Wydawca: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
1865
Ebook

Linux. Programowanie systemowe

Robert Love

Wykorzystaj moc Linuksa i twórz funkcjonalne oprogramowanie systemowe! Jak zarządzać plikowymi operacjami wejścia i wyjścia? Jak zablokować fragmenty przestrzeni adresowej? Jak sterować działaniem interfejsu odpytywania zdarzeń? Dzisiaj systemu Linux nie musimy już nikomu przedstawiać, dzięki swojej funkcjonalności i uniwersalności stał się niezwykle popularny i szeroko wykorzystywany. Działa wszędzie ― poczynając od najmniejszych telefonów komórkowych, a na potężnych superkomputerach kończąc. Z Linuksa korzystają agencje wywiadowcze i wojsko, jego niezawodność doceniły również banki i instytucje finansowe. Oprogramowanie z przestrzeni użytkownika w systemie Linux może być uruchamiane na wszystkich platformach, na których poprawnie działa kod jądra. Czytając książkę "Linux. Programowanie systemowe", dowiesz się, jak utworzyć oprogramowanie, które jest niskopoziomowym kodem, komunikującym się bezpośrednio z jądrem oraz głównymi bibliotekami systemowymi. Opisany został tu sposób działania standardowych i zaawansowanych interfejsów zdefiniowanych w Linuksie. Po lekturze napiszesz inteligentniejszy i szybszy kod, który działa we wszystkich dystrybucjach Linuksa oraz na wszystkich rodzajach sprzętu. Nauczysz się budować poprawne oprogramowanie i maksymalnie je wykorzystywać. Programowanie systemowe Biblioteka języka C Kompilator języka C Interfejs odpytywania zdarzeń Zarządzanie procesami i pamięcią Użytkownicy i grupy Ograniczenia zasobów systemowych Zarządzanie plikami i katalogami Identyfikatory sygnałów Struktury danych reprezentujące czas Konwersje czasu Poznaj i ujarzmij potęgę Linuksa!

1866
Ebook

Tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych w WPF

Jarosław Cisek

Dobry interfejs graficzny aplikacji Windows? Tylko z WPF! Poznaj metody tworzenia nowoczesnych i spójnych GUI Naucz się korzystać z możliwości WPF i języka XAML Dowiedz się, jak łączyć atrakcyjne interfejsy z logiką programów Windows Presentation Foundation to nowoczesny system graficzny, umożliwiający tworzenie i wyświetlanie atrakcyjnych wizualnie aplikacji okienkowych dla środowiska Windows. Technologia ta powstała w odpowiedzi na stale rosnącą potrzebę dostarczania wysokiej jakości grafiki, której prezentacja opiera się na wykorzystaniu akceleracji sprzętowej i nie wiąże się z dużym obciążeniem zasobów systemowych. Oddzielenie warstwy interfejsu użytkownika od logiki aplikacji umożliwia definiowanie interfejsów przy użyciu deklaratywnego języka XAML. Upraszcza tym samym proces tworzenia przejrzystych i elastycznych GUI. Każdy szanujący się autor programów działających pod kontrolą systemów Windows powinien dobrze opanować WPF, zwłaszcza jeśli ma na celu produkowanie naprawdę interesujących aplikacji okienkowych przy możliwie niewielkim nakładzie sił i środków. Pomoże mu w tym odpowiednie źródło wiedzy, takie jak książka "Tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych w WPF ". W ciekawy i przestępny sposób zostały w niej zaprezentowane najważniejsze informacje na temat korzystania z Windows Presentation Foundation, tworzenia nowoczesnych interfejsów użytkownika, zastosowania języka XAML, a także wyświetlania grafiki i animacji czy obsługi zdarzeń związanych z używaniem różnego rodzaju urządzeń wskazujących. Zasady tworzenia graficznych interfejsów użytkownika Charakterystyka platformy WPF i języka XAML Struktura i typy aplikacji WPF oraz metody ich tworzenia Używanie paneli i zarządzanie układem ich składników Korzystanie z różnego rodzaju kontrolek Definiowanie interfejsów aplikacji systemu Windows 7 Obsługa zdarzeń pochodzących z urządzeń wejściowych Używanie zasobów i wiązanie danych Stosowanie stylów, szablonów, skórek i motywów Prezentacja grafiki 2D, 3D i animacji A wszystko to w oparciu o szereg praktycznych i ciekawych przykładów! Sięgnij po jedną z nielicznych książek poświęconych technologii WPF i twórz nowoczesne aplikacje graficzne!

