Wydawca: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
769
Ebook

Tablice informatyczne. AJAX

Marcin Lis

Szybka i sprawna praca z Ajaksem! Jak utworzyć obiekt w formacie JSON? Jak podzielić kod na moduły? Jak korzystać z transmisji synchronicznej? Pracujesz z Ajaksem? Ugrzązłeś przy rozwiązywaniu trudnego problemu, z którym nie możesz sobie poradzić? Potrzebujesz szybkiej podpowiedzi? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę? Właśnie dla Ciebie opracowaliśmy rewelacyjne rozwiązanie - "Tablice informatyczne. Ajax". Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby - bez przeglądania wielu książek - tworzyć nowoczesne, interaktywne aplikacje. Błyskawicznie dowiesz się między innymi, co oznaczają poszczególne kody, jak tworzyć węzły zwykłe i tekstowe, w jaki sposób manipulować elementami drzewa DOM, a także, jak postępować w przypadku dłuższych procedur obsługi. "Tablice informatyczne. Ajax" w zwięzły i jasny sposób prezentują praktyczne rozwiązania rozmaitych problemów związanych z tworzeniem aplikacji za pomocą tej technologii. Obsługa transmisji Umieszczanie skryptów w kodzie Obiekt XMLHttpRequest Tworzenie obiektów Metody GET i POST Kodowanie parametrów Współpraca z przeglądarką Bezpośrednie manipulowanie węzłami dokumentu Problem pamięci cache Obsługa zdarzeń AJAX i XML AJAX i PHP Kod przesyłany z serwera Jeśli chcesz pracować szybko i efektywnie -- musisz mieć je pod ręką!

770
Ebook

Inżynieria detekcji cyberzagrożeń w praktyce. Planowanie, tworzenie i walidacja mechanizmów wykrywania zagrożeń

Megan Roddie, Jason Deyalsingh, Gary J. Katz

Efektywny potok detekcji zagrożeń jest niezbędnym elementem programu cyberbezpieczeństwa. W procesach inżynierii detekcji szczególną uwagę należy poświęcić technikom tworzenia i walidacji mechanizmów detekcji. To oczywiste - od ich jakości zależy skuteczność zabezpieczeń w organizacji. Trzeba więc zrozumieć, czym jest inżynieria detekcji i jakie ma znaczenie dla cyberbezpieczeństwa. Oto przewodnik po inżynierii detekcji, przeznaczony dla inżynierów zabezpieczeń i analityków bezpieczeństwa. Zaprezentowano w nim praktyczną metodologię planowania, budowy i walidacji mechanizmów wykrywania zagrożeń. Opisano zasady pracy z frameworkami służącymi do testowania i uwierzytelniania programu inżynierii detekcji. Książka zawiera przykłady dotyczące zagadnień z całego cyklu, od utworzenia reguły detekcji po jej walidację, a omawianej tematyce towarzyszy bogaty zestaw samouczków, projektów i pytań sprawdzających. To doskonałe źródło wiedzy o zasadach pracy inżyniera detekcji i o ciągłym rozwoju tej dziedziny. W książce: przebieg procesu inżynierii detekcji budowa laboratorium testowego utrzymywanie mechanizmów detekcji w formie ustandaryzowanego kodu tworzenie mechanizmów detekcji wczesne wykrywanie cyberataków i złośliwej aktywności ścieżki kariery w inżynierii detekcji Nie oczekuj, że wróg się nie zjawi. Przygotuj się, aby go odpowiednio przyjąć!

771
Ebook

Jak tłumaczyć dzieciom matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców

Danuta Zaremba

Po co ludzie uczą się matematyki? Żeby uczyć matematyki innych. Hugo Steinhaus Szkolna matematyka nie ma najlepszej prasy. Po zmaganiach z dodawaniem patyczków i odkładaniem ich na bok dla większości dzieciaków zaczynają się schody. Schody o pewnej wysokości, kątach, bokach. Nic przyjemnego. I tak przynajmniej do matury. Nadchodzi zło, mrok i matematyka. Wbrew pozorom matematyka, sama w sobie niezwykle logiczna, przez młodych ludzi jest odbierana zupełnie inaczej. Wiąże się to z różnicami w postrzeganiu świata, sztucznymi definicjami i niezrozumiałym nazewnictwem. Mamy jednak dobrą wiadomość: matematykę można dzieciom przybliżyć! Wystarczy, że nawiążemy do ich własnych doświadczeń, pozwolimy im posługiwać się potocznym językiem, a przede wszystkim będziemy odwoływać się do zdrowego rozsądku. Ta książka przeznaczona jest dla rodziców, których pociechy uczęszczają do szkół podstawowych i gimnazjów. Przyda się także nauczycielom, którzy szukają nieszablonowych pomysłów, by pomóc uczniom oswoić świat ułamków i wielokątów, a także całej reszcie, żyjącej w przekonaniu, że matematyka jest tylko dla wybranych.

