Wydawca: Książnica

Oficyna założona w Katowicach w 1990 r. W 2005 r. weszła w skład Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Od ponad 20 lat istnienia kojarzona jest z najważniejszymi nazwiskami literatury światowej, a łączny nakład sprzedanych przez nią książek przekroczył osiem milionów egzemplarzy.

Po przyłączeniu do Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Książnica umocniła swoją pozycję w sektorze literatury popularnej i ponad dwukrotnie zwiększyła swoją produkcję. Jej nakładem ukazały się powieści romantyczne dla młodych i niezależnych kobiet takich autorek jak Nora Roberts czy Barbara Wood, Luanne Rice. Szczególnym zainteresowaniem czytelników cieszy się też stale wzbogacana oferta z zakresu beletrystyki historycznej z Philippą Gregory, Miką Waltarim i Peterem Berlingiem na czele.

Dopełnieniem całości programu wydawniczego Książnicy są powieści sensacyjne, bestsellerowe thrillery i horrory oraz książki z gatunku fantastyki. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się utwory m.in. Jamesa Herberta, Roberta Masello, Anne i Todda McCaffreyów, Ursuli Kroeber Le Guin.

97
Ebook

Wendyjska Winnica (Tom 3). Dolina nadziei

Zofia Mąkosa

Jest rok 1948. Matylda Neumann rezygnuje z walki o ukochanego, opuszcza Zieloną Górę i wyjeżdża do Neuruppin. Tam czeka na nią ciotka Hedwiga i miejsce na sienniku obok kuzynki, Anny. W przeludnionej radzieckiej strefie okupowanych Niemiec brakuje żywności, mieszkań i pracy, ludzie czują niechęć do uchodźców oraz strach przed wszechobecną służbą bezpieczeństwa. Wciąż trwają poszukiwania bliskich zaginionych w czasie wojny. W tych trudnych warunkach ostoją normalności jest rodzina. U boku ciotki Tila próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Są jednak ludzie i sprawy, o których nie uda się jej zapomnieć

98
Ebook

Dziewczyna bez gwiazdy

Alina Peretti, Jacques Peretti

Wstrząsające bo prawdziwe świadectwo. Historia, która nie powinna się powtórzyć, ale której nie wolno przemilczeć. Gdy Alina Peretti zaczyna się zmagać z demencją, jej syn Jacques uświadamia sobie, że to ostatni moment, by spisać historię, która porusza go najbardziej: historię własnej rodziny. Próbuje więc wygrać wyścig z czasem, bo uważa, że utrwalenie wspomnień matki jest jego powinnością wobec bliskich i świata. Alina Peretti, obecnie ponaddziewięćdziesięcioletnia, doświadczyła na własnej skórze dwóch szalejących totalitaryzmów XX wieku. Kiedy miała osiem lat, wybuchła druga wojna światowa i cały świat dziewczynki legł w gruzach. Została wywieziona na Sybir, trafiła do obozów przejściowych, by wreszcie znaleźć schronienie w Szwecji. Jej uparta matka postanowiła jednak wrócić z córką do Warszawy, aby odnaleźć pozostałe dzieci. Po powstaniu warszawskim, z którego cudem uszły z życiem, Alina z matką i siostrą trafiły tam, gdzie śmierć zbierała największe żniwo do obozu w Auschwitz. * * * ALINA PERETTI Polka, która przeżyła wywózkę na Sybir, powstanie warszawskie i obóz w Auschwitz. Po wojnie studiowała architekturę na Uniwersytecie Wrocławskim. Wyemigrowała najpierw do Francji, a potem do Wielkiej Brytanii, gdzie wyszła za mąż i pracowała do emerytury jako architekt. Jacques Peretti to jej jedyny syn. JACQUES PERETTI Dziennikarz Guardiana, nagradzany reporter śledczy BBC, realizator telewizyjnych programów dokumentalnych i wreszcie biograf swojej ukochanej matki Aliny. Studiował ekonomię w London School of Economics. Jest autorem książki "Zakulisowe umowy, które zmieniły świat", a także licznych artykułów w magazynie Wired i serwisie internetowym HuffPost. Mieszka w Londynie.