1867
Ebook

Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam

Krzysztof Godzisz

Izolacja procesów i środowisk to dziś jeden z najważniejszych mechanizmów zapewniania bezpieczeństwa systemów IT. Dzięki temu możemy nie tylko bezpiecznie uruchamiać niezaufane zasoby, ale przede wszystkim przeprowadzać testy penetracyjne i badać złośliwe oprogramowanie bez ryzyka, że zainfekuje ono natywne środowisko. Jedną z najwyższych form izolacji jest konteneryzacja - użytkownik ma wówczas praktycznie całkowitą kontrolę na relacją pomiędzy kontenerem a systemem operacyjnym hosta. W ostatnich latach na lidera konteneryzacji wyrosło środowisko uruchomieniowe Docker. Dzięki funkcjonalności, wygodnej obsłudze i szerokiej kompatybilności z różnymi systemami operacyjnymi stanowi on dziś techniczny standard. Docker otwiera przed badaczami cyberbezpieczeństwa nowe możliwości testowania oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa i analizy wszelkiej maści malware bez konieczności budowania kosztownej infrastruktury - dzięki Dockerowi i konteneryzacji swoje laboratorium można zbudować w obrębie pojedynczej stacji roboczej. Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam to przewodnik instruujący krok po kroku, jak zbudować własne laboratorium w kontenerze Dockera. Szczegółowo omawia proces instalacji środowiska na różnych dystrybucjach Linuksa i jego konfiguracji, a także kwestie związane z zarządzaniem kontenerami i budowaniem zależności. Najważniejsze zagadnienia: instalacja i konfiguracja Dockera zarządzanie kontenerami budowanie sieci Dockera obsługa narzędzi pentesterskich budowanie i uruchamianie multikontenerów zarządzanie podatnościami Zbuduj własny cybersec lab - najlepiej w Dockerze!

1868
Ebook

Linux Server. Bezpieczeństwo i ochrona sieci

Chris Binnie

W sieci trwa ciągły wyścig zbrojeń. Na systemy internetowe czyha cała armia napastników o różnych umiejętnościach i intencjach. Niektórzy z nich mogą poszczycić się wysoką skutecznością, a efekty ich działań są tragiczne. Niezależnie od tego, jak nowocześnie i doskonale zabezpieczysz usługę sieciową, prędzej czy później stanie się ona podatna na ataki. Jedyne, co możesz zrobić, to cały czas pozostać w pełnej gotowości, odpowiednio wcześnie wykrywać próby ataku i sukcesywnie je neutralizować. Niniejsza książka jest przeznaczona dla administratorów linuksowych serwerów usług sieciowych, jednakże korzystać może z niej każdy, kto interesuje się bezpieczeństwem systemów internetowych. Przedstawiono tu m.in. scenariusze sytuacji naruszeń bezpieczeństwa oraz sposobów ich wykrywania i neutralizacji. Można je wykorzystać dla różnych dystrybucji systemu Linux i innych systemów z rodziny Unix. Pokazano również szereg narzędzi i technik stosowanych do prowadzenia ataków sieciowych oraz to, jak administrator może je wykorzystywać. Jednym słowem, masz w ręku znakomite i aktualne kompendium wiedzy, które ułatwi Ci utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa serwera. Najciekawsze zagadnienia: skanowanie portów i ukrywanie serwera w sieci integralność systemu plików ataki lustrzane dzienniki systemowe i skrypty w służbie bezpieczeństwa złośliwe oprogramowanie i łamanie haseł za pomocą narzędzia Hashcat ataki SQL injection i wykorzystania luk w SQL Uważaj! Wrogowie w sieci zawsze są blisko! Christopher Binnie jest konsultantem technicznym. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z systemami Linux. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w takich czasopismach, jak „Linux Magazine” czy „ADMIN Magazine”. Jednym z jego osiągnięć było zaprojektowanie i zbudowanie platformy streamingowej, za pośrednictwem której sygnał wideo w rozdzielczości HD był przesyłany do 77 krajów świata. Zdobył też ogromne doświadczenie w instalowaniu i konfigurowaniu serwerów linuksowych dla instytucji bankowych i rządowych.