772
Ebook

JavaScript w praktyce. Stwórz twitterowego bota, system sygnalizacyjny LED i inne projekty z użyciem Node.js i Raspberry Pi

Lynn Beighley

Język JavaScript, początkowo wykorzystywany tylko do sterowania pracą przeglądarek internetowych, dzięki współpracy z Node.js znacząco rozszerzył swoje możliwości. To środowisko uruchomieniowe zbudowano na bazie silnika V8. Udostępnia biblioteki obsługujące procesy wejścia-wyjścia wraz z komunikacją sieciową. Umożliwia posługiwanie się JavaScriptem poza przeglądarką internetową. W ten sposób uruchamia się skrypty powłoki, zarządza usługami backendowymi i wykonuje skrypty bezpośrednio na urządzeniach docelowych. Możliwości JavaScriptu stają się imponujące! To zwięzły i praktyczny podręcznik, w którym znajdziesz wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy z Node.js. Dzięki tej książce - i płytce Raspberry Pi - w krótkim czasie nauczysz się wykorzystywać JavaScript w sposób bardzo nieoczywisty: napiszesz bota, którego uruchomisz na minikomputerze Raspberry Pi i będziesz wykorzystywać do śledzenia wpisów na Twitterze. Ponadto poznasz kilka ważnych elementów języka JavaScript, napiszesz serwer sieciowy i program sterujący pracą diod LED. Pod koniec dowiesz się więcej o fascynujących możliwościach, jakie przed tandemem JavaScript i Node.js otwiera rodzący się na naszych oczach internet rzeczy! Najważniejsze zagadnienia: przygotowanie środowiska i narzędzi potrzebnych do pracy tworzenie kodu w JavaScripcie tworzenie twitterowego bota na Raspberry Pi JavaScript i Node.js a internet rzeczy Node.js i JavaScript: sprawdź ich nieoczywiste zastosowania!

773
Ebook

Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor

Kyle Rankin

Bezpieczeństwo serwerów - od TLS do TOR W dzisiejszym świecie, w którym wiele codziennych aktywności odbywa się przez internet, bardzo dużo zależy od bezpieczeństwa serwerów. Kiedy zwykli ludzie tworzą społeczności, komunikują się i robią zakupy online, hakerzy niestrudzenie przeglądają sieć, poszukując słabych punktów. Atakują różne obiekty: mogą to być agencje rządowe, elektrownie i banki, ale równie dobrze ich celem może się stać jakakolwiek sieć komputerów. Chodzi o uzyskanie wrażliwych informacji, zbiorów danych osobowych czy wreszcie przejęcie kontroli nad systemem. Co gorsza, agresorzy odnoszą sukcesy nawet w przypadku sieci, w których wdrożono złożone i kosztowne zabezpieczenia. Dzięki tej książce poznasz sprawdzone i niezbyt skomplikowane procedury, które pozwolą Ci na zahartowanie swoich danych. Zawarte tu treści przedstawiono w sposób bardzo praktyczny, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie zabezpieczania systemów. Najpierw zapoznasz się z ogólnym ujęciem tematyki bezpieczeństwa systemów, w tym stacji roboczych, serwerów i sieci. Następnie dowiesz się, w jaki sposób zahartować specyficzne usługi, takie jak serwery WWW, pocztę elektroniczną, systemy DNS i bazy danych. Na końcu książki znalazł się rozdział poświęcony reagowaniu na incydenty - to również jest wiedza potrzebna każdemu administratorowi. Najciekawsze zagadnienia: Hartowanie stacji roboczych, w tym stacji roboczych administratorów Zabezpieczanie infrastruktury i ustawienie zapory sieciowej Zaawansowane hartowanie serwerów poczty elektronicznej Korzystanie z podstawowych i zaawansowanych właściwości usługi DNS Poruszanie się w sieci TOR Po pierwsze: zabezpiecz swoją sieć i zahartuj swój system! Kyle Rankin od wielu lat zajmuje się administrowaniem systemów informatycznych. Jest uznanym ekspertem w dziedzinie zabezpieczania infrastruktury, architektury, automatyzacji i rozwiązywania problemów z tym związanych. Rankin jest nagradzanym felietonistą magazynu "Linux Journal" i przewodniczącym rady doradczej Purism. Często wygłasza referaty na konferencjach poświęconych oprogramowaniu open source i bezpieczeństwu, takich jak O'Reilly Security Conference, CactusCon, SCALE, OSCON, LinuxWorld Expo, Penguicon.

