Autor: Sam Newman
1
E-book

Budowanie mikrousług

Sam Newman

Wykorzystaj potencjał architektury usług! Architektura mikrousług to sposób na odejście od dużych, monolitycznych aplikacji. Wyspecjalizowane usługi realizujące konkretne zadania i komunikujące się z otoczeniem pozwalają na lepsze zapanowanie nad kodem, są łatwiejsze do przetestowania oraz bardziej elastyczne. Jednak oprócz zalet mają też wady. Sięgnij po tę książkę i dowiedz się, jak najlepiej radzić sobie z architekturą mikrousług! Autor przedstawia w książce skuteczne techniki projektowania i korzystania z architektury mikrousług. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów poznasz w szczegółach ideę mikrousług, korzyści ich stosowania, sposoby modelowania usług oraz skuteczne techniki dzielenia dużej aplikacji na mikrousługi. Ponadto zapoznasz się z możliwymi sposobami integracji: zdalne wywołanie procedur, REST i zdarzenia — to tylko niektóre z poruszanych kwestii. Na sam koniec zaznajomisz się z najlepszymi metodami testowania i monitorowania usług, zapewnisz im bezpieczeństwo dzięki kluczom API oraz innym technikom. Ta książka jest obowiązkową lekturą dla wszystkich osób chcących tworzyć nowoczesne systemy bazujące na architekturze mikrousług. Odkryj, jak można dostosować projekt systemu do celów Twojej organizacji stosując architekturę mikrousług Zapoznaj się z możliwościami integracji usług z pozostałą częścią systemu Zastosuj przyrostowe podejście do podziału monolitycznych baz kodu Wdrażaj pojedyncze mikrousługi korzystając z techniki ciągłej integracji Zbadaj złożoność testowania i monitorowania rozproszonych usług Zarządzaj zabezpieczeniami stosując modele użytkownik-usługa oraz usługa-usługa Zapoznaj się z wyzwaniami skalowania architektury mikrousług Przekonaj się, jak architektura mikrousług zmieni Twoje spojrzenie na aplikacje!

2
E-book

Budowanie mikrousług. Projektowanie drobnoziarnistych systemów. Wydanie II

Sam Newman

Mikrousługi są dla wielu organizacji wspaniałą alternatywą. Systemy rozproszone złożone ze współpracujących ze sobą mikrousług pozwalają na efektywne i elastyczne dostarczanie oprogramowania, które ściśle odpowiada na wymagania użytkowników. Dodatkową zaletą jest możliwość relatywnie szybkiego wprowadzania modyfikacji w systemie, co ułatwia płynne zaspokajanie zmieniających się potrzeb. Pewnym wyzwaniem dla programistów jednak może być złożoność powodowana przez właściwości architektury systemów rozproszonych, a także pojawiające się wciąż nowe technologie i metodyki, które znacząco zmieniają sposób korzystania z mikrousług. To drugie wydanie praktycznego przewodnika po projektowaniu, tworzeniu, wdrażaniu, skalowaniu i utrzymaniu systemów opartych na drobnoziarnistych mikrousługach. Publikacja została uzupełniona o informacje dotyczące najnowszych trendów i technologii związanych z mikrousługami. Sporo miejsca poświęcono na staranne przeanalizowanie przykładów dotyczących opisywanych koncepcji, a także pokazanie optymalnych sposobów rozwiązywania różnych problemów. Opisano również najnowsze rozwiązania dotyczące modelowania, integracji, testowania, wdrażania i monitorowania autonomicznych usług. Bardzo interesującą częścią są studia przypadków, w których przeanalizowano, jak organizacjom udaje się w praktyce w pełni wykorzystywać możliwości mikrousług. Dzięki książce dowiesz się, jak: przeprowadzać orkiestrację kontenerów i wdrażać rozwiązania bezserwerowe dostosowywać projekt systemu do potrzeb organizacji wybrać najlepszy sposób integracji usługi z systemem samodzielnie wdrażać mikrousługi skutecznie testować i monitorować usługi rozproszone zarządzać zabezpieczeniami dla rozszerzonej zawartości Architektura mikrousług: naucz się podejmować najlepsze decyzje projektowe!

3
E-book

Od monolitu do mikrousług. Ewolucyjne wzorce przekształcania systemów monolitycznych

Sam Newman

Mikrousługi są relatywnie świeżą koncepcją w świecie systemów IT, mimo to coraz więcej organizacji decyduje się na wdrażanie opartej na nich architektury. Uznaje się, że zapewnia ona wówczas lepszą skalowalność, łatwość łączenia poszczególnych niezależnych elementów, a przede wszystkim możliwość szybszej reakcji na zmiany i skuteczniejsze wdrażanie nowych funkcjonalności. Zanim jednak organizacja da się skusić tymi obietnicami, powinna gruntownie przeanalizować swoją sytuację i decyzję o ewentualnej migracji systemu oprzeć na racjonalnych przesłankach. Konieczne jest również opracowanie planu takiego przejścia, zwłaszcza jeśli nie można sobie pozwolić na dłuższe przestoje w działalności. To wyczerpujący poradnik dla inżynierów, którzy stoją przed wyzwaniem przekształcenia monolitycznego systemu w architekturę opartą na mikrousługach bez przerywania funkcjonowania firmy. Książka jest przeznaczona dla organizacji, które muszą płynnie zmienić istniejący system, a nie zbudować go od nowa. Zawiera wiele cennych wskazówek odnoszących się do celowości samej migracji oraz przedstawia liczne scenariusze i strategie przekształcania: od etapu planowania aż po dekompozycję aplikacji i baz danych. Znalazł się tu zestaw sprawdzonych wzorców i technik wraz z omówieniem sytuacji, w jakich można je bezpiecznie zastosować. Nie zabrakło ważnych szczegółów związanych z wzorcami refaktoryzacji architektury czy problematyki naruszeń integralności w wyniku podziału baz danych. W tej książce między innymi: podstawowe koncepcje związane z mikrousługami ocena przydatności mikrousług w konkretnych sytuacjach planowanie wdrażania architektury opartej na mikrousługach wzorce migracji, dekompozycja aplikacji i inne zagadnienia techniczne wykrywanie i rozwiązywanie problemów związanych z mikrousługami Dążysz do sukcesu? Obierz kurs na mikrousługi!