Аудіокниги
6553
Aудіокнига

Rozmówki polsko-hiszpańskie

Izabela Prostecka-Siwy

Audiobook – "Rozmówki polsko-hiszpańskie". Seria: Słuchowiska językowe – rozmówki. Zniewala Cię średniowieczne piękno Gerony, Barcelony czy Grenady? Chciałbyś odpocząć na słonecznych plażach Majorki? Od lat planujesz ekscytującą, niepowtarzalną podróż do Meksyku? I nie znasz hiszpańskiego? Nic strasznego! Niniejsza płyta pozwoli Ci się pozbyć wszelkich lęków związanych z konwersacją w krajach hispanojęzycznych. Prezentowane Państwu „Rozmówki polsko-hiszpańskie” zawierają mnóstwo użytecznych, podstawowych zwrotów dotyczących podróżowania, zakupów, miejsc publicznych, zdrowia oraz sposobu prowadzenia rozmów. Mając przy sobie te rozmówki, możesz zapomnieć o jakichkolwiek problemach w kontaktach z cudzoziemcami.

6554
Aудіокнига

Rozmówki polsko-niemieckie

Sylwia Ładzińska

Audiobook – "Rozmówki polsko-niemieckie". Seria: Słuchowiska językowe – rozmówki. Planujesz wakacje u naszych zachodnich sąsiadów i masz obawy, że się "nie dogadasz"? Chcesz poszaleć na nartach w austriackich czy szwajcarskich Alpach, a nie znasz niemieckiego? Niniejsza płyta CD, nagrana, na podstawie "Rozmówek polsko-niemieckich" Sylwii Ładzińskiej, pozwoli Ci się pozbyć wszelkich lęków związanych z konwersacją w krajach niemieckojęzycznych. Zawiera ona słówka i zwroty niezbędne w podróży, na zakupach, w miejscach publicznych, przy problemach zdrowotnych itd. Dzięki "Rozmówkom polsko-niemieckim", w postaci książki i płyty CD, możesz zapomnieć o jakichkolwiek problemach w kontaktach z cudzoziemcami.

6555
Aудіокнига

Rozmówki polsko-włoskie

Antoni Benedikt

Ebook – "Rozmówki polsko-włoskie". Seria: Rozmówki do nauki języka obcego Kuszą Cię plaże słonecznej Italii? Chcesz się napawać wspaniałym widokiem ze szczytów Apenin i Alp? Chciałbyś wreszcie spróbować najlepszej pizzy przygotowanej przez Włocha? Aha, nie znasz języka? Nie ma problemu! Oto bowiem w konwersacji pomogą Ci "Rozmówki polsko-włoskie". Ta niewielka książeczka, podzielona tematycznie, zawiera mnóstwo podstawowych zwrotów i wyrażeń potrzebnych do porozumienia się, a także przykładowe dialogi i uzupełniające słownictwo. W aneksie natomiast znajdziesz dodatkowe informacje: nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku, świąt i kolorów, nazwy geograficzne oraz podstawy gramatyki. Mając przy sobie te rozmówki, możesz zapomnieć o jakichkolwiek problemach w kontaktach z cudzoziemcami.

6556
Aудіокнига

Rozmyślania

Marek Aureliusz

Nie lada gnębi mnie troska, abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia. Horacy Wśród wielu rzymskich cesarzy nie brak było ludzi o wybitnej osobowości, odwadze i zacięciu pisarskim. Niewielu jednak odznaczało się równie błyskotliwym umysłem, pracowitością, spostrzegawczością i skłonnością do rozważania zagadek i paradoksów tego świata, jak właśnie Marek Aureliusz, zwany przez swoich współczesnych filozofem na tronie. Refleksyjna natura cesarza, jasność i precyzyjność jego toku myślenia, a także świadomość istnienia ludzkich niedoskonałości i ograniczeń zaowocowały dziełem, które do dziś czyta się znakomicie, choć pierwotnie wcale nie było przeznaczone do publikacji. Na szczęście po śmierci autora ktoś - być może jego sekretarz, Grek Aleksander - zebrał w całość notatki pisarza i doprowadził do ich rozpowszechnienia. Rozmyślania to traktat moralny w nurcie filozofii stoickiej, który można potraktować jako doskonałe źródło inspiracji oraz drogę powrotu do prawdziwych, ponadczasowych wartości w świecie przytłoczonym bezwartościowymi, krótkoterminowymi informacjami. Można znaleźć tu pocieszenie i odtrutkę na błahe codzienne problemy, a nade wszystko zastanowić się nad znaczeniem przesłania Marka Aureliusza, nad tym, co mówi do nas z głębi wieków i ile rozważnej racji jest w każdym jego słowie. Myśl o tym, w jakim stanie ciała i duszy powinna cię zabrać z sobą śmierć i jak krótkie jest życie, jak przepastna wieczność, przeszłość i przyszłość, jak krucha wszelka materia! Marek Aureliusz

6557
Aудіокнига

Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!

