Видавець: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
1081
Eлектронна книга

Excel w biurze i nie tylko. Wydanie III

Sergiusz Flanczewski

Uprzyjemnij sobie pracę! Gdzie znaleźć polecenia i jak ich używać? Do czego służą konkretne formuły i funkcje? Jak stworzyć szablony i korzystać z nich na co dzień? Bill Gates w najśmielszych snach nie przypuszczał, że Excel stanie się najpotężniejszą biurową aplikacją na świecie, centrum działań finansowych i rozliczeniowych, generatorem najróżniejszych dokumentów i żelaznym wyposażeniem niemal każdej firmy. Ewolucja Excela jeszcze się nie zakończyła, a każda kolejna wersja przynosi kolejne ułatwienia i możliwości. Ich opanowanie nie jest trudne, ale wymaga nieco samozaparcia, a ten podręcznik może znacznie skrócić cały proces — niezależnie od tego, czy jesteś początkującym użytkownikiem, czy też pracujesz z Excelem od dawna i chcesz po prostu poznać nowe zastosowania programu. W trzecim już wydaniu tej znakomitej książki znajdziesz informacje o nowej wersji programu, o jego elementach i możliwościach ich wykorzystania. Dowiesz się więcej na temat formuł i funkcji, znacznie przyspieszających pracę na dużych zbiorach liczb. Nauczysz się w dowolny sposób sortować dane lub wyświetlać tylko te, które są Ci akurat potrzebne. Odkryjesz, do czego mogą przydać się makra i jak je utworzyć. Autor pokaże Ci również, jak stworzyć interaktywne skoroszyty, pozwalające błyskawicznie wygenerować różnego typu dokumenty firmowe z aktualnymi danymi. Takie informacje są po prostu bezcenne dla każdego, kto ma do czynienia z pracami biurowymi! Podstawowe informacje o obsłudze arkusza i obiekty Excela Wprowadzanie danych i formatowanie Formuły i funkcje Sortowanie i filtrowanie danych Drukowanie Makropolecenia — pierwszy krok w programowaniu Zmiany zapisu wartości liczbowej na zapis słowny Oferty cenowe i zamówienia Dowód dostawy, rachunki i odsetki Kalendarze i inne operacje na datach Lista obecności i zaświadczenie o zatrudnieniu Skoroszyty, arkusze, dokumenty… Zrób z nich właściwy użytek!

1082
Eлектронна книга

Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych. Wydanie II rozszerzone

Marek Serafin

Poznaj działanie i wykorzystaj w praktyce metody tworzenia tuneli VPN. Na czym oparty jest standard SSL Jak działa protokół IPSec Jak skonfigurować tunele VPN w systemach Linux, Windows i routerach Cisco? Jak w bezpieczny sposób połączyć oddziały firmy? Rozwój sieci pozwolił wielu firmom i organizacjom na sprawną i szybką komunikację i tym samym otworzył nowe perspektywy dla tych pracowników, którzy z różnych względów wykonują swoje obowiązki poza biurem. Niestety -- zdalny dostęp do firmowej infrastruktury IT niesie ze sobą także zagrożenia związane z możliwością utraty, uszkodzenia lub wydostania się na zewnątrz cennych danych. Rozwiązaniem tego problemu są łącza szyfrowane, nazywane VPN. Jeśli chcesz stworzyć właśnie taką możliwość bezpiecznej choć zdalnej pracy w Twojej firmie, z tego podręcznika dowiesz się jak to zrobić! Książka "Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych. Wydanie II" to drugie, poszerzone wydanie praktycznego przewodnika dla administratorów sieci firmowych, którzy zajmują się wdrażaniem rozwiązań umożliwiających pracę na odległość. Ten bestsellerowy podręcznik opisuje wszystkie aspekty konfigurowania tuneli VPN z wykorzystaniem protokołów IPSec oraz SSL w systemach Linux, Windows oraz routerach Cisco. Czytając ją poznasz standard SSL, zasady generowania certyfikatów, a także zrozumiesz zasadę działania protokołu IPSec. Analizując zawarte w książce przykłady, nauczysz się otwierać zdalny dostęp do sieci korporacyjnej, łączyć oddziały firmy za pomocą IPSec i uruchamiać tunele VPN w urządzeniach mobilnych. Zagrożenia wynikające z konstrukcji protokołu TCP/IP Przesyłanie danych z wykorzystaniem SSL Generowanie kluczy i certyfikatów Zapewnianie pracownikom zdalnego dostępu do zasobów firmy Instalacja i konfiguracja programu OpenVPN Tunele VPN w urządzeniach mobilnych Implementacja IPSEC/L2TP w systemie Linux Konfiguracja IPSec w routerach i Cisco Konfiguracja VPN w systemach Windows Server Metody łączenia oddziałów firmy w systemach Linux, Cisco, Windows Otwórz bezpieczny, zdalny dostęp do sieci!

