Wydawca: Sensus

Sensus (psychologia) – poradniki popularno-naukowe poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i motywacji. Sensus specjalizuje się w publikacjach mówiących o tym, jak pracować nad sobą, radzić sobie ze stresem czy tworzyć zdrowe relację. Wydawnictwo w swoich książkach dostarcza również wiedzę na temat tego, jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie.

W swoich zasobach Sensus posiada także książki o jodze, minfulness, rodzicielstwie, a także tytuły dedykowane dzieciom. Do najbardziej popularnych dziecięcych publikacji należą książki z serii o Pinku, jak np. „Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też” autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry czy „Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert.

Wśród bestsellerów, znajdują się tytuły napisane przez Macieja Wielobóba, Sylwie Sitkowską, Jarosława Gibasa, Agnieszkę Kozak, Roberta Greene, Petera Hollinsa, dr Katarzynę Czyż czy Sylwię Kocoń. Wydawnictwo Sensus wchodzi w skład Grupy Wydawniczej Helion, do której należą następujące wydawnictwa : Helion, Ebookpoint, Editio, Videopoint, Sensus, Dla Bystrzaków, Bezdroża, BeYa i Czytalisek.

Tytuły Sensus dedykowane są osobom chcącym zgłębić funkcjonowanie ludzkiej psychiki, zarówno osób dorosłych jak dzieci i młodzieży.

281
Ebook

Piękna papryczka uwodzi kształtem. Zamień kilogramy na zabójczą pewność siebie. Wydanie II rozszerzone

Edyta Draus

Żyję z fitnessem w tle - polecamy wywiad z Autorką książki na INTERIAkobieta.pl Nic tak nie poprawia kobiecie samopoczucia jak piękne ciało Piękne ciało — pod ręką, w lustrze, o każdej porze roku. Twoje piękne ciało. I uwierz, że żadne inne nie będzie Cię kręcić tak samo. Znowu o rozmiar większa? Cudowne plastry odchudziły tylko portfel, a w lustrze beczka śmiechu? Hej, szukasz wymówki czy wskazówki? Piękna papryczka nie jest ideałem. Ideały są nudne. Ale ona wie, jak osiągnąć wymarzone kształty — i już się nie wykręcisz, a z każdym traconym centymetrem będziesz miała ochotę na więcej. Rusz swój słodki ciężar i kuś los!  Edyta Draus — dwukrotna wicemistrzyni Polski w fitness sylwetkowym w kategorii +163 cm w latach 2007 – 2008, pasjonatka treningu siłowego i absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Fitness i sztukę mocno rozdziela, ale lubi, kiedy biegną równolegle i się wzajemnie wspierają. Jej zaskakująca przygoda ze sportem, wyczynowe sukcesy i metamorfoza tylko potwierdzają, że na zmiany w życiu każdej kobiety nigdy nie jest za późno.   Na swoją sylwetkę pracowała wiele lat i wciąż nie powiedziała ostatniego słowa. Doskonale wie, że masz w nosie indeks glikemiczny, a po pracy wolisz obejrzeć sobie serial, niż się pocić. Wygarnie Ci to bez oporów, a potem na swój przewrotny, papryczkowy sposób zmotywuje do zmian. Gotowej recepty w Papryczce nie znajdziesz, ale możliwe, że czytając tę zabawną i inteligentną książkę, zarazisz się zdrowym stylem życia jak śmiechem.  Cuda się zdarzają. Brzydkie kaczątka zamieniają się w łabędzie, kopciuszki w księżniczki, tylko ropuchy jakoś rzadziej w książąt z bajki. W realu zmiany nie następują jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale zawsze wtedy, kiedy jesteś na nie gotowa.  A Ty — czy jesteś gotowa na zmianę?  Czas na miłość — zakochaj się w sobie na zabój Szał ciał, czyli z budyniu w stal Że grube uda, a co, jeśli się uda? — uwolnij wyobraźnię  Weź to na klatę — nieznośna tona nawyków i przekonań Ciężkie lekkiego początki — gry i zabawy pod sztangą Cukier masz we krwi — zasmakuj w indeksie glikemicznym Addio, pomidory! — gdy grupa krwi ma znaczenie Szanuj zieleń, czyli o zasadotwórczej mocy roślin w krainie mięsa Przyszła baba do lekarza — uzdrawiające właściwości wody i minerałów Wiesz wszystko — porażająco skuteczna siła oleju w głowie i intuicji Zajrzyj na: www.edytadraus.com