Jacek Walkiewicz

Jacek Walkiewicz to psycholog, który swoją życiową misję upatruje w edukowaniu dorosłych. Tworzy programy szkoleniowe i wykłady, jest autorem cenionych książek. Ma przemyślenia - "rozmyślenia" - na tematy, które nurtują wielu z nas. Co czyni życie tak fascynującą przygodą? Czym jest mądrość i czy bycia mądrym można się nauczyć? Czy i dlaczego w życiu warto się kierować wartościami? Na te i inne pytania autor poszukuje odpowiedzi na kartach Rozmyślnika. Bazując na własnych doświadczeniach, odsłania przed Czytelnikiem swoją interpretację, wnioski na dany temat, a potem zaprasza do wyruszenia w samodzielną podróż ku zrozumieniu i działaniu, bo co prawda Rozmyślnik służy do rozmyślania, ale efektem rozmyślania powinno być działanie. "Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne? Człowiek, który za ich pomocą wyraża swoje myśli, emocje, idee, własną duszę. W pisaniu książek o swoim życiu czy osobistych przemyśleniach jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu. Pewnie wynika z potrzeby pokazania siebie od środka. W ten sposób łatwiej wyrazić prawdę, która jest w nas. Kiedy pisałem swoją pierwszą książkę, miałem sporo wątpliwości, czy podzielić się historiami, którymi z nikim wcześniej się nie dzieliłem. Zwyciężyła potrzeba spójności z życiową misją. Pomyślałem, że jeśli nie będę wiarygodny, nie będę mógł jej realizować." ze wstępu

6558
Aудіокнига

Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania! Wydanie 2

Jacek Walkiewicz

Jacek Walkiewicz to psycholog, który swoją życiową misję upatruje w edukowaniu dorosłych. Tworzy programy szkoleniowe i wykłady, jest autorem cenionych książek. Ma przemyślenia - "rozmyślenia" - na tematy, które nurtują wielu z nas. Co czyni życie tak fascynującą przygodą? Czym jest mądrość i czy bycia mądrym można się nauczyć? Czy i dlaczego w życiu warto się kierować wartościami? Na te i inne pytania autor poszukuje odpowiedzi na kartach Rozmyślnika. Bazując na własnych doświadczeniach, odsłania przed Czytelnikiem swoją interpretację, wnioski na dany temat, a potem zaprasza do wyruszenia w samodzielną podróż ku zrozumieniu i działaniu, bo co prawda Rozmyślnik służy do rozmyślania, ale efektem rozmyślania powinno być działanie. "Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne? Człowiek, który za ich pomocą wyraża swoje myśli, emocje, idee, własną duszę. W pisaniu książek o swoim życiu czy osobistych przemyśleniach jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu. Pewnie wynika z potrzeby pokazania siebie od środka. W ten sposób łatwiej wyrazić prawdę, która jest w nas. Kiedy pisałem swoją pierwszą książkę, miałem sporo wątpliwości, czy podzielić się historiami, którymi z nikim wcześniej się nie dzieliłem. Zwyciężyła potrzeba spójności z życiową misją. Pomyślałem, że jeśli nie będę wiarygodny, nie będę mógł jej realizować." ze wstępu Ksiażka w mediach: Artykuł o ksiażce w Charaktery.eu Jacek Walkiewicz w 7 metrów pod ziemią Jacek Walkiewicz w Biznes Misja Jacek Walkiewicz w Przemek Górczyk Podcast Podcast "W dobrym świetle" Wojownicy & Wojowniczki Podcast HOODKEVITZ Podcast Fragment książki na AboutMarketing.pl

6559
Aудіокнига

Rozmyta zbrodnia

Piotr Górski

Opowiadanie science fiction osadzone w rzeczywistości, w której implant i wszczepiona pamięć pozwalają na wysyłanie wiadomości na odległość wyłącznie poprzez ciało. Podkomisarka Karolina Białoń bierze udział w śledztwie poszukiwaniu zbrodniarza, który wirtualnie zabił mężczyznę. Ofiara, Antoni Sulik, przeżył tylko fizycznie, wszystko inne zostało mu odebrane.

6560
Aудіокнига

Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę

Greg Lukianoff, Jonathan Haidt

Do audiobooka jest dołączony plik PDF z materiałami z wydania drukowanego!!! Celna diagnoza problemów, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo, a także próba znalezienia drogi wyjścia z tego kryzysu. W ostatnich czasach coś złego dzieje się na uniwersytetach. Wykładom na uczelniach towarzyszą buczenie i gwizdy. Studenci i profesorowie mówią, że czują się, jakby stąpali po cienkim lodzie i boją się wypowiadać szczerze. Wzrasta liczba samobójstw i ludzi cierpiących na lęki i depresję. Jak do tego doszło? Publicysta i prawnik Greg Lukianoff oraz psycholog społeczny Jonathan Haidt pokazują, że te problemy mają swoje źródło w trzech fałszywych przekonaniach, które coraz mocniej oddziałują na wychowanie i edukację młodych ludzi. Są to: - co cię nie zabije, uczyni cię słabszym; - zawsze ufaj swoim uczuciom; - życie to wojna między Dobrymi i Złymi ludźmi. Te trzy Wielkie Nieprawdy są sprzeczne zarówno z wynikami współczesnych badapsychologicznych poświęconych zdrowiu psychicznemu, jak i z wiedzą, znaną nam z mitów wielu kultur. Przyjęcie tych fałszywych tez i wynikającej z nich kultury bezpieczeństwa ingeruje w rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny młodych ludzi. Utrudnia im stanie się niezależnymi jednostkami, które potrafią samodzielnie zmierzyć się ze światem. Lukianoff i Haidt analizują wiele zjawisk społecznych, które stały za upowszechnieniem tych fałszywych założeń, rozpatrują je w kontekście szybko rosnącej polaryzacji politycznej i pokazują, w jaki sposób możemy się uwolnić od tych szkodliwych idei.