1083
Eлектронна книга

Język GRAFCET w przykładach. Programowanie sterowników PLC

Jerzy Hawrylak

Zaprogramuj sterowniki z wykorzystaniem języka GRAFCET Jednym z najważniejszych urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej jest sterownik PLC. Zawiera on układ mikroprocesorowy, który umożliwia kierowanie pracą maszyny, linią produkcyjną, oświetleniem hali lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Sterowniki PLC mają mnóstwo zalet: są niewielkie, wysoce niezawodne, proste w serwisowaniu, wymagają małej mocy zasilania, a przy tym pozwalają realizować złożone funkcje sterowania i regulacji. Wszystkie ich cechy gwarantują, że urządzenia te zostaną z nami na długo, a wiedzę dotyczącą programowania sterowników PLC opanować powinien każdy absolwent szkoły kształcącej przyszłych mechatroników i automatyków. Ten podręcznik programowania sterowników PLC skupia się na urządzeniu Siemensa S7-1200 i środowisku TIA Portal V.16. Jednak jego treść będzie zrozumiała i przydatna również dla osób programujących inne urządzenia w odmiennych środowiskach. Podczas pracy z książką skupimy się na języku GRAFCET. Pozwala on na proste opisanie systemu odnoszącego się do urządzenia lub procesu technologicznego pracującego sekwencyjnie. Po przekształceniu diagramu GRAFCET na język graficzny drabinkowy LD lub funkcjonalny schemat blokowy FBD możliwe jest wgranie programu do sterownika PLC i sterowanie maszyną lub procesem. Pokazano tu wiele prostych przykładów konwersji tego typu. Każdy zawiera schemat układu sterowania, podłączenie wejść i wyjść do sterownika PLC, diagram GRAFCET, a także program w języku drabinkowym LD, dzięki czemu zrozumienie tematu jest łatwiejsze.

1084
Eлектронна книга

Facebook. Włącz się do gry

Bartosz Danowski

Facebook — czy już tam jesteś? Halo, chcę tu wejść! — czyli jak zarejestrować się na Facebooku i stworzyć własny profil Gdzie są wszyscy? — czyli jak odnaleźć znajomych oraz dołączyć do grup zainteresowań Co mogę tu zrobić? — czyli jak korzystać z Facebooka w celach rozrywkowych, biznesowych i innych Facebook nie od dziś uznawany jest za najpoważniejsze medium łączące ludzi na całym świecie. Jeśli Cię tam nie ma, dla wielu nie istniejesz. Omija Cię przez to mnóstwo informacji, dyskusji, imprez. Przez Facebooka ludzie umawiają się na spotkania po latach, odkrywają wspólne pasje, zapraszają się na ciekawe wydarzenia i sprzedają samochody. Można tu robić niemal wszystko co w realnym świecie, ale łatwiej, szybciej i bez dodatkowych kłopotów. Brzmi nieźle? No to do dzieła! Jeśli chcesz pojawić się na Facebooku albo lepiej zrozumieć rządzące nim mechanizmy, ta książka będzie Twoim przewodnikiem. Znajdziesz tu informacje pozwalające zarejestrować się na portalu, stworzyć profil, zamieścić wpisy i zdjęcia, znaleźć i dodać znajomych. Zobaczysz, jak funkcjonuje czat, jak logować się z urządzeń mobilnych i jakie funkcje oferuje Ci Facebook. Co więcej, nauczysz się aktywnie korzystać z możliwości wyszukiwania interesujących Cię tematów, wątków i ludzi. Sprawdzisz, jak działają grupy dyskusyjne, ale też nauczysz się dbać o bezpieczeństwo swojego konta. A jeśli prowadzisz sklep, zobaczysz, jak efektywnie wykorzystać Facebook do sprzedaży. Zostań członkiem wirtualnej społeczności! Kilka słów na temat Facebooka i serwisów społecznościowych Od czego zacząć przygodę z Facebookiem Budowa własnego profilu i pierwszy wpis Znajomi, wydarzenia i grupy zainteresowań Zdjęcia i potęga urządzeń mobilnych Czat i Facebook dla webmasterów Bezpieczeństwo i biznes na Facebooku Z Facebookiem życie staje się ciekawsze!

