IT-Projektmanagement

25
E-book

Design Thinking. Jak wykorzystać myślenie projektowe do zwiększenia zysków Twojej firmy

Danuta Piasecka

Zweryfikuj swoje pomysły biznesowe. Szybko i skutecznie! Design thinking, czyli myślenie projektowe. Wbrew pozorom ten sposób podejścia do biznesu nie jest przypisany wyłącznie do wielkich korporacji. Pracować w duchu design thinking może i powinna każda firma, której właścicielowi zależy na zwiększeniu wydajności, szybkim realizowaniu dobrych pomysłów i jeszcze szybszym wycofywaniu się z tych nietrafionych. Jeżeli zatem myślisz o tym, by w swojej - małej lub większej - firmie działać szybciej, a tym samym skuteczniej i z większym zyskiem, ta kursoksiążka jest dla Ciebie. Dlaczego kursoksiążka? Ponieważ jest to pozycja, w której informacje teoretyczne dotyczące samego pojęcia myślenia projektowego ograniczono do minimum. Autorka, bizneswoman, trenerka i moderatorka DT, stawia na wiedzę praktyczną i umiejętność myślenia projektowego, a także dostarczenie Ci narzędzi gotowych do zastosowania od zaraz. Za pośrednictwem kursoksiążki krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces projektowania nowych produktów i usług, dzięki którym zwiększysz zyski Twojej firmy.

26
E-book

DevOps Adoption Strategies: Principles, Processes, Tools, and Trends. Embracing DevOps through effective culture, people, and processes

Martyn Coupland

DevOps is a set of best practices enabling operations and development teams to work together to produce higher-quality work and, among other things, quicker releases. This book helps you to understand the fundamentals needed to get started with DevOps, and prepares you to start deploying technical tools confidently.You will start by learning the key steps for implementing successful DevOps transformations. The book will help you to understand how aspects of culture, people, and process are all connected, and that without any one of these elements DevOps is unlikely to be successful. As you make progress, you will discover how to measure and quantify the success of DevOps in your organization, along with exploring the pros and cons of the main tooling involved in DevOps. In the concluding chapters, you will learn about the latest trends in DevOps and find out how the tooling changes when you work with these specialties.By the end of this DevOps book, you will have gained a clear understanding of the connection between culture, people, and processes within DevOps, and learned why all three are critically important.

27
E-book

DevOps Paradox. The truth about DevOps by the people on the front line

Viktor Farcic

DevOps promises to break down silos, uniting organizations to deliver high quality output in a cross-functional way. In reality it often results in confusion and new silos: pockets of DevOps practitioners fight the status quo, senior decision-makers demand DevOps paint jobs without committing to true change. Even a clear definition of what DevOps is remains elusive.In DevOps Paradox, top DevOps consultants, industry leaders, and founders reveal their own approaches to all aspects of DevOps implementation and operation. Surround yourself with expert DevOps advisors. Viktor Farcic draws on experts from across the industry to discuss how to introduce DevOps to chaotic organizations, align incentives between teams, and make use of the latest tools and techniques.With each expert offering their own opinions on what DevOps is and how to make it work, you will be able to form your own informed view of the importance and value of DevOps as we enter a new decade. If you want to see how real DevOps experts address the challenges and resolve the paradoxes, this book is for you.

