Видавець: E-bookowo
Wydawnictwo e-bookowo rozpoczęło działalność w październiku 2008 roku. Jak dotąd ukazało się ponad dwieście publikacji elektronicznych, które obecnie dostępne są w niemal wszystkich księgarniach internetowych. E-bookowo stawia przede wszystkim na debiutantów, którym niezwykle trudno jest zaistnieć na rynku wydawnictw papierowych, pomimo mnogiej ilości wydawców. Przez cały czas kieruje się zasadą, że Autor jest najważniejszy. Wydaje prace naukowe, teksty publicystyczne, prozatorskie, a także poezję, poradniki i… utwory muzyczne. Dzięki portalowi literackiemu strefaautora.pl, drukowi na życzenie i organizowaniu spotkań autorskich - jest jednym z najbardziej obiecujących wydawnictw internetowych w kraju.
25
Eлектронна книга

W poszukiwaniu Siebie

Ula Molęda

W poszukiwaniu Siebie to „opowieść o odkrywaniu siebie, miłości i szczęścia”. Napisany w formie powieści poradnik w rozwoju osobistym, poszukiwaniu harmonii i szczęścia w życiu jest również przewodnikiem dla osób, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. W poszukiwaniu Siebie daleka jest od szablonu klasycznej powieści – już sam podtytuł „opowieść o odkrywaniu siebie, miłości i szczęścia” zdradza oryginalny zamiar autorki, dla której podróż wśród wspaniałych i tajemniczych nieraz zakątków krajobrazu i kultury dalekich Indii stanowi jedynie pretekst dla ukazania głębokiej psychologicznej i filozoficznej warstwy przeżyć głównej bohaterki Majki. Młoda kobieta, która po bolesnym rozwodzie rozpoczyna swoją uzdrawiającą podróż w Polsce przez poznanie różnych technik samopomocy, podejmuje ryzykowną decyzję porzucenia bezpiecznej iluzji swojej rodzimej rzeczywistości i wyrusza w nieznany świat, w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ją pytania dotyczące sensu ludzkiej egzystencji. Te poszukiwania zaprowadzą ją do Ameryki, a następnie do Indii. W poszukiwaniu Siebie w wyjątkowy sposób opowiada historię ludzi, którzy podczas swojej podróży doświadczają i smakują życia, szukając najwłaściwszych dróg dla siebie. Znajdziemy tu oprócz wspaniałych i egzotycznych krain oraz równie egzotycznych i interesujących postaci bohaterów, niezwykle wciągające wątki związane z odkrywaniem i poznawaniem siebie, swojej natury i swoich własnych marzeń i pragnień. Książka zawiera również nieprzebrane bogactwo wiedzy na temat kultury, religii i wspaniałych tradycji Indii, które stają się dla autorki pretekstem dla ukazania głębokich przeżyć bohaterki oraz skomplikowanych więzów uczuciowych i relacji łączących ją z innymi postaciami powieści. Jednocześnie jednak każe nam spojrzeć obiektywnym okiem na problemy dzisiejszego świata w ogóle.  

26
Eлектронна книга

Miłość jest ślepa

Halina Bajorska

Krótkie i lekkie opowiadanie fantasy. Dziwne rzeczy dzieją się w małej górskiej wiosce, niemal zapomnianej przez świat. Ludzie nagle zakochują się w osobach, na które do tej pory w ogóle nie zwracali uwagi lub mieli je w pogardzie. Śluby są szybkie, czasami potajemne. Rodziny państwa młodych są zrozpaczone i zdegustowane. Znalazł się jednak bogaty rodzic, który wynajął słynnych najemników by pomogli rozwiązać przykrą zagadkę.  Halina Bajorska Miłośniczka fantastyki i fantasy, horrorów i sensacji. Wsłuchuje się w każdy dźwięk muzyki rockowej, filmowej, bluesowej i jazzu. Kocha podróże. Z pasją maluje obrazy i pisze, pisze, pisze… Ubóstwia dwa koty. Swoją Kinię i Francisa, bohatera powieści Akifa Pirincci. Zapraszam na moją stronę: wena_obrazy.republika.pl

27
Eлектронна книга

Jeźdzcy Losu. Naznaczeni

Artur Samojluk

Dwaj bracia zostają przeniesieni tunelem czasoprzestrzennym do innego świata. Oparty jest on o zasady bezwzględnego prawa przyrody, magii i władzy mrocznego Tenebratosa. Na swej ścieżce spotkają wrogów i przyjaciół, zmierzą się z swoimi strachami i słabościami. Czy uda im się odnaleźć drogę powrotną do domu? Czy staną na wysokości powierzonego zadania? Kto zginie, a kto przeżyje? Skąd się tam wzięli i czy jest logiczne wyjaśnienie wszystkich pozornych zdarzeń? Nic nie jest oczywiste. Poznaj świat Azastum oraz unikalne stworzenia tam żyjące i przeżyj prawdziwą przygodę.

28
Eлектронна книга

Uczeń czarownicy

Adrian K. Antosik

„Uczeń Czarownicy”, pozornie jest to, książka zawierająca zbiór opowiadań. Przyjemne historie wyrwane z linii życia Rodu Dwóch Dłoni, opowiadają o losach niczym nie wyróżniającej się rodziny… Ale czy na pewno? Pozwólmy porwać się autorowi w podróż poprzez pokolenia rodziny noszącej piętno dwóch dłoni. Ludzi, którym nie obcy jest świat dawnych, mistycznych bóstw czy czarów. Poznajmy historie istot, którymi się stali, po zetknięciu się ze światem czyhającym tuż za zamkniętymi powiekami. Przypatrzmy się uważnie… Czy te historie, różnych osób w różnym czasie, na pewno nie są ze sobą powiązane? Adrian K. Antosik Szczecinianin, urodzony w 1988 roku. Jako gimnazjalista podjął pierwsze próby w świecie literackim, które po latach ukazały się w zbiorowym tomiku wierszy i jako elektroniczna książka. Publikował wiersze na stronie internetowego wydawnictwa www.zaszafie.pl.  W ramach współpracy z internetowym wydawnictwem Goneta.net wydał tomiki wierszy takie jak „Słowa pisane na skrawku papieru” czy elektroniczne książki takie jak „Plemię”. Wziął udział w projekcie organizowanym pod patronatem internetowego wydawnictwa www.bezkartek.pl, którego wynikiem było napisanie i wydanie internetowej książki pt. „Płomień Śmierci”.

29
Eлектронна книга

Jeszcze się spotkamy

Iwona Sobolewska

Książka "Jeszcze się spotkamy", tak jak poprzednie, to historia o nastolatkach. Główna bohaterka Hania - od lat utrzymuje kontakt listowny ze swoim przyjacielem - Gabrielem. Wspólnie rozwiązują problemy, płaczą i śmieją się. Jest między nimi szczególna nić porozumienia. Akcja rozpoczyna się w momencie wielkiego zafascynowania Hani starszym kolegą z liceum, którego ona ma zamiar lepiej poznać. Dziewczyna wpada na nietypowy pomysł, a w jego realizacji pomaga jej przyjaciółka z mieszkania obok - Laura. Wszystko idzie dobrze do czasu, kiedy pojawiają się wątpliwości. Czy Rafał rzeczywiście jest tym, kogo potrzebuje Hania? Kolejne komplikacje dołączają  wraz z przyjazdem Gabriela. Wszystkim na myśl nasuwa się pytanie: czy tych dwoje może łączyć tylko przyjaźń?

30
Eлектронна книга

Chciałbym, żebyś mnie napisała

Hanka V. Mody

Lubię ciszę i krzyk. Ciszę, bo pozwala się wyłączyć i unieść na skrzydłach w refleksję. Krzyk – bo jest wielopiętrowy. Opowiadania Hanki V. Mody są jednocześnie krzykiem i ciszą. Mrocznym korytarzem i kawałkiem światła. Jeszcze powietrze będziemy w nich przenikać albo przeklinać. Rwać na strzępy wyobraźnię. Balansować. Na krawędzi wódki albo w czerwieni ust o pożądaniu. Chciałbym, żebyś mnie napisała to zbiór na wskroś fascynujący. To kompilacja (nie)winności i nienasycenia, pożądania i pasji, melanż kolorów i smaków. To troska, tęsknota, tłum, a przede wszystkim człowiek i krzyk czułości. Myślą, mową i spojrzeniem zgrzesz. Przeczytaj. A poczujesz, że to coś więcej niż sny…   Kaja Kowalewska (poetka, pisarka)

