiśmie ,,Przyszłość" (1890). Następnie studiował w Pradze chemię technologiczną, by po trzech latach przenieść się na historię sztuki na wydziale filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Krakowie wszedł w środowisko cyganerii artystycznej i początkowo objął buławę po Tadeuszu Micińskim w rodzącym się środowisku Młodej Polski. Wysoko ceniono wówczas jego talent poetycki. W imieniu młodzieży akademickiej przemawiał podczas odsłonięcia pomnika Mickiewicza. W 1896 r. podjął korespondencję ze Stanisławem Przybyszewskim i przetłumaczył jeden z jego dramatów (Das grosse Glück, w tł. pol. Dla szczęścia). Wkrótce w środowisku krakowskiej bohemy został zdetronizowany przez Przybyszewskiego, sam zaś wybrał stabilizację życiową. Tłumaczył literaturę czeską. Publikował w wielu krakowskich czasopismach wiersze oraz szkice z zakresu historii sztuki. W 1899 r. podjął pracę w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie został kustoszem, a w 1900 r. objął posadę w muzeum w Domu Jana Matejki w Krakowie (napisał następnie wiele prac i studiów poświęconych temu artyście).Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

65384
Ebook

Obraz, obiekt, narracja. Doświadczenie wizualne Zofii Rydet

Mariusz Gołąb, Stefan Czyżewski

Za podstawę rozważań nad kulturowym znaczeniem twórczości Zofii Rydet autorzy przyjęli "analizę etymologiczną" pojęcia fotografii. Dostrzegają oni w tym rodzaju przekazu istotny czynnik modyfikujący zachowane w tradycji pojęcia tekstu i opowieści oraz związany z nimi przykład szerzej rozumianego myślenia przy pomocy obrazów. Zastosowane ujęcie metodologiczne prowadzi do przedstawienia Zapisu socjologicznego jako aktualizacji znaczeń doświadczenia i rytuału zawartych w tradycji pojęcia fotografii, a odzwierciedlonych w fotograficznym cyklu Zofii Rydet. Autorzy stawiają pytanie o przyczyny rosnącej dziś popularności odkrywanych w nim obrazów świata, podejmując jednocześnie próbę rekonstrukcji fotograficznej poetyki Zofii Rydet. W rozważaniach tych gatunkowe pojęcie cyklu jest rozpatrywane m.in. jako zagadnienie z pogranicza narratologii oraz artystycznych praktyk performance'u. Twórczość polskiej fotografki pełni w książce także funkcję poznawczej inspiracji do szerszych rozważań teoretycznych nad miejscem obrazów fotograficznych we współczesnej kulturze. Aspekt teoretyczny publikacji prowadzi ku propozycji pojęcia "zwrotu fotograficznego", którego przykładem są prace Zofii Rydet. Teoretyczny kontekst kulturowy nakreślony wraz z podjętą w książce próbą omówienia immanentnej poetyki fotograficznej Zofii Rydet znajdują wspólny punkt w powrocie do korzeni fotografii, prezentując proces kształtowania się ostatecznego pomysłu cyklu fotograficznego jako splotu wartości estetycznej z towarzyszącą jej obserwacją antropologiczną.