282
Ebook

Jak zdradzać, czyli poradnik dla niewiernego mężczyzny

Matylda Wysokińska

Sztuka prowadzenia podwójnego życia Jak nie dać się przyłapać? Jak ukrywać dowody? Jak umiejętnie kłamać? Przeczytaj, zanim wpadniesz!!! Tylko dla Twoich oczu… Drogi mężczyzno. Podwójne życie to nie robota dla mięczaków. Potrzeba odpowiedniej dawki sprytu, pomysłowości, perfidii, inteligencji, a czasem nawet jasnowidzenia, by nie dać się przyłapać na rozkosznych skokach w bok. Zastanawiasz się może, co by na Twoim miejscu zrobił władca kobiecych serc — James Bond? Teraz nie musisz już kombinować, jak ukryć dowody "zbrodni" i odsunąć od siebie podejrzenia. Dzięki specjalnie dla Ciebie obmyślonej strategii działań wyjdziesz cało z każdej opresji. Nauczysz się także stwarzać sobie bezpieczną przystań w zapasowym porcie. Z taką instrukcją obsługi niestraszna Ci będzie żadna inwigilacja, wścibianie nosa i niewygodne pytania. Teraz świat to za mało, bo przecież żyje się tylko dwa razy! Jak kłamać przekonująco i nie pozwolić, by zdradziła Cię mowa ciała? Gdzie i jak się spotykać, by zminimalizować ryzyko przyłapania? Co zrobić, by nie wydały Cię Twój telefon i komputer? Do czego zdolna jest podejrzliwa kobieta? Jak umiejętnie gospodarować czasem? W jaki sposób zrywać z kochanką?

283
Ebook

Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać

Olga Czajka

Relacje determinują nasze życie Więzi towarzyszą nam od początku, odkąd pojawiamy się na świecie. Rodzimy się w stu procentach zależni od rodziców, a potem na gruncie tej miłości rozwijamy się, wyrastamy, dojrzewamy. W rodzinnych relacjach tworzy się nowy człowiek, z jego indywidualnym nastawieniem do świata, ze specyficznym sposobem reagowania w rozmaitych sytuacjach, z własnym wzorcem tworzenia więzi z innymi ludźmi: partnerem, własnymi dziećmi, przyjaciółmi, współpracownikami i wszystkimi, których spotyka na swojej drodze. Relacje są w życiu ważne - zdrowe czynią nas szczęśliwymi, ich brak lub nieadekwatność unieszczęśliwia. Dzieciństwo nas w dużym stopniu kształtuje, ale nie determinuje. To, co w jego trakcie zostało ukształtowane w sposób nieoptymalny, można (i powinno się) skorygować i naprostować na tyle, na ile jest to możliwe. Poprzez pracę nad sobą i nad tym, jak budujemy i podtrzymujemy relacje, możemy ulepszyć swoje życie i stać się osobami szczęśliwszymi, spełnionymi, dysponującymi poczuciem sprawczości. Jak to zrobić? Najlepiej podejść do tematu tak, jak proponuje autorka książki - najpierw się dowiedzieć, co na temat więzi mówią współczesna psychologia i teorie psychoanalityczne, a potem zmienić to, co można zmienić, i zaakceptować to, czego zmienić nie można. Pamiętając, że celem jest dobre życie, wypełnione satysfakcjonującymi relacjami z innymi.

284
Audiobook

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa. Książka dla wszystkożerców, wegetarian i... wegan też

Orestes Kowalski

Dlaczego lepiej być weganinem Paul McCartney stwierdził kiedyś, że gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem. Może. Może powiedział to Paul, a może jego żona Linda. Może gdyby ubojnie zwierząt były ze szkła, wielu z nas porzuciłoby jedzenie ich ciał. A może ludzie machnęliby ręką i nadal konsumowaliby mięso i produkty odzwierzęce, nawet jeśli nie mogliby dłużej usprawiedliwiać się niewiedzą. Zaraz, zaraz! Przecież w internecie jest mnóstwo informacji. Filmy z rzeźni są dostępne na YouTube, wystarczy jedno kliknięcie... Rzeźnie MAJĄ szklane ściany, co nie powstrzymuje większości ludzi od konsumpcji mięsa. Czyżby wiedza niczego w tym zakresie nie zmieniła? Czyżby ludzie byli po prostu okrutni i nic nie mogło zmienić ich postawy? Weganie, którzy porzucili mięso i produkty odzwierzęce z przyczyn ideowych, mają często skłonność do piętnowania mięso- i nabiałożerców jako osób niemoralnych. Część środowiska wegan lubi uważać się za lepszych. W końcu MY nie krzywdzimy zwierząt. Tylko czy taka postawa daje coś poza poczuciem wyższości? Czy może doprowadzić do zmiany zwyczajów żywieniowych większości społeczeństwa? Owszem, rezygnacja z produktów odzwierzęcych jest decyzją głęboko etyczną, ale droga do jej podjęcia nie wiedzie przez upokarzanie mięsożerców. Właściwą postawą weganina wobec przyszłego weganina powinno być argumentowanie. Odpowiednimi, logicznymi argumentami można dotrzeć do wielu potencjalnych wegan i pomóc im stać się faktycznymi weganami. Ta książka powstała właśnie po to, by przekonać nieprzekonanych.  

285
Ebook

Życie na lekko. O tym jak radośnie być sobą!

Piotr Bielski

Zwyczajne Życie. Jak się nim cieszyć? Żyjesz sobie. Może i fajnie. Może jako tako. Może i tak sobie. Wstajesz rano, myjesz się, ubierasz, ogarniasz domowników, jesz śniadanie i wychodzisz z domu. Pracujesz, to i owo załatwiasz, jesz obiad, robisz zakupy, oglądasz serial, czytasz książkę, jesz kolację i idziesz spać. W weekendy nadrabiasz zaległości. Także towarzyskie. Nie jesteś celebrytą, nie jesteś genialnym naukowcem ani prezydentem atomowego mocarstwa. Jesteś po prostu sobą i funkcjonujesz sobie po troszku w swoim cichym świecie. Czy może być w tym coś fascynującego? Ekscytującego? Czy Twoje zwyczajne, małe życie może stać się dla Ciebie źródłem nieustającej radości? Piotr Bielski na własnym przykładzie pokaże Ci, że to jak najbardziej realne. Autor książki jest znanym w Polsce i na świecie Joginem Śmiechu, pierwszym pochodzącym z naszego kraju uczniem ― a dziś śmiałym kontynuatorem ― doktora Madana Katarii, który zapoczątkował ten nurt jogi. Bielski zawodowo zajmuje się nauczaniem zasad Jogi Śmiechu podczas szkoleń i warsztatów, po godzinach zaś... Po godzinach praktykuje ją we własnym życiu. W książce dzieli się kilkudziesięcioma lekkimi, pełnymi pogody ducha i humoru opowieściami. O małym, choć wielkim świecie. O miłości do kota ― drania i mordercy. O byciu tatą i mężem. O pogrzebach wiewiórek. Nawet o tym, że nagła i niespodziewana (jak to zwykle bywa) awaria samochodu może być doświadczeniem pozytywnym i niosącym radość. O życiu, a w zasadzie o Życiu, bo autor tak woli o nim pisać ― od dużej litery.   Lubię krótkie formy literackie. Historie z codzienności, które inspirują do uważnego życia. Piotr ma zdecydowanie dar opisywania jej kolorów, robi to z dużą lekkością. Czytając te historie, przenosimy się na chwilę do świata, jaki opisuje, dzięki temu możemy docenić kolory własnego życia. Te wszystkie krótkie chwile radości, zaskoczenia, czyjś uśmiech czy miłe słowo pod naszym adresem. Życie codziennie dostarcza nam okazji do tego, aby poczuć wdzięczność, aby zachwycić się pięknem, aby się zatrzymać i z lekkością odetchnąć... Tak, tej lekkości bardzo nam dzisiaj trzeba, dlatego polecam tę książkę. DAGMARA GMITRZAK, terapeutka, socjolog, autorka poradników psychologicznych, między innymi Jak pokochać siebie i Trening Jaguara   Uwielbiam czytać teksty Piotra ― nawet te najkrótsze, fejsbukowe, a tym bardzie te dłuższe, które znalazły się w książce. A najbardziej te, które pisze o rodzinie. Piotr jest jak Mama Muminka, tyle że jest tatą. Jego uważność, empatia i poczucie humoru w opisywaniu swoich uczuć i notowaniu obserwacji nieustająco mnie rozczulają i budzą apetyt na więcej. AGNIESZKA PASSENDORFER, nauczycielką jogi, autorka między innymi 13 lekcji jogi   Piotr Bielski i "Życie na lekko" w mediach: PYTANIE NA ŚNIADANIE: Na czym polega joga śmiechu? PYTANIE NA ŚNIADANIE: Joga śmiechu na Blue Monday NEWSWEEK PSYCHOLOGIA: Jak być ojcem? „Pokazuję im, jak czerpać radość z każdego dnia, choć one są w tym większymi mistrzami ode mnie” ZWIERCIADLO.PL: Radość to nasze wewnętrzne paliwo. Rozmowa z Piotrem Bielskim - instruktorem jogi śmiechu KOBIETA.INTERIA.PL: Piotr Bielski: Nic, co polskie, nie jest mi obce MODAIJA.PL: Książka Piotra Bielskiego, Jogina Śmiechu MINTMAG.PL: Piotr Bielski bierze ,,Życie na lekko" POLSKIE RADIO RDC: Kobiecy wieczór: o korzyściach płynących z jogi śmiechu PSYCHOLOGIAPRZYKAWIE.PL: Wywiad z Piotrem Bielskim Pełna MOC Życia na Lekko - Jacek Walkiewicz & Piotr Bielski: LIVE Piotra z Jackiem Walkiewiczem Magazyn.yoga.pl: Życie na lekko! Kosmosdladoroslych.pl: Mistrz spacerów – rozmowa z Piotrem Bielskim, socjologiem i joginem śmiechu Onet Rano #WIEM. Piotr gościem Odety Moro:

286
Ebook

Ucz się jak Einstein. Jak zapamiętywać więcej, czytać szybciej i z łatwością zdobywać nowe umiejętności

Peter Hollins

Einstein nie był najlepszym uczniem. Przez długi czas uważano go za przeciętną osobę. A jednak to on zrewolucjonizował naukę i stał się najbardziej znanym naukowcem w dziejach. Dziś Albert Einstein jest znakomitym przykładem, że nie trzeba być ponadprzeciętnie uzdolnionym prymusem, aby błyskawicznie zdobywać potrzebną wiedzę, koncentrować się i dostrzegać kluczowe powiązania. Uczenia się można się nauczyć. I jest to jedna z najcenniejszych umiejętności, jakie możesz zdobyć. Pomoże Ci w tym ta niewielka książeczka - jej lektura sprawi, że nawet jeśli brak Ci motywacji albo nie lubisz jakiegoś zagadnienia, przyswoisz je szybko i skutecznie! Zorientujesz się, jaki sposób uczenia się jest dla Ciebie najwłaściwszy i jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzostwo w wybranej dziedzinie. Dowiesz się, czym się różnią ćwiczenia nowych umiejętności od ćwiczeń doskonalących, a także jak działa ludzka pamięć. Poznasz znakomite metody ułatwiające zapamiętywanie informacji, takie jak fiszki, mnemotechniki czy historie. Nawet gdyby od czasu do czasu (niestety!) konieczne było wykucie czegoś na pamięć, za sprawą zawartych tu porad zrobisz to bez trudu! Dzięki tej książce: zdemaskujesz mity i błędne opinie dotyczące uczenia się poznasz model siedmiu stylów uczenia się dowiesz się, jak trenować umiejętność szybkiego czytania i skutecznego zapamiętywania nauczysz się robić świetne notatki ugruntujesz naukowe podstawy uczenia się a na deser rozwiążesz zagadkę Einsteina! Wyćwicz swój mózg i chłoń wiedzę jak gąbka!

287
Audiobook

Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków

Anna Kuraszyńska

Czy wciąż brakuje Ci wytrwałości, by osiągnąć to, czego pragniesz? Jeżeli tak - ta książka jest dla Ciebie. Dowiesz się z niej, jak małymi krokami zrealizować swoje cele: wyjść z nałogu osiągnąć idealne ciało zdobyć wymarzoną pracę stworzyć szczęśliwe związki z ludźmi Metoda małych kroków opisana w tej książce opiera się na założeniu, że Twój cel może być wielki, ale kroki prowadzące do niego powinny być małe i tak rozłożone w czasie, byś niemal nie odczuwał, że cokolwiek nowego dzieje się w Twoim życiu. W tym tkwi cały sekret. Pierwszy krok powinien być tak mały, że wręcz powinieneś odczuwać niedosyt działania. Na początku powinno być łatwo! Kolejne kroki powinny być równie małe. Jak wykształcić w sobie nawyk wytrwałości ? Oto 10 złotych zasad. Gdy wyznaczasz swoje cele, kieruj się miłością do świata i innych. Zapisuj cele i zadania w notesie lub kalendarzu. Rozbijaj cele na drobne elementy i rozkładaj je w czasie. Zaczynaj zawsze od łatwego zadania i powoli posuwaj się do przodu. Wyznaczaj czas na wykonanie określonych zadań. Koncentruj się tylko na jednym zadaniu. Wystrzegaj się robienia wyjątków. Stosuj techniki motywacyjne. Gdy nie chce ci się czegoś zrobić, wstań i to zrób. Naucz się dobrze żyć z odrzuceniem i problemami.     Doceniaj się za robienie rzeczy małych, doceniaj się za robienie rzeczy małych, doceniaj się za robienie rzeczy małych. W tym tkwi sekret wielkich osiągnięć!   Z pamiętnika autorki Anna Kuraszyńska ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pracy zawodowej opiera się na nurcie behawioralno-poznawczym i humanistycznym. Propaguje strategię małych kroków, by pomóc ludziom podnieść jakość życia i wydobyć pełny potencjał.

