Ebooki
2601
Ebook

Autoterapia

Elżbieta Książek

E-book – "Autoterapia". Seria ezoteryka. Tajemnice natury człowieka. Ile razy w ciągu zeszłego roku stałeś się „ofiarą” stresu? Ile książek na ten temat już przeczytałaś? Natłok informacji, wszechogarniający hałas, nieustające konflikty między ludźmi i całymi nacjami, bezrobocie, zanieczyszczenie środowiska, a przede wszystkim ogromny kryzys wartości, totalny brak autorytetów oraz wzorców do naśladowania – oto szara rzeczywistość,z którą dzień w dzień musisz się zmagać. Nie jest to proste, dlatego „dopada” Cię stres. Można jednak z tym walczyć! Przez całe stulecia ludzie wypracowywali metody umożliwiające łagodzenie niszczących skutków stresu. W niniejszej książce Elżbieta Książek zwięźle i nader przystępnie opisała najważniejsze i najbardziej skuteczne z nich – powszechnie znaną jogę, treningi relaksacyjne (autogenny, Jacobsona, Silvy) czy, stosunkowo niedawno odkrytą na nowo, tysiącletnią tradycję naturalnego uzdrawiania – Reiki. Przypomniała też o aromaterapii oraz korzystnym, odprężającym wpływie jonizujących powietrze lamp solnych itd. Zatem – zatrzymaj się, usiądź, niech otoczy Cię woń jakiegoś regenerującego umysł i siły fizyczne olejku, zapomnij o zgiełku za oknem i codziennych troskach! Poczuj moc prawdziwego relaksu!

2602
Ebook

Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia

Adam Zemełka

Żyj pełniej. Spokojniej. Nareszcie szczęśliwie! Szybkie tempo pracy, niepewna przyszłość, stres, nieprzepracowane trudne epizody z dzieciństwa, konflikty z bliskimi - wszystko to negatywnie oddziałuje na psychikę. Cierpimy, chorujemy, życiową energię zużywamy na przetrwanie. I na szukanie pomocy w coraz dłuższych kolejkach do psychiatrów i terapeutów. Albo też, jeśli warunki i koszty leczenia są dla nas nieakceptowalne, zgłaszamy się po ratunek do znachorów, którzy obiecują, że w magiczny sposób wyprowadzą nas na prostą. Zaraz, zaraz. A gdyby tak, korzystając z zasobów, które już posiadamy, z małą pomocą skutecznego poradnika pokonać napotkane przeszkody, jakie rzuca nam los, otoczenie i - przede wszystkim - własna psychika? Co da Ci książka "Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia" Adama Zemełki "Autoterapia. Sto dni szczęśliwego życia" to książka przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą żyć spokojniej, pełniej i szczęśliwiej. Można z niej korzystać samodzielnie lub potraktować ją jako wsparcie podczas terapii - to zależy od indywidualnej potrzeby. W stu składających się na ten przewodnik krótkich rozdziałach-sesjach znajdziesz szereg technik i narzędzi, które pomogą Ci przebudować w dobrą stronę utrwalone przez lata negatywne mechanizmy myślenia i działania. Ważne! Z sesji nie musisz korzystać codziennie ani odbywać ich po kolei - tempo i charakter pracy zależą od Ciebie. Polecamy też książki o jodze, która również może pomóc w łagodzeniu stresu i codziennych napięć.

2603
Ebook

Autour de la Lune

Jules Verne

Le conte de science-fiction décrit les aventures de trois amis: le fondateur du Cannon Club, Impee Barbicane, le capitaine Nicolas et le courageux Michel Ardant. Les voyageurs effectuent un vol de cinq jours autour dun satellite de notre planete, passant du temps des débats et discussions scientifiques et partageant entre eux dimportantes conjectures et observations. La société décrite dans lhistoire Autour de la Lune a des traits utopiques: chacun a son opinion