28
E-book

Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Andrzej Jacek Blikle

"Doktryna jakości" na podium My Company Polska Choice!   Książka prof. Andrzeja Bliklego "Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu" zdobyła II miejsce w kategorii "Vademecum przedsiębiorcy" w konkursie My Company Polska Choice.   Wyróżnienie dla "Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu" podczas 19. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej. ECONOMICUS 2015 - I miejsce w kategorii "Najlepszy poradnik ekonomiczny"   Książka dostępna również w twardej oprawie » Nowa filozofia zarządzania Moja książka jest efektem doświadczeń, jakie nabywałem w latach 1990 – 2010, wdrażając zarządzanie jakością (TQM) w mojej rodzinnej firmie, a także ucząc tej metody w innych firmach i na uczelniach wyższych, co zresztą czynię do dziś. Pierwsze wykłady z TQM prowadziłem dla pracowników firmy A.Blikle, a notatki do tych wykładów stanowiły zaczątki Doktryny jakości. Początki oczywiście nie były łatwe. Wiedza konieczna do zarządzania zgodnie z TQM nie jest technicznie trudna, ale jej zaakceptowanie bywa trudne emocjonalnie. Bywa trudne, bo zaraz na samym początku trzeba porzucić wiele przekonań, do których jesteśmy przyzwyczajani niemal od dziecka: że nagrody motywują, że współzawodnictwo jest twórcze, że struktura zarządcza firmy musi być hierarchiczna… Nie było więc łatwo, ale było nadzwyczaj ciekawie, bo czasy pionierskie z zasady charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania. Pamiętam, jak nasz pierwszy nauczyciel TQM, Jim Murray, wyraził zdumienie, że moi pracownicy zgodzili się poświęcić na szkolenie dni wolne od pracy. „W Anglii to by nie było możliwe” - powiedział. Oczywiście na naukach Jima się nie skończyło. Dzięki niemu zacząłem jeździć do Anglii na coroczne konferencje Brytyjskiego Towarzystwa im. Deminga (twórcy TQM), a zdobywaną tam (również za pośrednictwem wielu znakomitych książek) wiedzę niezwłocznie przekazywałem moim pracownikom prowadząc dla nich wykłady. Materiały do książki rosły, a na wykłady zaczęli przychodzić słuchacze spoza firmy. I tak narodziło się moje konwersatorium z TQM, które prowadzę od roku 1997 raz w miesiącu od października do czerwca. Wstęp wolny, a informacje o programie można znaleźć na mojej witrynie www.moznainaczej.com.pl. To taka moja prywatna misja, gdyż uważam, że TQM może być wielką szansą dla polskiej gospodarki.   Patroni wydania:

29
E-book

Doskonalenie Scruma. Przewodnik dla praktyków. O wyzwaniach, korzyściach i zwinnych zespołach

Stephanie Ockerman, Simon Reindl

Wszędzie można się natknąć na brak profesjonalizmu. W projektach, które wymykają się spod kontroli, kosztują krocie, a nie przynoszą żadnych korzyści. W blokowaniu cennych pracowników, którzy latami nie dostają szansy rozwoju, co podważa ich zaufanie do firmy i szkodzi relacjom w środowisku pracy. Większość z tych problemów miał rozwiązać Scrum. Scrum jednak, mimo że prosty do zrozumienia, jest trudny do praktycznego opanowania. Mnóstwo zespołów go zaimplementowało, ale jedynie pozoruje jego stosowanie: używa terminologii scrumowej, nie rozumiejąc jej intencji ani nie wykazując się dyscypliną, której wymaga Scrum. Ta książka przyda się każdemu, kto chce efektywniej stosować praktyki Scruma i w pełni wykorzystać jego potencjał transformacyjny. Skoncentrowano się tu na sprawdzonych podejściach do Scruma, tak aby sukcesywnie osiągać coraz wyższą jakość oraz uzyskiwać i natychmiast wykorzystywać informacje zwrotne. Przedstawiono również praktyczne sposoby zwiększania elastyczności zespołu i wprowadzania adekwatnych usprawnień pracy całej organizacji. Ten praktyczny przewodnik docenią zarówno Scrum masterzy, członkowie zespołów, jak i właściciele produktu. Zawarte w nim wskazówki pozwolą osiągnąć wysoki poziom transparentności i odwagi w podejmowaniu typowych wyzwań w nieustannie zmieniającym się i nieprzewidywalnym środowisku. Dzięki tej książce: ocenisz, jakim jesteś Scrum masterem dowiesz się, jak prowadzić świetny zespół scrumowy nauczysz się mierzyć i optymalizować wartości każdego przyrostu produktu udoskonalisz sposób planowania, tworzenia i rozwijania usuniesz bariery organizacyjne blokujące zwinność i profesjonalizm Scrum: pewna droga do sukcesu dla profesjonalistów!

30
E-book

Doskonalenie zaawansowanego Scruma

Rituraj Patil

Zaawansowane techniki dla zespołów Scruma, ról, artefaktów, zdarzeń, metryk, porozumień roboczych, zaawansowanych praktyk inżynierskich i zwinności technicznej Ta książka kładzie nacisk na zaawansowane rozszerzenia i techniki Scruma, które powinny być analizowane, stosowane i wykorzystywane przez zespoły Scruma, aby zachęcić je do ogólnej odpowiedzialności i własności, a także kieruje je tak, aby stały się zespołami Scruma o wysokiej wydajności. Książka zawiera wiele rzeczywistych przypadków zastosowań i wizualnych ilustracji różnych pojęć dla ram postępowania Scruma, opartego na Scrumie zwinnego sposobu pracy oraz zaawansowanych rozszerzeń i technik Scruma. Zawiera też przegląd nieprawidłowych działań Scruma i różne sposoby zapobiegania temu i naprawy. Książka ta działa jako wygodny punkt odniesienia dla zespołów Scruma, które chcą wykorzystywać zaawansowane rozszerzenia i techniki Scruma. Techniki te obejmują strukturę i ustawienie zespołów Scruma, role Scruma, robocze umowy zespołów Scruma, efektywne i wydajne zarządzanie artefaktami Scruma, względne oszacowania, zdarzenia Scruma, zaawansowane praktyki inżynierskie, zwinność techniczną, metryki Scruma, skalowanie Scruma i kilka innych aspektów opartego na Scrumie zwinnego sposobu pracy. Po przeczytaniu tej książki Czytelnicy mogą szukać nieprawidłowości z swoich zespołach Scruma i stosować właściwe zaawansowane rozszerzenia i techniki Scruma w celu zaradzenia tym nieprawidłowościom. Dzięki stosowaniu tych technik, mogą także ująć w zakresie działania stałą poprawę swoich zespołów Scruma w ramach zwinnego sposobu pracy opartego na Scrumie. Kluczowe elementy Zapewnia pełny przegląd różnych ram postępowania agile, w tym ramy postępowania Scrum. Obejmuje przykłady oparte na scenariuszach i dogłębne wyjaśnienie nieprawidłowości Scruma oraz różne zaawansowane rozszerzenia i techniki Scruma. Zawiera wizualne ilustracje opartego na Scrumie zwinnego sposobu pracy i związane z tym różne zaawansowane rozszerzenia i techniki Scruma. Uwypukla rzeczywiste przypadki zastosowania i doświadczenia dla różnych zaawansowanych rozszerzeń i technik Scruma. Czego się nauczycie? Identyfikowania nieprawidłowości w zespołach Scruma wraz z różnymi środkami zapobiegawczymi i naprawczymi. Zaadaptowania zaawansowanych rozszerzeń i technik Scruma oraz najlepszych praktyk dla ról Scruma, artefaktów Scruma i zdarzeń Scruma. Nauki improwizacji zespołów Scruma w zakresie strukturyzacji, dopasowywania, współpracy, komunikacji i umów roboczych. Wykorzystywania zaawansowanych praktyk inżynierskich do poprawy technicznej zwinności zespołów Scruma. Mierzenia wydajności, jakości, kompetencji i wyników zespołów Scruma za pomocą metryk Scruma. Analizy skalowania podejścia Scrum i nowych sposobów działania w Scrum Guide 2020. Dla kogo jest ta książka Książka ta jest przeznaczona dla entuzjastów agile, trenerów agile, praktyków Scruma, Scrum masterów, właścicieli produktu i dla zespołów Scruma w ramach zwinnego rozwoju oprogramowania posiadających podstawową wiedzę dotyczącą ram postępowania Scruma i chcą wdrożyć różne zaawansowane techniki i dobre praktyki ram postepowania Scruma, aby przyśpieszyć swoją zwinność w organizacji.

31
E-book

Doskonały Scrum master. Jak budować bardziej efektywne zespoły i zarządzać zmianą