288
Audiobook

Nerwy w las. Jak odnaleźć spokój i radość życia

Katarzyna Simonienko

"Nerwy w las" Katarzyna Simonienko LIVE >> ZOBACZ Zabierz swoje stresy na spacer wśród zieleni Postęp cywilizacyjny ma różne oblicza: z jednej strony podnosi jakość i komfort życia, z drugiej - generuje sporo zagrożeń, prawie lub całkowicie nieznanych naszym przodkom. Z presji, wiecznego pośpiechu, samotności w tłumie wyrastają: stres, depresja, wypalenie. Stajemy się nerwowi, nadpobudliwi, a to przekłada się na funkcjonowanie organizmu, który traci swoją naturalną odporność, słabnie i szybciej się starzeje. W mniejszym lub większym stopniu wszyscy jesteśmy narażeni na wpływ negatywnych aspektów współczesnego stylu życia. Stąd popularność produktów i zjawisk, które opisuje się jako "eko", "naturalne", "slow" itp. Często wynika ona jedynie z mody lub jest efektem kampanii marketingowej - trudno wówczas mówić o rzeczywistym wpływie tych produktów na zdrowie. W gąszczu tego rodzaju propozycji znaleźć można tylko jedno niezawodne antidotum: las. Każdy zna kojące uczucie spokoju, które ogarnia człowieka niemal natychmiast, gdy zanurzy się w leśną gęstwinę. Autorka książki przekonuje, że taka reakcja jest zupełnie naturalna - przez setki tysięcy lat nasze mechanizmy obronne kształtowały się w warunkach, którym bliżej do puszczy niż zatłoczonego miasta. Gdy wchodzimy między drzewa, podświadomość podpowiada nam, że oto wracamy do naturalnego habitatu. Książka Nerwy w las pomoże Ci zrozumieć, na czym polega terapia lasem, dlaczego las dobrze wpływa na kondycję psychofizyczną i w jaki sposób oddziałuje na zmysły, psychikę, pracę mózgu czy odporność. Poznasz także różne rodzaje leśnej aktywności, dostosowane do każdej pory roku i zmiennych warunków. Las jest ogromną, mądrą księgą, z której możemy nauczyć się wielu potrzebnych rzeczy. Jest dziełem sztuki oryginalnym i niepodrabialnym. Żywym organizmem, apteką, namacalnym układem światów bąbelkowych i przyjacielem. Workiem baśni, źródłem archetypów, lęków i pokrzepień. Kontekstem. fragment książki Las - miejsce tajemnicze, czasem trochę straszne, ale częściej przyjazne, dające schronienie i, jak się okazuje, leczące. Książka dr Katarzyny Simonienko odkrywa różne oblicza lasu, autorka prowadzi nas za rękę i przybliża nam jego niezwykłe właściwości i wpływ na nasze życie. prof. dr hab. n. med. Agata Szulc - psychiatra, kierownik Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM Książka Nerwy w las autorstwa dr Katarzyny Simonienko jest głęboko zanurzona we współczesnym życiu każdego z nas. To stanowczo nie jest jednowymiarowy poradnik oferujący uproszczone i nierealistyczne rozwiązania problemów codziennego życia typu: idź do lasu i poczuj magię drzew. To dzieło, które opisuje sieć ukrytych połączeń wymienionych obszarów wiedzy, tka kobierzec nieznanych nam i nieoczywistych połączeń, aby doradzać, leczyć, oferować pomoc. Dr n. med. Sławomir Murawiec - psychiatra, psychoterapeuta, redaktor naczelny kwartalnika "Psychiatria" Puszcze, bory i lasy. Bagna i góry. Rzeki, jeziora i powiew wiatru. To najcenniejsze dary, jakie dała nam matka natura. Aby zrozumieć samego siebie, odkrywaj tajemnice przyrody ,a zjednoczenie się z nią pozwoli Ci dotrzeć do wnętrza własnej duszy. Naprawdę warto. Darek Karp "Szary Wilk"- przyrodnik, pisarz i fotograf natury, pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego, od urodzenia związany z Bagnami Biebrzańskimi i Puszczą Augustowską