774
Ebook

Head First Ruby on Rails. Edycja polska

David Griffiths

Bez wysiłku poznaj niesamowite możliwości Ruby on Rails i twórz wspaniałe aplikacje Jeśli chcesz szybko i sprawnie budować internetowe aplikacje bazodanowe, warto, abyś poznał niezwykłe możliwości Rails. Ta wyjątkowa platforma programowania pozwala tworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje z wykorzystaniem języka Ruby. Jej wielką zaletą jest to, że wszystkie zmiany wprowadzane do aplikacji można zobaczyć natychmiast po ich zapisaniu i odświeżeniu strony w przeglądarce. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu języka Ruby, ponieważ kod w tym języku nie musi być kompilowany. Książkę "Head First Ruby on Rails. Edycja polska" napisano w oparciu o najnowsze, skuteczne techniki ułatwiające zrozumienie i przyswajanie wiedzy. Dzięki temu szybko i bez trudności nauczysz się tworzyć interaktywne aplikacje internetowe za pomocą tej platformy. Dowiesz się, na czym polega współpraca z bazą danych, integracja z Ajaksem i XML oraz dynamiczne wykreślanie danych. Ponieważ to obrazy najlepiej przemawiają do Twojego umysłu, książka ta została bogato zilustrowana — abyś jak najszybciej poznał możliwości Rails i natychmiast zaczął wykorzystywać je w praktyce. Język Ruby Tworzenie tabel Wykonywanie migracji bazy danych Kod modelu, widoku i kontrolera Tworzenie formularza Sprawdzanie poprawności danych Zapobieganie błędom Dołączanie bibliotek Ajaksa Udostępnianie aplikacji użytkownikom Wykorzystaj najnowsze metody uczenia się i szybko opanuj Ruby on Rails!

775
Ebook

Poradnik dla dozoru i elektromonterów zdających egzamin kwalifikacyjny URE Grupy G1

Stanisław Paciorek

Przygotuj się dobrze i uzyskaj potwierdzenie swoich uprawnień Poradnik jest przeznaczony dla pracowników dozoru i elektromonterów pracujących w różnych branżach ― w tym w kopalniach i zakładach energetycznych ― przygotowujących się do egzaminu kwalifikacyjnego URE Grupy G1. Certyfikat ten jest zwykle wymagany od osób, które zajmują się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych w przedsiębiorstwach lub wykonują usługi na rzecz innych podmiotów i osób fizycznych. Podręcznik omawia w zakresie podstawowym problematykę regulowaną przepisami wydanymi na podstawie Kodeksu pracy, Prawa energetycznego i Prawa budowlanego. Dotyka także zagadnień wynikających z przepisów wydanych na podstawie Prawa geologicznego i górniczego. Książka zawiera przykładowe pytania, które mogą zostać zadane podczas egzaminu, wraz z odpowiedziami. Zdany egzamin pozwala uzyskać świadectwo kwalifikacyjne, uprawniające do samodzielnego wykonywania prac eksploatacyjnych przy urządzeniach elektroenergetycznych na stanowiskach dozoru i eksploatacji grupy G1.

776
Ebook

Hurtownie danych. Od przetwarzania analitycznego do raportowania. Wydanie II

Adam Pelikant

Idea hurtowni danych ściśle wiąże się z ich kolosalnymi ilościami, gromadzonymi podczas tysięcy różnych sytuacji - przy dowolnej transakcji, w urzędzie, na lotnisku, w internecie... Nawet nasze połączenia telefoniczne są przechowywane przez operatora. Te wszystkie dane trzeba gdzieś pomieścić, sensownie posegregować i zapewnić sobie możliwość sięgnięcia do wybranego ich zakresu bez długotrwałych poszukiwań. Taką możliwość dają właśnie hurtownie danych - przemyślane, bardzo pojemne bazy, oferujące zarówno integrację wprowadzanych danych, jak i znakomite mechanizmy ich przeszukiwania. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia i przeglądania zawartości hurtowni danych, trafiłeś pod właściwy adres! Książka Hurtownie danych. Od przetwarzania analitycznego do raportowania zawiera materiał przeznaczony nie tylko dla studentów wydziałów informatycznych, ale także dla pasjonatów tej tematyki oraz specjalistów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy. W możliwie najprostszy, praktyczny sposób opisano w niej składnię i postać zapytań analitycznych, strukturę hurtowni danych oraz kwestię ich integracji i wizualnego tworzenia elementów hurtowni. Znajdziesz tu także omówienie analizy danych z wykorzystaniem rozszerzenia MDX SQL oraz zastosowań raportowania. Zapoznanie się z tymi informacjami oraz prześledzenie zgromadzonych tu przykładów pozwoli Ci zrozumieć problemy powstające przy budowie hurtowni danych i wykorzystać tę wiedzę we własnych projektach. Zapytania analityczne Struktura hurtowni danych Integracja danych Wizualne tworzenie elementów hurtowni danych Analiza danych z wykorzystaniem rozszerzenia MDX SQL Raportowanie