1085
Eлектронна книга

Domain-Driven Design dla .NET Core. Jak rozwiązywać złożone problemy podczas projektowania architektury aplikacji

Alexey Zimarev

Wdrożenie zasad projektowania dziedzinowego (DDD) jest szansą na uzyskanie doskonałych wyników projektowania oprogramowania dla złożonych wymagań biznesowych. Aby podejście DDD ujawniło swoje zalety, konieczne jest zrozumienie potrzeb użytkowników i zidentyfikowanie właściwych problemów do rozwiązania. Dopiero potem można przystąpić do budowania modeli. Zaangażowanie zainteresowanych stron biznesowych w ten proces nie zawsze jednak przebiega efektywnie. Konieczne jest zrozumienie natury modeli dziedzinowych opartych na zachowaniu oraz tego, jaką rolę odgrywają one w budowie zwinnych i zmodularyzowanych systemów. Dzięki tej książce zrozumiesz praktyczne znaczenie złożoności dziedziny i behawioralnych aspektów języka dziedzinowego. Poznasz podstawowe zasady DDD i nauczysz się używać takich narzędzi jak EventStorming, Event Sourcing i CQRS. Dowiesz się, jak stosuje się DDD do różnych stylów architektonicznych, takich jak REST, systemy reaktywne i mikrousługi. Nauczysz się pracować we frameworku .NET Core 2.2, aby przetłumaczyć modele dziedzinowe na wykonywalny kod C#, oraz Vue.js, aby zbudować frontend aplikacji. Nie zabrakło tutaj również zagadnień refaktoryzacji kodu, numerowania wersji zdarzeń i migracji. W rezultacie poszczególne zespoły w organizacji będą mogły pracować elastyczniej i efektywniej dzięki ulepszonym usługom i oddzielonym interakcjom. W książce między innymi: angażowanie interesariuszy biznesowych do rozwiązywania złożoności dziedziny koncepcja kontekstu ograniczonego i agregatu projektowanie modeli tymczasowych na podstawie zachowania wzorzec CQRS i modele odczytu wykorzystujące rzutowania jednokierunkowy przepływ interfejsu użytkownika w Vue.js praktyczne stosowanie zasad projektowania dziedzinowego Programowanie dziedzinowe: tak się trafia w sedno potrzeb!

1086
Eлектронна книга

Praktyczny kurs Java. Wydanie III

Marcin Lis

Uniwersalna i niezastąpiona — Java na każdą okazję Poznaj podstawy — środowisko, struktura i kompilacja programu Dowiedz się więcej — instrukcje języka, wyjątki i programowanie obiektowe Wykorzystaj różne możliwości — system wejścia-wyjścia, kontenery, aplikacje i aplety Język Java nieprzerwanie święci triumfy na salonach profesjonalnych firm, zajmujących się programowaniem. Jest wykorzystywany zarówno w prostych programach dla telefonów komórkowych, jak i w skomplikowanych aplikacjach sieciowych. Jego główne zalety to duża przenośność i świetna, przemyślana konstrukcja, która pozwala łatwo opanować zasady programowania i szybko zacząć tworzyć własne, dobrze działające programy. Java ma jeszcze jedną cechę, istotną z punktu widzenia każdej osoby zajmującej się informatyką — po prostu nie wypada jej nie znać! Książka "Praktyczny kurs Java. Wydanie III " oferuje swoim czytelnikom możliwość łatwego i szybkiego zapoznania się z podstawami programowania w tym języku. Z jej pomocą w mig zainstalujesz odpowiednie środowisko programistyczne i poznasz reguły budowania aplikacji w Javie, typy danych oraz rodzaje zmiennych. Nauczysz się kontrolować przebieg wykonywania programu oraz wykorzystywać tablice. Zrozumiesz, na czym polega programowanie obiektowe i związane z nim podstawowe pojęcia, takie jak dziedziczenie i polimorfizm. Dowiesz się, jak obsługiwać i tworzyć wyjątki, jak działa system wejścia-wyjścia, co to są kontenery i typy uogólnione oraz czym różnią się aplikacje od apletów. A wszystko to w serii znakomitych, praktycznych ćwiczeń! Krótka historia Javy, jej narzędzia i wersje Instalacja JDK i podstawy programowania Zmienne, instrukcje sterujące i tablice Dziedziczenie, polimorfizm, interfejsy i klasy wewnętrzne Wyjątki System wejścia-wyjścia Kontenery i typy uogólnione Aplikacje i aplety Zanurz się w świecie Javy!

