Verleger: Książnica

Oficyna założona w Katowicach w 1990 r. W 2005 r. weszła w skład Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Od ponad 20 lat istnienia kojarzona jest z najważniejszymi nazwiskami literatury światowej, a łączny nakład sprzedanych przez nią książek przekroczył osiem milionów egzemplarzy.

Po przyłączeniu do Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Książnica umocniła swoją pozycję w sektorze literatury popularnej i ponad dwukrotnie zwiększyła swoją produkcję. Jej nakładem ukazały się powieści romantyczne dla młodych i niezależnych kobiet takich autorek jak Nora Roberts czy Barbara Wood, Luanne Rice. Szczególnym zainteresowaniem czytelników cieszy się też stale wzbogacana oferta z zakresu beletrystyki historycznej z Philippą Gregory, Miką Waltarim i Peterem Berlingiem na czele.

Dopełnieniem całości programu wydawniczego Książnicy są powieści sensacyjne, bestsellerowe thrillery i horrory oraz książki z gatunku fantastyki. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się utwory m.in. Jamesa Herberta, Roberta Masello, Anne i Todda McCaffreyów, Ursuli Kroeber Le Guin.

97
E-book

Listy do Gestapo

Maria Paszyńska

Ile jesteś w stanie znieść dla miłości? Warszawa, wiosna 1938 roku. Osiemnastoletnia Zuzanna wierzy, że jej życie będzie usłane różami. Pewnego dnia zachwyca ją wygrywana na skrzypcach melodia, a kilka miesięcy później poznaje zdolnego muzyka i traci dla niego głowę. Rodzi się pierwsza miłość, pojawiają marzenia i plany, a potem przychodzi wojna. Znaczy kolejne miesiące pasmem strat, cierpienia i bólu Zuzanna zaczyna pracę na Poczcie Głównej i włącza się w podziemną walkę z okupantem. Zostaje przydzielona do komórki P zajmującej się przechwytywaniem anonimowych donosów pisanych przez Polaków do Szanownego Pana Gestapo. Jeden z listów rozdziera jej serce. Okazuje się, że działalność konspiracyjna to niebezpieczna gra, w której stawką jest nie tylko życie, ale i miłość.   Listy do Gestapo to poruszająca do głębi spowiedź kobiety, która stanęła przed dramatycznymi wyborami. Opowieść o życiu brutalnie zmienionym przez wojnę. O ranach, które nigdy się nie goją, winach, które domagają się odkupienia, i przebaczeniu, które być może nie nadejdzie.