Деталі електронної книги

Pokolenie Z jako wyzwanie współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Relacje, media społecznościowe i crowdsourcing

Pokolenie Z jako wyzwanie współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Relacje, media społecznościowe i crowdsourcing

Olga Ławińska, Anna Korombel

Eлектронна книга

Monografia jest ważną propozycją publikacyjną z zakresu nauk o zarządzaniu. Systematyzuje i poszerza wiedzę na temat zachowań konsumentów zaliczanych do pokolenia Z. Daje szerokie spojrzenie na zachowania i postawy tego pokolenia, nie tylko w środowisku społecznym, zakupowym, ale i zawodowym. Odmienność zachowań, preferencji i oczekiwań przedstawicieli pokolenia Z od przedstawicieli innych pokoleń wskazuje na potrzebę nowego spojrzenia i podejścia do zarządzania.

Kompetencje cyfrowe przedstawicieli pokolenia Z będą coraz bardziej pożądane na coraz bardziej cyfrowym rynku pracy. Do tej pory to starsze pokolenia przekazywały wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom. Obecnie na rynku pracy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną - po raz pierwszy najmłodsze pokolenie jest autorytetem i to ono posiada zasób wiedzy, której nie posiadają inne pokolenia. Ta nienaturalna sytuacja na rynku pracy zmieni w przyszłości typową hierarchię korporacyjną.

Problemy poruszane w monografii są bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia naukowego, ale również praktycznego, bowiem monografia w dwóch częściach - z punktu widzenia teorii i praktyki - przedstawia wybrane zagadnienia związane z budowaniem relacji zewnętrznych i wewnętrznych przez przedsiębiorstwa, przede wszystkim z przedstawicielami pokolenia Z.

W monografii przedstawiono sylwetki osób należących do pokolenia Z oraz wprowadzono Czytelników w problematykę istoty budowania przez przedsiębiorstwo relacji z klientami, jak również dokonano przeglądu cech skutecznego menedżera w świetle budowania relacji z pracownikami przedsiębiorstwa. Zaprezentowano wyniki badań własnych przeprowadzonych przez autorki w latach 2018, 2020 oraz 2021 w Polsce i w Wielkiej Brytanii na przedstawicielach pokolenia Z. Są to zarówno wyniki badań, które zostały opublikowane w latach 2021-2023 przez autorki w postaci cyklu artykułów, jak również wyniki badań prezentowane po raz pierwszy w niniejszym opracowaniu.

Wprowadzenie

CZĘŚĆ I
BUDOWANIE RELACJI Z KLIENTAMI PRZEZ WSPÓŁCZESNE PRZEDSIĘBIORSTWA – UJĘCIE TEORETYCZNE


Rozdział 1
Kim jest pokolenie Z? Cechy i wartości przedstawicieli pokolenia Z


Rozdział 2
Zarządzanie relacjami z klientem i jego wiedzą w mediach społecznościowych

Rozdział 3
Crowdsourcing przykładem procesu przekształcania klientów z pasywnych
odbiorców produktów w aktywnych współtwórców wartości


Rozdział 4
Oczekiwania pokolenia Z wobec cech menedżerów i warunków pracy

CZĘŚĆ II
BUDOWANIE RELACJI Z POKOLENIEM Z PRZEZ WSPÓŁCZESNE RZEDSIĘBIORSTWA W ŚWIETLE BADAŃ WŁASNYCH


Rozdział 5
Metodyka badań własnych

Rozdział 6
Zachowania przedstawicieli pokolenia Z w mediach połecznościowych

Rozdział 7
Zaangażowanie przedstawicieli pokolenia Z w rozwój przedsiębiorstw za pośrednictwem crowdsourcingu

Rozdział 8
Oczekiwania przedstawicieli pokolenia Z wobec cech i kompetencji ich potencjalnych bezpośrednich przełożonych (menedżerów)

Rozdział 9
Wnioski z badań własnych

Zakończenie

Literatura

Spis tabel

Spis rysunków

  • Назва: Pokolenie Z jako wyzwanie współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Relacje, media społecznościowe i crowdsourcing
  • Автор: Olga Ławińska, Anna Korombel
  • ISBN: 978-83-7193-942-6, 9788371939426
  • Дата видання: 2024-07-16
  • Формат: Eлектронна книга
  • Ідентифікатор видання: e_3opb
  • Видавець: Politechnika Częstochowska