Автор: Praca zbiorowa
49
Eлектронна книга

Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne

Praca zbiorowa

Wybór najlepszych świątecznych opowiadań kryminalnych Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia szczególnie sprzyja wszelkiego rodzaju tajemnicom i niezwykłym wydarzeniom. Właśnie dlatego autorzy kryminałów tak często umieszczają akcję swoich książek w świątecznej scenerii. Książka, którą trzymasz w ręku, zawiera najciekawsze świąteczne opowiadania kryminalne pióra zarówno wybitnych pisarzy, jak i mało znanych, a nawet zapomnianych autorów. Wszystkie te utwory łączy wyjątkowa atmosfera świąt, misternie skonstruowana zagadka i niespodziewane rozwiązanie.

50
Eлектронна книга

Co pomoże w walce z bólem? Leki, rośliny i metody alternatywne

Praca zbiorowa

Rośliny i leki na ból Zioła a leki - 14 kluczowych interakcji, które wpływają na stan Twojego zdrowia Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe - wady i zalety Maści, olejki i nalewki - jak dostosować formę preparatu do doznawanego bólu Metody alternatywne w leczeniu bólu: Akupunktura i akupresura - łagodzenie bólów głowy, mięśni i bezsenności masaż, który przynosi ulgę Jak skutecznie walczyć z bólem Bezpieczne korzystanie z terapii alternatywnych - od czego zacząć?

51
Eлектронна книга

Co zapisać w świadectwie pracy - wzory zapisów

Praca zbiorowa

Gdy ustaje zatrudnienie pracownika, musimy wydać mu świadectwo pracy. Dokument ten - choć krótki - powoduje mnóstwo wątpliwości. Przygotowaliśmy więc kilkadziesiąt różnych wzorów zapisów w świadectwie na różne sytuacje z praktyki (+ ich opisy). Najpierw przyglądamy się zapisom i ustępom z początku świadectwa. Następnie bardzo dużo miejsca poświęcamy ustępowi 4 dotyczącemu trybu rozwiązania stosunku pracy. Potem rozpatrujemy ustępy 5 i 6, czyli przyglądamy się m.in. temu, jak wykazać różne uprawnienia pracownicze w świadectwie. I wreszcie bierzemy też na warsztat zapisy końcowe.

52
Eлектронна книга

Cuda Europy

Praca zbiorowa

Album jest zaproszeniem do fascynującej fotograficznej wyprawy szlakiem najpiękniejszych, najsłynniejszych i najbardziej intrygujących zakątków Europy. Zachwycającym zdjęciom towarzyszą ciekawe opisy inspirujące do odkrywania piękna naszego kontynentu.

53
Eлектронна книга

Cuda UNESCO

Praca zbiorowa

lbum prezentuje najciekawsze i najcenniejsze miejsca świata wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zachwycające fotografie uzupełnione interesującymi opisami rozbudzą ciekawość świata i zachęcą do zgłębienia tajemnic najodleglejszych zakątków Ziemi.

54
Eлектронна книга

Cukierek albo psikus

Praca zbiorowa

Droga do piekła wybrukowana jest słodyczami Halloween, Święto Zmarłych, Noc Duchów, Día de Muertos - uroczystość obchodzona w każdym zakątku świata. Dla jednych zabawa, przebieranki i zbieranie słodyczy. Dla drugich święto samego Diabła. Dla 16 autorów, których opowiadania znajdziesz w tej antologii, Halloween ma różnorakie oblicza. Daj się porwać im wszystkim, odkrywając strach, radość, ekscytację i niepokój. I pamiętaj Baba Jaga zwabiła dzieci do swojego domu słodkościami.   Książka wydana nakłądem Ailes, Wydawnictwo Hm... zajmuje się dystrybucją ebook.

55
Eлектронна книга

Cyberbezpieczeństwo w placówce medycznej

Praca zbiorowa

"Cyberbezpieczeństwo w placówce medycznej" to publikacja, w której przedstawiamy najważniejsze aspekty bezpieczeństwa informacji w służbie zdrowia. Wskazujemy, jakie zabezpieczenia wprowadzić m.in. w zakresie stosowanych systemów IT, korespondencji e-mail, serwerów i sieci lokalnej. Dodatkowo poświęcamy odrębną uwagę specyficznym aspektom działalności placówek medycznych a mianowicie Systemowi Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, przechowywaniu dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, jak również świadczeniu teleporad.

56
Eлектронна книга

Cyberbezpieczeństwo w placówkach leczniczych

Praca zbiorowa

Wyeliminowanie całkowicie ryzyka cyberataku na placówkę ochrony zdrowia jest bardzo ciężkie. Jednak administratorzy powinni podejmować szereg działań mających na celu zmniejszenie tego ryzyka. W e-booku przedstawione zostały. Najważniejsze zasady na rzecz cyberbezpieczeństwa w placówce leczniczej. Poznaj również szereg wzorów dokumentów pomocnych w tym zakresie jak np. procedura nadawania uprawnień w systemie informatycznym, czy lista kontrolna: co powinna zawierać Dokumentacja Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

57
Eлектронна книга

Cyfryzacja dokumentacji medycznej - 7 pytań i odpowiedzi

Praca zbiorowa

Mimo dość długiego okresu przygotowywania się na nadejście obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, który wprowadziły przepisy rozporządzenia ministra zdrowia z 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania, wiele placówek medycznych wciąż staje przed trudnościami jego wypełnienia. Kiedy placówki medyczne mogą się powoływać na brak warunków organizacyjno-technicznych do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej?

58
Eлектронна книга

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 6

praca zbiorowa

Czarnogóra to kraj, który można przemierzyć w ciągu jednego dnia, co kilkadziesiąt kilometrów zmieniając całkowicie krajobraz - z posępnych szczytów i głębokich kanionów na słoneczne plaże, z kamiennych, krasowych pustyń na gaje oliwne, z podmokłych brzegów Jeziora Szkoderskiego na urwisty fiord Boki Kotorskiej. Weneckie miasta sąsiadują tu z zamieszkanymi przez Albańczyków wsiami, cerkwie z meczetami... Odbicie skomplikowanej historii regionu i bogactwa jego tradycji znajdziemy także w mentalności i temperamencie dumnych i gościnnych Czarnogórców. Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek. Grzegorz Petryszak - związany z górami "od zawsze", nowosądeczanin z urodzenia, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie; wolne chwile spędza przede wszystkim na wędrówkach górskich. Przemierza górskie szlaki Karpat, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie oraz w Rumunii. Poddał się też urokowi Bałkanów, a także gór Gruzji. Współpracuje z magazynem NPM, gdzie zamieszcza relacje ze swoich podróży. Maciej Żemojtel - z wykształcenia leśnik, z zamiłowania od ponad dwudziestu lat aktywny górołaz. Jego pasję stanowią Karpaty rozumiane jako wieloskładnikowy fenomen kulturowy i geograficzny. Szczególną atencją darzy Karpaty ukraińskie i rumuńskie, które odwiedzał, jak dotąd, po kilkanaście razy. Wędrował także po górach Albanii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Macedonii i Słowenii. Na Bałkanach najczęściej wraca na pogranicze czarnogórsko-albańskie, gdzie poza penetrowaniem kolejnych masywów pogłębia znajomości z miejscowymi góralami.