1087
Eлектронна книга

Systemy operacyjne. Wydanie IV

Herbert Bos, Andrew S. Tanenbaum

Wszystko o systemach operacyjnych! System operacyjny to niezwykle złożone środowisko, które zarządza Twoim sprzętem, uprawnieniami i setkami innych rzeczy. Jednak jego najważniejszym zadaniem jest uruchamianie programów, z których chcą korzystać użytkownicy. Edytory tekstów, programy graficzne, księgowe i inne nie mogłyby istnieć, gdyby nie możliwości współczesnych systemów operacyjnych. Jeżeli chcesz poznać niuanse ich działania, najlepsze sposoby optymalizacji ich pracy oraz podstawy administrowania, trafiłeś na genialną książkę. Jest to kolejne wydanie światowego bestsellera, w którym w jasny sposób przedstawione zostały kluczowe informacje na temat systemów operacyjnych. W trakcie lektury poznasz dostępne systemy, ich możliwości, zalety oraz wady. Zaznajomisz się z fachowymi pojęciami oraz słownictwem. W kolejnych rozdziałach znajdziesz tematy związane z zarządzaniem procesami i wątkami. Dowiesz się, jak zorganizowane są pliki na dysku, czym jest wirtualizacja oraz dlaczego systemy są podatne na ataki. Ta książka jest obowiązkową lekturą dla pasjonatów informatyki chcących zrozumieć, jak pracują ich komputery. Dzięki tej książce: dowiesz się, czym są proces i wątek poznasz zalety i wady dostępnych systemów operacyjnych zanalizujesz organizację plików na Twoim dysku poznasz fachowe słownictwo pogłębisz swoją informatyczną wiedzę Idealna lektura dla każdego pasjonata informatyki! Andrew S. Tanenbaum — profesor informatyki, zdobywca grantu European Research Council Advanced na badania nad niezawodnością w systemach komputerowych. Prowadził badania związane z kompilatorami, systemami operacyjnymi oraz sieciami komputerowymi. jest cenionym publicystą. Herbert Bos — profesor na Uniwersytecie w Amsterdamie. Jego prace poruszają zagadnienia takie jak bezpieczeństwo oraz wsparcie sieci komputerowych w systemach operacyjnych. Jest zaangażowany w projekty MINIX 3 oraz Rosetta.

1088
Eлектронна книга

iPhone 3GS. Nieoficjalny podręcznik. Wydanie III

David Pogue

Odkryj wszystkie możliwości Twojego iPhone’a Jak optymalnie wykorzystać wszystkie funkcje iPhone’a? Jak szybko rozpracować oprogramowanie? Jak bezprzewodowo zsynchronizować iPhone’a z sieciami korporacyjnymi? Jeśli trzymasz w rękach tę książkę, z pewnością jesteś już posiadaczem iPhone’a albo przymierzasz się do jego kupna. A skoro tak, wiesz już, czym jest ten olśniewający przedmiot: kalendarzem, książką adresową, kalkulatorem, budzikiem, stoperem, urządzeniem do śledzenia notowań giełdowych, podglądem ruchu ulicznego, czytnikiem źródeł RSS oraz podręcznym synoptykiem. iPhone umożliwia oglądanie programów telewizyjnych i filmów, przyjemne zwiedzanie Internetu i korzystanie z poczty elektronicznej, odtwarzanie muzyki czy pokazu slajdów oraz — oczywiście — wykonywanie połączeń telefonicznych. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia, przeczytaj podręcznik Davida Pogue’a. Książka "iPhone 3GS. Nieoficjalny podręcznik. Wydanie III" to szczegółowy przewodnik po świecie tego przełomowego urządzenia. Znajdziesz tu dokładne omówienie zagadnień dotyczących rozmów telefonicznych, takich jak sterowanie głosem, połączenia konferencyjne, wiadomości tekstowe, wiadomości MMS oraz program Kontakty. Dowiesz się, jak wykorzystywać funkcje multimedialne iPhone’a i poznasz obsługę słynnego serwisu internetowego App Store. Nauczysz się synchronizować kalendarz, książkę adresową i pocztę Twojego iPhone’a z sieciami korporacyjnymi za pomocą usługi Microsoft Exchange ActiveSync. Ikony i przełączniki Pisanie, edycja i wyszukiwanie Rozmowy telefoniczne Klawiatura ekranowa Dodatkowe funkcje telefoniczne Muzyka i wideo Zdjęcia i slajdy Aplikacje Łączenie z siecią Korporacyjny iPhone Czy wiesz, co kryje Twój niezwykły iPhone? David Pogue jest felietonistą w dziale technicznym dziennika "New York Times", autorem bestsellerów oraz twórcą serii Nieoficjalny podręcznik.