2604
Ebook

Autyzm i dieta. Co jako rodzic powinieneś wiedzieć

Justyna Jessa

Praktyczny poradnik dietetyczny dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu Czy w przypadku dziecka z autyzmem powinno się wprowadzać specjalistyczną dietę? Dlaczego dziecko autystyczne tak często odczuwa różne dolegliwości przewodu pokarmowego? Dlaczego źle reaguje na pewne składniki pokarmowe? Jaki jest związek rozwoju w spektrum autyzmu ze składnikami pożywienia? Jak przeprowadzić trening jedzenia? Na te i inne pytania nurtujące rodziców dzieci autystycznych odpowiada dr n. med. Justyna Jessa. Jako dietetyk kliniczny od lat zgłębia zagadnienie wpływu diety na funkcjonowanie dzieci w spektrum autyzmu. Przestudiowała setki publikacji na ten temat, przeanalizowała przypadki swoich pacjentów, których rodzice wprowadzili specjalistyczną dietę, i wynikami tych obserwacji dzieli się w książce. To pozycja, która pomoże usystematyzować wiedzę i odnaleźć się w gąszczu - nierzadko sprzecznych - informacji. Dzięki temu ułatwi rodzicom decyzję o wprowadzeniu diety dla dziecka autystycznego, przede wszystkim pozwoli świadomie ją ocenić. Autyzm i dieta. Co jako rodzic powinieneś wiedzieć to przewodnik dla rodziców, którzy chcą poprawić stan zdrowia i komfort swojego autystycznego dziecka. Dr Justyna Jessa opisuje zagadnienia, które zostały już zbadane i które warto brać pod uwagę. Wskazuje symptomy i objawy, które powinno się obserwować, podpowiada, jakie badania trzeba wykonać, by mieć podstawy do interwencji dietetycznej. Opiera się na własnych badaniach, ale też podaje bogatą literaturę, przywołującą badania innych specjalistów w Polsce i za granicą. Wprowadza rodziców w dziedzinę, w której muszą świadomie podejmować liczne decyzje odnośnie do swoich dzieci, i w ten sposób udziela im cennego wsparcia. Maria Wroniszewska, specjalistka ds. włączenia społecznego osób z ASD, Fundacja SYNAPSIS Zachęcam do przeczytania tej książki, będącej wynikiem wieloletniej pracy dr Justyny Jessy, jej badań i niezliczonych spotkań z pacjentami w spektrum autyzmu. Mam nadzieję, a raczej jestem o tym przekonana, że rozwieje ona wiele rodzicielskich rozterek i wątpliwości, ale przede wszystkim pomoże spojrzeć na problemy żywieniowe dzieci z zupełnie innej perspektywy. Szacunek do pacjenta, niezależnie od tego, w jakim wzorcu neurorozwojowym wzrasta, jest najważniejszy, i należy się dzieciom i osobom w spektrum autyzmu również w kwestii uszanowania ich wyjątkowych wymagań dotyczących odżywiania i diety. Izabela Hnidziuk-Machnica, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca Fundacji AleKlasa Obejrzyj live z dr n. med. Justyną Jessą i Izabelą Hnidziuk-Machnicą!

2605
Ebook

Autyzm i dieta. Co jako rodzic powinieneś wiedzieć. Wydanie II rozszerzone

Justyna Jessa

Jedzenie na zdrowie Wychowanie dziecka to wielkie, piękne, ale też trudne zadanie. Trudniejsze, jeśli dziecko jest specyficzne - takie, u którego stwierdzono występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Sytuację komplikuje dodatkowo fakt, że neurologicznym i psychicznym objawom autyzmu towarzyszą nierzadko problemy fizjologiczne, najczęściej gastroenterologiczne, immunologiczne i laryngologiczne. Dolegliwości zdrowotne nie pozostają bez wpływu na kondycję umysłową i zachowanie osób autystycznych. Dlatego nie powinno się ich ignorować, przeciwnie - warto w szczególny sposób dbać o fizyczny dobrostan autystyka. Jak? Niebanalne znaczenie ma tu odpowiednia dieta. Pozytywny wpływ dostosowania diety do szczególnych potrzeb raportują kolejni rodzice dzieci w spektrum. Dostępnych jest również coraz więcej badań wskazujących dość jasno, których składników pokarmowych unikać, a po które warto sięgać. W przewodniku dla rodziców małych autystyków pisze o tym szczegółowo dr Justyna Jessa. Powołuje się przy tym na wyniki własnej pracy badawczej i odnosi do polskiej i światowej literatury poświęconej zagadnieniom powiązania stanu zdrowia i jakości życia osób autystycznych z ich dietą. Podpowiada, jakie badania warto wykonać, by mieć podstawy do dietetycznej interwencji. Wskazówki te uzupełnia poradami w formie konkretnych przepisów kulinarnych, które eliminują niekorzystne składniki na rzecz ich dobroczynnych zamienników.