59
Eлектронна книга

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 7

praca zbiorowa

Czarnogóra to kraj, który można przemierzyć w ciągu jednego dnia, co kilkadziesiąt kilometrów zmieniając całkowicie krajobraz – z posępnych szczytów i głębokich kanionów na słoneczne plaże, z kamiennych, krasowych pustyń na gaje oliwne, z podmokłych brzegów Jeziora Szkoderskiego na urwisty "fiord" Boki Kotorskiej. Weneckie miasta sąsiadują tu z zamieszkanymi przez Albańczyków wsiami, cerkwie z meczetami... Odbicie skomplikowanej historii regionu i bogactwa jego tradycji znajdziemy także w mentalności i temperamencie dumnych i gościnnych Czarnogórców. Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie! Draginja Nadadin – pochodzi z Mostaru w Hercegowinie. Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadzi zajęcia w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej. Członkini redakcji czasopisma „Op.cit.”, ukazującego się od 2002 r. Obecnie szefowa polskiego oddziału Amnesty International. Maciej Niedźwiecki – pochodzi z Koszalina. Doktor nauk humanistycznych, specjalista od komunikacji społecznej, współpracownik i analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. W ostatnich latach zaangażowany – jako lider zespołów zajmujących się komunikacją, marketingiem i planowaniem – w projekty realizowane dla klientów w Kazachstanie, na Ukrainie i w Gruzji. Krzysztof Bzowski – historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się na wschód, ku dawnym polskim kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią – równie chętnie penetruje też górskie bezdroża Czarnohory i Gorganów oraz innych masywów w Karpatach Wschodnich. Jednocześnie pozostaje wciąż zagorzałym „fanem” Austro-Węgier, intensywnie podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Poza tym zwiedzał Afrykę Północną, kraje bałkańskie, Turcję i Izrael. Grzegorz Petryszak – związany z górami „od zawsze”, nowosądeczanin z urodzenia, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie; wolne chwile spędza przede wszystkim na wędrówkach górskich. Przemierza górskie szlaki Karpat, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie oraz w Rumunii. Poddał się też urokowi Bałkanów, a także gór Gruzji. Współpracuje z magazynem „NPM”, gdzie zamieszcza relacje ze swoich podróży. Maciej Żemojtel – z wykształcenia leśnik, z zamiłowania od ponad dwudziestu pięciu lat aktywny górołaz. Jego pasję stanowią Karpaty rozumiane jako wieloskładnikowy fenomen kulturowy i geograficzny. Szczególną atencją darzy Karpaty ukraińskie i rumuńskie, które odwiedzał, jak dotąd, po kilkanaście razy. Wędrował także po górach Albanii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Kosowa, Macedonii i Słowenii. Na Bałkanach najczęściej wraca na pogranicze czarnogórsko-albańskie, gdzie poza penetrowaniem kolejnych masywów pogłębia znajomości z miejscowymi góralami.

60
Eлектронна книга

Czarnogóra. #Travel&Style. Wydanie 1

praca zbiorowa

Wspaniałe rzeczne kaniony, klify, fiordy, skaliste góry, jeziora, gaje oliwne i winnice - to wszystko można odnaleźć w pełnej kontrastów Czarnogórze. Dźwięk cerkiewnych dzwonów konkuruje tu ze śpiewem muezinów, a przy stołach zastawionych pysznymi daniami lokalnej kuchni można się raczyć zarówno słowińską rakiją, jak i wybornym winem. W dodatku wszystko to mieści się na powierzchni 22-krotnie mniejszej od Polski... Każdy szukający przygód turysta znajdzie tu coś dla siebie!

61
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2017

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in. wpływ rozwoju infrastruktury terminalowej na kształtowanie się potoków ładunków intermodalnych, rynek powierzchni magazynowych w Polsce u progu 2017 roku, kod kreskowy w e-commerce, GTIN w Google, zarządzanie identyfikowalnością w produkcji.

62
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2018

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: logistyka miejska, fakty i mity w transporcie, wizja przyszłości 2040,  analiza efektywności outsourcingu procesów transportowych, sensory IoT i ich wykorzystanie do utrzymania technicznego obiektów logistycznych. Poza tym: opinie ekspertów, inspirujące wywiady, raporty i ciekawostki z rynku!    

63
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2019

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: 7 globalnych trendów logistyki przyszłości, użyteczność logistyki w funkcjonowaniu organizacji szkolnej, kluczowe europejskie korytarze logistyczne, wybór lokalizacji pod inwestycje terminalowe, co będzie kształtować morski transport kontenerów w najbliższej przyszłości?

64
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2020

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym wydaniu odpowiadamy na pytania: O czym warto pamiętać, tworząc koncepcję robotyzacji procesów intralogistycznych? Jakie będą trendy w robotyce magazynowej w najbliższych latach? Od czego zacząć automatyzację transportu bliskiego? Dlaczego rynek cobotów (robotów współpracujących) gwałtownie rośnie? Jak e-commerce wpływa na krajobraz magazynowy w naszym kraju? Oprócz tego: przykłady wdrożeń, eksperckie opinie i wiele praktycznych porad od: Jungheinrich, Cushman&Wakefield, CoRobotics, Baumalog, Datapax, VersaBox, Siemens, Dematic i innych! 

