Details zum E-Book

Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Wydanie II rozszerzone

Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Wydanie II rozszerzone

Renata Mazurowska, Paweł Droździak

E-book

Między partnerem, dziećmi i rodzicami

Oddajemy Państwu drugie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem książki Pawła Droździaka i Renaty Mazurowskiej BLISKO, NIE ZA BLISKO. Terapeutyczne rozmowy o związkach.

Układanie relacji z ludźmi to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami codzienność. Subtelna sieć wzajemnych uczuć i emocji, naturalnych sympatii lub antypatii, oczekiwań i zobowiązań wpływa na nasze funkcjonowanie, odbija się na nastroju i w dużym stopniu decyduje o jakości życia.

Najważniejsze z naszych relacji dotyczą zaledwie kilku osób: partnerów życiowych, rodziców, dzieci. To one potrafią nas uszczęśliwić bądź unieszczęśliwić, to my - mniej lub bardziej świadomie - wpływamy na przebieg tych relacji . Aby budować trwałe związki, satysfakcjonujące obie strony, czasem trzeba spojrzeć z dystansu i spróbować zdiagnozować przyczyny pojawiających się problemów.

Jak uniknąć wciąż powtarzanych błędów? Jak stworzyć dobrą i trwałą relację? Jak ją zmieniać lub opuszczać gdy jest niszcząca? Kiedy potrzebna jest terapia? Na te wszystkie pytania odpowiada Paweł Droździak, doświadczony psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z Renatą Mazurowską, psychoterapeutką i dziennikarką specjalizującą się w tematyce psychologicznej. Jeśli chcesz przyjrzeć się swoim własnym relacjom i spróbować je ulepszyć, musisz przeczytać tę książkę!

Kiedy otwieram tę książkę, to nie znajduję recepty "Jak żyć?", bo nawet jej tam nie szukam. Natomiast na każdej stronie odkrywam coś ciekawego, jak zawsze w przypadku rozmowy dwóch mądrych osób.

Tomasz Sobierajski, meskieczytanki.blogspot.com.

(...) to przede wszystkim dialog między mężczyzną i kobietą, w którym ukazane zostają różne punkty widzenia, z wyraźnymi nieraz odmiennościami i zbieżnościami; co więcej, do tego dialogu zostaje zaproszony czytelnik, któremu nic się nie narzuca i którego traktuje się z szacunkiem i z prawem do poszukiwania i posiadania własnej opinii i własnego zdania. Wyraźnym celem Autorów nie jest przekonywanie do czegokolwiek, ale próba wyjaśnienia, zobrazowania, dania do myślenia. Znalezienie odpowiedzi jest zadaniem czytelnika, Autorzy wskazują natomiast na świat ważnych problemów, związanych z tematem bliskości, oraz ukazują perspektywy, otwierają nowe horyzonty, dzięki którym można uświadomić sobie coś, czego do tej pory być może w ogóle nie brano pod uwagę. Zdecydowany wartością tej książki jest jej inspirujący charakter oraz to, że dotyka tematów ważnych dla każdego. (...) Wydaje mi się, że celem rozmowy Pawła Droździaka i Renaty Mazurowskiej było otwarcie oczu czytelnikom na ważne dla każdego z nas zagadnienia. Od tego otwarcia oczu zaczyna się wszystko. Gratuluję autorom publikacji, a czytelnikom gorąco polecam "Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach". Treść z pewnością warta przemyślenia.

Stefan Szary, psychologia.net.pl, http://stefan-szary.pl.tl.

Dzięki temu, że obie osoby mają wiedzę z zakresu psychologii (...) mamy do czynienia z ciekawą dyskusją, w której obie strony przytaczają rzeczowe argumenty na uzasadnienie swojego stanowiska. Śledzimy rozmowę dwojga inteligentnych ludzi, z których każde ma swoje zdanie, swoje przemyślenia na omawiane tematy, przeczytane lektury i własne doświadczenia.

Bogusław Włodawiec, psychologia.net.pl.


Rozmowy zebrane w książce są o tyle cenne, że nie stanowią gotowego zestawu mądrości, jakie zwykliśmy spotykać w poradnikach z cyklu "change your life". Paweł Droździak nie mówi nam, jak mamy żyć i w jakie relacje wchodzić, nie stara się przeżyć za nas wszystkiego, unika też moralizatorskiego tonu. Raczej (niekiedy nawet z pewną dozą humoru) pokazuje, jak pewne kwestie interpretować i gdzie może tkwić sedno problemów, gdzie szukać rozwiązania. Czytając te rozmowy, czujemy się częścią dialogu, rozmowy o (mimo wszystko) terapeutycznym i oczyszczającym wydźwięku. Pozycja jest tą, która powinna znaleźć się na nocnym stoliku każdego z nas, powinna zamieszkać w gabinetach psychologów i psychoterapeutów oraz lekarzy i pedagogów. Właściwie wszystkich, bowiem nie ma osoby, która nie nawiązuje z innymi relacji.

Justyna Gul, granice.pl.

Wprowadzenie (7)

Rozdział 1. Blisko, nie za blisko? (9)

Rozdział 2. Matka i córka - przyjaciółki czy rywalki? (19)

Rozdział 3. Ojciec i córka (31)

Rozdział 4. Mój pierwszy, moja jedyna (49)

Rozdział 5. Negocjacje w związku (67)

Rozdział 6. Zawsze ta druga (95)

Rozdział 7. Zamienię cię na lepszy model (115)

Rozdział 8. Jak zdradzają kobiety (141)

Rozdział 9. Samotne rodzicielstwo (157)

Rozdział 10. Zdrada musi mieć twarz (173)

Rozdział 11. Drugie związki plastrem na poprzednie? (197)

Rozdział 12. Zły chłopiec. Nie potrafię się z nim rozstać, a powinnam (219)

Rozdział 13. Single i singielki (233)

Rozdział 14. Bez ciebie umrę (249)

Rozdział 15. Żeby się chciało chcieć (257)

Rozdział 16. Kiedy na terapię? (267)

  • Titel: Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Wydanie II rozszerzone
  • Autor: Renata Mazurowska, Paweł Droździak
  • ISBN: 978-83-283-5147-9, 9788328351479
  • Veröffentlichungsdatum: 2018-08-17
  • Format: E-book
  • Artikelkennung: blisk2
  • Verleger: Sensus