2606
Ebook

Autyzm. Krótkie Wprowadzenie 38

Uta Frith

> KRÓTKIE WPROWADZENIE – książki, które zmieniają sposób myślenia!   Co powoduje autyzm? Czy jest to zaburzenie genetyczne, a może nieznane zagrożenie środowiskowe? Jakie są jego główne objawy i jaki ma to związek z zespołem Aspergera? Autorka w przystępny sposób relacjonuje, co obecnie wiadomo na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Odnosząc się do różnych schorzeń, które kryją się za tymi etykietami, oraz przyglądając się objawom zaburzeń autystycznych, bada przyczyny wzrostu zachorowań na autyzm. Przedstawia jego powiązania z neuronauką, psychologią, rozwojem mózgu, genetyką i przyczynami środowiskowymi. Nie pomija także kwestii psychologicznych związanych z upośledzeniem społecznym i sawantyzmem. Próbuje przybliżyć czytelnikom, jak działa umysł osoby z autyzmem. * Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie. Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje. Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

2607
Ebook

Autyzm. Miłość, przyjaźń, relacje

Felicity Sedgewick, Sarah Douglas

Felicity Sedgewick i Sarah Douglas opisują, jak wyglądają związki osób w spektrum autyzmu na różnych etapach ich życia. Badają emocje i ich okazywanie, tworzenie więzi, trudne sytuacje życiowe oraz możliwe sposoby ich rozwiązania. Omawiają przy tym najważniejsze tematy: -związki we wczesnych latach życia; -przyjaźnie dziecięce i nastoletnie; -pierwsze miłości związki romantyczne i seksualne osób dorosłych; -związki osób LGBTQ+; -związki z bliższą i dalszą rodziną; -problemy starości. Autyzm. Miłość, przyjaźń, relacje, oferuje również praktyczne zalecenia skierowane zarówno do osób autystycznych, jak i nieautystycznych - dotyczące tego, jak osiągnąć zdrowe i satysfakcjonujące związki międzyludzkie. Przewodnik po relacjach osób autystycznych na przestrzeni życia, łączący wiedzę naukową z osobistymi doświadczeniami autorek i osób w spektrum autyzmu. Wnikliwe spojrzenie na spektrum autyzmu z perspektywy związków i relacji. Izabela Hnidziuk-Machnica, dyrektor zarządzająca Fundacji Aleklasa

2608
Ebook

Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów

Joanna Stalka-Jarska

Czy niepokoi cię rozwój twojego dziecka i zastanawiasz się, jak i gdzie sprawdzić, czy nie ma autyzmu? A może już postawiono diagnozę i chcesz się dowiedzieć, jak mu pomóc? Bez względu na to, na jakim etapie jesteś, informacje, porady i wskazówki zawarte w tej książce pomogą ci zrozumieć skomplikowany świat dziecka ze spektrum autyzmu. Dowiesz się z niej: - czym jest spektrum autyzmu i jak się go diagnozuje, - jak zrozumieć swoje dziecko, oswoić i zaakceptować autyzm, - jaki nurt terapeutyczny i jaką placówkę edukacyjną wybrać, - jak rozwinąć komunikację i/lub mowę dziecka z autyzmem, - jakie są sposoby stymulowania rozwoju dziecka, - jak poradzić sobie z trudnymi zachowaniami podopiecznego. A także: - jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności i zapisać dziecko na darmowe zajęcia terapeutyczne, - przed jakimi wyzwaniami stoi cała wasza rodzina, - jak zadbać o siebie w trudnych chwilach. Poradnik uzupełniają głosy ekspertów, którzy przybliżają sytuację oraz dostępne wsparcie dla dzieci w spektrum autyzmu i ich opiekunów, a także wierszyki logopedyczne pomagające stymulować mowę podopiecznego. Joanna Stalka-Jarska - terapeuta i nauczyciel wspomagający osób z autyzmem, oligofrenopedagog, trener metody wideotreningu komunikacji (VIT), terapeutka SI, familiolog, autorka wielu pomocy dydaktycznych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich nauczycieli. Patron medialny: