Szczegóły kursu

Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji

Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji

Joanna Zatorska

Kurs video

Kurs Python od podstaw online

Oto pierwsze chwile Twojej nowej drogi zawodowej. Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji wprowadzi Cię w świat rozwijanego od dwudziestu lat, dojrzałego języka, pozwalającego tworzyć zaawansowane aplikacje dla różnych systemów operacyjnych. Nie musisz mieć doświadczenia w programowaniu. Python jest łatwy w użyciu, charakteryzuje się przejrzystą składnią i prostym sposobem przenoszenia. Do tego jest darmowy i nieustannie ulepszany.

Python to popularny język programowania obiektowego, używany zarówno w programach działających samodzielnie, jak i w skryptach obejmujących różne dziedziny zastosowań. Jest intensywnie wykorzystywany przez Google i YouTube.

Co istotne w Twojej przyszłej pracy, Python posiada system automatycznego zarządzania pamięcią, który zdejmuje z programisty obowiązek panowania nad tym skomplikowanym obszarem. Zatem bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem w programowaniu, czy profesjonalistą, włącz pierwszą lekcję szkolenia Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji i przekonaj się, że nauka może być przyjemnością.

Python kurs od podstaw - czego się nauczysz?

Nasz kurs programowania w Python da Ci szereg umiejętności. Najważniejsze z nich to:

 • Skonfigurujesz swoje środowisko pracy.
 • Nauczysz się tworzyć, wycinać i indeksować łańcuchy znaków.
 • Poznasz składnię języka Python.
 • Wykorzystasz zewnętrzne moduły oraz stworzysz własne.
 • Będziesz obsługiwać pliki i używać poleceń systemowych.
 • Dowiesz się, w jaki sposób przetwarzać pliki w formacie HTML, XML i JSON.
 • Zaczniesz obsługiwać bazę danych.
 • Stworzysz interfejs graficzny.
 • Zaczniesz przetwarzać obrazy.

Czyli...

 • Opanujesz podstawy programowania w Pythonie!

Szkolenie Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji rozpoczniesz od pracy z tutorialami obejmującymi instalowanie niezbędnych narzędzi w systemie, uruchamianie skryptów i korzystanie z IDE Pythona. Wraz z naszym ekspertem poznasz zasady składni i podstawowe konstrukcje programistyczne. Kurs pokazuje, jak korzystać z modułów, instalować nowe i tworzyć własne. Podczas nauki zostaną Ci przybliżone także aspekty funkcyjne i obiektowe języka. Nauczysz się wykonywać popularne zadania programistyczne, takie jak obsługa plików i przetwarzanie danych w różnych formatach, włącznie z obsługą bazy danych PostgreSQL. Kurs zakończysz, samodzielnie projektując praktyczną aplikację z interfejsem graficznym, służącą do przetwarzania zdjęć.

Programowanie wężykiem

Python jest uniwersalnym językiem programowania, który można uruchomić na wszystkich popularnych systemach operacyjnych. Jest to język interpretowany, dzięki czemu aplikacje nie wymagają uprzedniej kompilacji.

Python posiada prostą składnię, pozwala na programowanie obiektowe, proceduralne i funkcyjne. Jego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością — znacznie upraszcza wykonanie wielu popularnych zadań, a jednocześnie umożliwia bardzo złożone analizy i skomplikowane przetwarzanie danych. Ponadto jest bardzo łatwy do nauki i posiada ogromne możliwości. Istnieje spora liczba dodatkowych modułów, które zdecydowanie ułatwiają realizację różnorodnych zadań.

To niezwykle wszechstronny język: pozwala na wykonanie prostych aplikacji przetwarzających pliki, tworzenie złożonych aplikacji sieciowych, analizowanie danych z wykorzystaniem zaawansowanych technik, tzw. data mining, oraz zaawansowane korzystanie z aplikacji udostępniających dodatkowy interfejs programistyczny. Innym atutem Pythona jest bardzo silna społeczność programistów, wymieniająca się na bieżąco informacjami na temat praktycznych zastosowań tego języka. W połączeniu ze szkoleniem Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji stanowi to kompleksowe wsparcie, dzięki któremu bez trudu uzyskasz odpowiedzi na trapiące Cię pytania.

Przejrzysty, prosty, przyjazny

Celem kursu jest szybkie zapoznanie Cię z istotą języka Python i przedstawienie najlepszych rozwiązań w programowaniu. W tej interaktywnej instrukcji przedstawiono wszystkie potrzebne i aktualne wiadomości, dotyczące wykorzystania Pythona w praktyce. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak skonfigurować swoje środowisko pracy oraz rozpocząć przygodę z Pythonem. Już po kilku lekcjach samodzielnie napiszesz proste aplikacje, zarówno uruchamiane z poziomu wiersza poleceń, jak i te z interfejsem graficznym. Ponadto nauczysz się tworzyć listy i funkcje oraz obsługiwać wyjątki i korzystać z plików. Dowiesz się też, jak użyć dodatkowych modułów do rozszerzenia funkcjonalności aplikacji.

Uzyskasz solidną bazę do dalszego poszerzania wiedzy o bardziej zaawansowane zagadnienia. Uniwersalność języka Python oraz świetnie opracowane instrukcje w szkoleniu Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji pozwolą Ci szybko osiągnąć spektakularne wyniki.

Python kurs od podstaw to niejedyne, co mamy w naszej ofercie. Sprawdź również nasze inne szkolenia, w tym kurs programowania PHP.

W kursie wykorzystano język Python w wersji 3.3.


Poznaj naszego eksperta

Joanna Zatorska — absolwentka informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Praktykę w stosowaniu języka Python zdobyła przy projektach w firmie TomTom, zajmując się między innymi tworzeniem zaawansowanych map miast i terenów w 2D i 3D. Ukończyła także studia z zakresu systemów informacji geograficznej UNIGIS na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim.


 

 • Tytuł: Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy programowania i tworzenia aplikacji
 • Autor: Joanna Zatorska
 • Czas trwania: 04:27:12
 • ISBN: 978-83-283-1076-6, 9788328310766
 • Data wydania: 2015-06-10
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpytho
 • Wydawca: Videopoint