1869
Ebook

Układy elektroniczne w praktyce

Witold Wrotek

Poznaj teoretyczne podstawy działania najczęściej spotykanych układów elektronicznych Dowiedz się, jak zbudować własny generator, miernik i odbiornik radiowy Naucz się montować urządzenia i dobierać elementy odpowiednie do zastosowań Poznaj zasady działania układów elektronicznych od podszewki! Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że możesz rozmawiać przez telefon komórkowy? Ciekawiło Cię, jak działa telewizor? Chciałeś się dowiedzieć, dlaczego kuchenka mikrofalowa jest w stanie tak szybko podgrzewać potrawy? A może myślałeś nad tym, jak to możliwe, że komputer tak doskonale radzi sobie z przetwarzaniem danych? Wszystko to jest możliwe dzięki elektronice, stosunkowo młodej dziedzinie nauki, która niesłusznie uchodzi za skomplikowaną i trudną do opanowania. Aby dowiedzieć się, co sprawia, że otaczające nas urządzenia mają określone właściwości, trzeba poznać zasady działania układów elektronicznych, a do tego niezbędna jest odpowiednia książka. W tej roli doskonale sprawdzi się pozycja „Układy elektroniczne w praktyce”. Jej autor w bardzo klarowny sposób przedstawia teorię leżącą u podstaw działania kilku często spotykanych typów urządzeń oraz prezentuje sposoby konstruowania takich maszyn. Przy okazji podaje zarówno listy niezbędnych elementów, jak i wskazówki dotyczące montażu poszczególnych układów. Z książki dowiesz się, jak działają różne rodzaje generatorów, mierników cyfrowych i odbiorników radiowych, a także nauczysz się samodzielnie budować każde z tych urządzeń. Jeśli chcesz poznać praktyczną stronę elektroniki, a masz już podstawową wiedzę na temat stojącej za nią teorii, to podręcznik właśnie dla Ciebie! Podstawy projektowania układów i doboru właściwych elementów Budowa akustycznych generatorów tranzystorowych i scalonych Budowa woltomierza i częstościomierza cyfrowego Budowa odbiorników radiowych i CB Praktyczne wskazówki dotyczące montażu i parametrów układów Przekonaj się, że elektronika to nic trudnego!

1870
Ebook

Inkscape. Podstawowa obsługa programu. wydanie II rozszerzone i uzupełnione

Krzysztof Cieśla

Chcesz się nauczyć grafiki komputerowej? Jeśli z jakiegoś powodu ― marzenia, potrzeby życiowej, wymagań zawodowych ― czujesz, że Twoją następną umiejętnością powinno być projektowanie grafiki oraz dostosowywanie jej do własnych celów, to dobrze. Jesteś w domu. W domu Inkscape, czyli darmowego programu do tworzenia grafiki wektorowej. Powstał on w ramach projektu kreowania wolnego oprogramowania GNU, oferuje naprawdę spore możliwości i jest dostępny zarówno dla systemu Linux, jak i Mac OS oraz Windows. O tym, jak duże możliwości ma ten program, może świadczyć to, że jego użytkownicy porównują go do CorelDRAW. Posiada więc Inkscape wszelkie funkcjonalności, jakich oczekujemy od oprogramowania do obróbki grafiki. Można w nim projektować różnego rodzaju symbole, znaki towarowe czy logotypy. Umożliwia także tworzenie ikon, a nawet postaci komiksowych. Za pomocą Inkscape możesz przekształcać istniejące już obiekty ― nadać im pożądany gradient, przezroczystość, kaligrafię itd. Co istotne ― program ma polskie menu. Co jeszcze istotniejsze ― z tym podręcznikiem szybko i bezproblemowo opanujesz obsługę Inkscape w najnowszej wersji: Poznasz możliwości programu Będziesz pracować na plikach Dowiesz się, jak tworzyć i usuwać obiekty Opanujesz podstawy pracy z kolorem i kształtem Nauczysz się operować na warstwach, obiektach i ścieżkach