Zuzana Sochova

#ScrumMasterWay Filozofia Agile początkowo rozwijała się w zespołach programistów i szybko stała się synonimem elastyczności, wydajności i zdrowego rozsądku. Podejście to zakłada, że zespoły powinny się samoorganizować i samodzielnie decydować o wykonywaniu poszczególnych części projektu. W rzeczywistości nie wszystkie zespoły radzą sobie z tym stylem pracy. Szczególnie jest to widoczne w organizacjach z innych branż niż tworzenie oprogramowania. Pokonanie tych przeszkód jest niezwykle trudne, jeśli w zespole brakuje prawdziwego Scrum mastera. To kompleksowy przewodnik dla liderów, którzy chcą być skutecznymi Scrum masterami i użyć Scruma do radykalnej poprawy wyników pracy zespołu. Poza zestawem ogólnych pojęć oraz opisem roli, obowiązków i kompetencji Scrum mastera w książce przedstawiono sposoby myślenia i działania najlepszych w tym zakresie. Dzięki objaśnionym w niej koncepcjom łatwiej Ci będzie budować wysoko efektywne, samoorganizujące się zespoły, wpływać na relacje i motywację grupy, a także korygować ewentualne dysfunkcje. To przystępnie napisana pozycja — mimo że zwięzła, nie brakuje w niej praktycznych przykładów i wskazówek ułatwiających wdrożenie pomysłów i przeprowadzenie potrzebnych zmian. Najciekawsze zagadnienia: rola Scrum mastera w tworzeniu i doskonaleniu zespołów stan umysłu Scrum mastera kluczowe strategie i kompetencje Scrum mastera Scrum master a zmiany narzędzia Scrum mastera: shu ha ri, reguły systemowe, analiza przyczyn źródłowych i inne Skuteczny Scrum master buduje wspaniałe zespoły!

32
E-book

Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały ci roboty

Magdalena Kieferling

Przetrwają najlepiej skomunikowani Jak budować kompetencje szefa przyszłości w świecie przymusowego zdalnego zarządzania? Jak zachować pracę i nie musieć rywalizować o nią z robotami? Jak dogadać się z pokoleniami, które wchodzą na rynek pracy? Uwaga! Sztuczna inteligencja u bram! Już puka do naszych drzwi, urzędów, domów. Już zaczyna wyręczać nas w prostych zadaniach. Już szuka dla nas drogi na wirtualnych mapach, sprawdza, czego brakuje w lodówce, liczy, analizuje, pisze wiersze i komponuje muzykę wcale nie gorszą od tej, którą tworzą natchnieni artyści. Liczba robotów w fabrykach i magazynach rośnie w tym samym tempie, w jakim spada w nich liczba ludzkich pracowników. Maszyny są wydajne, precyzyjne, nie potrzebują urlopów i nie narzekają na atmosferę w pracy. Może w ciągu najbliższych 10 lat wszystkich nas poślą na zieloną trawkę? Może tak. A może nie. Przypuszczalnie współpraca ludzko-maszynowa przyjdzie w pakiecie z listą nowych zawodów, o jakich dziś nawet nam się jeszcze nie śni. A co z obecnymi zawodami? Które przetrwają? Co będzie na przykład z osobami zarządzającymi pracą ludzi? Spokojnie, akurat menadżerowie najprawdopodobniej będą potrzebni. Jednak nie wszyscy. Z podniesioną głową w najbliższą przyszłość spoglądać będą mogli tylko ci szefowie, którzy już dziś nauczą się porywać za sobą innych. Także pokolenie ludzi młodych, tych, których podobno nic nie interesuje. By to skutecznie zrobić, po pierwsze trzeba porzucić wielkie HR-owe hasła. Po drugie ― sięgnąć po sposób komunikacji rodem z... rozbawionej piaskownicy. Brzmi intrygująco? To dobrze, bo właśnie rozpoczynamy zabawę w pracę! O książce w mediach: Szukasz książki na dziś? Oto Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały Ci roboty >> Magdalena Kieferling: Epidemia była idealną okazją, aby oduczyć się narzekania >> Jak łączyć pracę, macierzyństwo i jeszcze rozwijać karierę? Pomoże ci "Efekt piaskownicy" >> Nie da się wszystkich zwolnić. Jak wygląda rynek pracy po epidemii koronawirusa? >> Jak znaleźć pracę idealną i nie przestać jej kochać? CV i rozmowa kwalifikacyjna to nie wszystko >> Jak relacje z dziećmi wykorzystać w pracy? W tym pomoże „Efekt piaskownicy” >> Jak łączyć pracę, macierzyństwo i jeszcze rozwijać karierę? Pomoże ci „Efekt piaskownicy" >> Szukasz książki na dziś? Oto Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały Ci roboty >> Jak być skutecznym >> Efekt piaskownicy >> Liberator: efekt piaskownicy – czego możemy się nauczyć od dzieci w biznesie? >>