65
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2021

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę.   Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw.   W tym numerze piszemy m.in.: o opakowaniach wielokrotnego użytku, opakowaniach ekologicznych, wpisujących się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym, o nowoczesnych technologiach wspierających projektowanie opakowań farmaceutycznych i wielu innych ciekawych, innowacyjnych projektach, jakie już wkrótce mogą trafić do powszechnego użytku.

66
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2022

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym wydaniu piszemy o robotyzacji i automatyzacji procesów logistycznych. Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) policzyła roboty przemysłowe „zatrudnione” w fabrykach na całym świecie. Z ponad 3 milionów maszyn, 70% działa w regionie Azji i Pacyfiku, 18% w Europie, nieco ponad 10% w obu Amerykach. Od pięciu lat liczba nowych robotów uruchamianych w ciągu roku jest względnie stała i wynosi 380-400 tysięcy instalacji, co pozwala obliczyć, że do 2025 roku w przemyśle będziemy ich mieć ponad 4 miliony. Przyszedł czas na dyskusję o tym, jak odpowiedzieć na obawy pracowników o utratę pracy spowodowaną automatyzacją, jak znaleźć wspólną przestrzeń do działania inteligentnych maszyn i ludzi, jak określić zasady kooperacji robota i człowieka również w zakresie ich kompetencji i roli w organizacji. Kiedy zastąpić człowieka robotem? Jakich stanowisk nie powinno się jeszcze automatyzować? A przy spotkaniu robota z człowiekiem – kto komu powinien ustąpić pierwszeństwa na korytarzu?

67
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 1/2024

Praca zbiorowa

Przekonujemy się, że w logistyce nic nie jest stałe i żadna strategia zarządzania nie jest "na zawsze". Coraz większego znaczenia nabierają rozwiązania z zakresu elastycznych łańcuchów dostaw, stosowane pierwotnie w przypadku produktów innowacyjnych i produktów o krótkim cyklu życia (jak np. w modzie). Dzisiaj ta elastyczność, łatwość dostosowania się do nagłych zmian i trudnego do przewidzenia popytu staje się atutem, dzięki któremu udaje się - w mniejszym lub większym stopniu - zapobiegać kryzysom związanym z zaburzeniami w łańcuchach dostaw.

68
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2017

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: problemy kształcenia w zakresie logistyki w Polsce, czy kolej ma szanse na swój renesans, czy firmy są przygotowane na sytuacje kryzysowe, projektowanie magazynu z uwzględnieniem obciążenia ogniowego, przykład algorytmu grupowania zleceń na komisjonowanie, jakość usług logistycznych - rozwiązania wykorzystywane w ostatniej mili przez firmy kurierskie.

69
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2018

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: program rozwoju transportu intermodalnego na lata 2020-2030, indeks logistyczny rynków wschodzących 2018, transport produktów spożywczych w temperaturze kontrolowanej z Unii Europejskiej do Polski, zasada jednorazowości - wizja przyszłości Jednolitego Rynku Cyfrowego w Europie.

70
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2019

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W numerze m.in.: Wszystko o elektronicznym fakturowaniu i Platformie PEF, sprzedaż w Internecie, sklepy przyszłości, błędy w kodowaniu produktów z perspektywy sieci handlowych, a także krok po kroku pokazany proces produkcji soczewki okularowej według JZO SA.

71
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2020

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym numerze piszemy m.in. o ekonomii współdzielenia i społecznej odpowiedzialności logistyki, rozwiązaniach opartych na automatyzacji transportu bliskiego, mobilnych robotach, cobotach, egzoszkieletach i inteligentnych rękawicach wspomagających identyfikację towaru. Poruszyliśmy także tematy związane z zarządzaniem kryzysem i zapytaliśmy firmy logistyczne, jak radzą sobie w czasach pandemii.   Oprócz tego: przykłady wdrożeń, eksperckie opinie i wiele praktycznych porad od: Jungheinrich, Mobile Industrial Robots, Universal Robots, PROMAGu, Atende, Dematic i innych!

72
Eлектронна книга

Czasopismo Logistyka 2/2021

Praca zbiorowa

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw. W tym numerze piszemy m.in. o: rozwiązaniach związanych z nowoczesną logistyką miejską, przedstawiamy najważniejsze projekty europejskie wpisujące się w hasło smart city i trend zrównoważonego rozwoju. Pytamy ekspertów o znaczenie i wpływ technologii opartej na sieci 5G na rozwój przedsiębiorstw.