1871
Ebook

MATLAB i Simulink. Poradnik użytkownika. Wydanie III

Bogumiła Mrozek, Zbigniew Mrozek

Sprawdź nowe IV. wydanie tej książki » --- Odkryj najbardziej efektywne narzędzie do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych, ekonomicznych i inżynierskich! Poznaj składniki pakietu MATLAB® Naucz się zasad programowania w tym środowisku Przygotuj elementy graficzne i interfejsy użytkownika Wykorzystaj biblioteki Toolbox Przeprowadź symulację procesów w Simulinku® MATLAB® to środowisko przeznaczone do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych, ekonomicznych i inżynierskich. Stało się już niemal standardem i jednym z podstawowych narzędzi pracy naukowców, inżynierów oraz analityków finansowych. MATLAB® znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach – od matematyki, poprzez finanse, aż po nauki biologiczne. Dzięki wydajnym algorytmom obliczeniowym i mechanizmom analizy wyników środowisko to umożliwia szybkie i efektywne przeprowadzanie złożonych obliczeń i prezentację wyników w postaci grafiki dwu- i trójwymiarowej. Sprawne korzystanie z MATLAB-a® wymaga opanowania wielu aspektów programu. Dzięki książce "MATLAB® i Simulink®. Poradnik użytkownika. Wydanie III " poznasz wszystkie najważniejsze zagadnienia, związane z wykorzystaniem tego środowiska. Nawet jeśli zaczynasz swoją przygodę w tej dziedzinie, poradnik ten pozwoli Ci szybko stać się zaawansowanym użytkownikiem pakietu. Książka wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia związane z obliczaniem złożonych wyrażeń matematycznych, rozwiązywaniem równań i tworzeniem wykresów. Poznasz metody numerycznego wyznaczania wyników i przybliżania przebiegów funkcji. Nauczysz się też korzystać z bibliotek MATLAB-a i używać pakietu Simulink. Szczegółowy opis środowiska MATLAB Zasady tworzenia Mplików Zestawienie typów danych wykorzystywanych w MATLAB-ie Zaawansowane funkcje do tworzenie wykresów, interfejsów użytkownika oraz przetwarzania obrazów Metody numeryczne rozwiązywania równań różniczkowych i liniowych, całkowania, różniczkowania, interpolacji i aproksymacji funkcji oraz wiele innych Opis przygotowania obliczeń równoległych na procesorze wielordzeniowym Opis języka Embedded MATLAB® (programowanie systemów wbudowanych) oraz bibliotek Control System Toolbox, System Identification Toolbox i innych Szczegółowy opis pakietu Simulink® Wkrocz w świat zaawansowanej matematyki z pakietem MATLAB®!

1872
Ebook

Windows 8. Tworzenie aplikacji z użyciem C# i XAML

Jeremy Likness

Windows 8 na dobre zadomowił się już na komputerach użytkowników. Jego nowy interfejs budzi wiele kontrowersji - jedni go wychwalają, drugim ciężko się do niego przyzwyczaić. Pewne jest jednak, że to podejście do interfejsu użytkownika stanie się standardem na kolejne lata. Dlatego już teraz warto poznać zasady tworzenia aplikacji dla nowej platformy. W tym zadaniu pomoże Ci ten znakomity podręcznik, który jako pierwszy przedstawia kompletny proces tworzenia aplikacji dla Windows 8 - od projektu, aż po publikację w Sklepie Windows. W trakcie lektury zobaczysz, jak wykorzystać potencjał najnowszej wersji Visual Studio 2012. Ponadto poznasz wzorzec MVVM, bibliotekę WinRT oraz sposoby wykorzystywania zasobów sieci w Twojej aplikacji. Niezwykle istotny jest rozdział poświęcony testowaniu i debugowaniu aplikacji - tylko bezbłędna aplikacja ma szansę odnieść sukces w Sklepie Windows. Jak sprzedać w nim aplikację? Tego też dowiesz się z tej książki. Warto ją mieć! Bądź na czasie i: przygotuj aplikację dla Windows 8 poznaj możliwości Visual Studio 2012 wykorzystaj bibliotekę WinRT opublikuj aplikację w Sklepie Windows odnieś sukces! Poznaj kompletny proces przygotowywania i publikowania aplikacji w Sklepie Windows!