31
Eлектронна книга

Walka o przyznanie równouprawnienia Afroamerykanom

Edyta Najbert

Niniejszy tekst jest zbiorem spotkań ze studentami stosunków międzynarodowych I i II stopnia, które miały na celu rozszerzenie wiedzy dotyczącej początków Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem czasów kolonialnych i pierwszych dekad istnienia republiki. Niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych było uznawane za zjawisko społeczno-polityczne, zabierali w tej sprawie głos najważniejsi ludzie w kraju. Wzbudzało w społeczeństwie skrajne emocje: od nienawiści do gloryfikacji niewolniczego systemu. Doczekało się, licząc wszystkie jego lata, pogłębionej analizy naukowej, dokonywanej przez kolejne pokolenia Amerykanów, chcących w ten sposób lepiej zrozumieć mechanizmy polityczne i gospodarcze, funkcjonujące w minionych czasach, by je porównać z amerykańską współczesnością. System niewolniczy ludności kolorowej w najbardziej demokratycznym państwie świata porównywany był z innym systemem – z Królewskim Brytyjskim ustrojem politycznym i zależnością od metropolii w Londynie. Wobec osób podporządkowanych Koronie brytyjskiej – Afrykanów i kolonistów, używano słowa „niewolnik”, by w ten sposób ukazać ich status społeczny, wpisać okrutne traktowanie jako łamanie praw obywatelskich, zaś zniewolenie jako odbieranie godności ludzkiej. W takim świetle niewolnictwo było przedstawiane w listach prywatnych, zamieszczane jako artykuły w prasie kolonialnej i rzucane jako hasło na wiecach/ zgromadzeniach przed wybuchem Wojny o Niepodległość. Równocześnie zbiór stanowi część przygotowywanej dysertacji doktorskiej dotyczącej Ojców Założycieli i systemu pracy niewolniczej w USA. Rozprawa jest próbą interdyscyplinarnego ujęcia tematu: nie tylko z uwzględnieniem opracowań z zakresu politologii, historii i ekonomii, ale także prawa i filozofii. Tego rodzaju wieloaspektowe prace badawcze wywołują zarówno emocje jak i refleksje, odsłaniają prawdę o tym iż niewolnictwo wciąż jest traktowane jako temat tabu, choć stanowi ważną część historii Stanów Zjednoczonych. Mimo iż temat pracy i opisywany okres obejmuje XVIII-XX wiek, to jednak ma wiele odniesień do współczesności, gdyż handel ludźmi nie zaniknął. Co więcej nadal się rozwija, zaś rząd USA dalej prowadzi walkę tym razem z niewolnictwem na skalę światową.

32
Eлектронна книга

Ludzkie zdjęcie

Martin Cross

Kolejny cykl opowiadań o codziennym życiu i niecodziennych sytuacjach autora zbioru Single – męski świat. Tym razem motywem przewijającym się we wszystkich opowiadaniach jest motyw śmierci, czasu i życia. Opowiadania nie są mroczne, pesymistyczne – wręcz przeciwnie -  mnóstwo w nich afirmacji zwykłym codziennym życiem, radości, ludzkiej witalności. Każde opowiadanie jest inne, porusza inny problem, ale wywołuje sympatię do przedstawianych osób. Walory zbioru opowiadań „Ludzkie zdjęcie”, to sprawnie opisane stany emocjonalne, motywacja bohaterów. Zaskakuje przede wszystkim podejście głównych postaci do życia i relacji damsko-męskich, dzięki czemu postacie nie są jednakowe i schematyczne. Każda jest inna, indywidualna, każda dokonuje innych wyborów, które powodują zaskakujące konsekwencje. Wszystkie zmuszają czytelnika do refleksji: czy to co widzimy jest takie w rzeczywistości? W opowiadaniu „Dobry glina” poznajemy tragiczną historię policjanta drogówki, który chciał być miły, a zapłacił za to najwyższą cenę. Tytułowe „Ludzkie zdjęcie” pokazuje jakie mogą mieć konsekwencje nasze czasem nie do końca przemyślane działania. Jest to opowieść o fotoreporterze, który jednym zdjęciem zmienił czyjeś życie… „Niezła bryka” to historia używanych samochodów, opowieść, której wolelibyśmy nie wysłuchać kupując w komisie sprowadzone auto. „Wielki kontrakt” z kolei doprowadzić może do nieprzewidywalnej katastrofy. W opowiadaniach Martina Crossa konsekwencje działań bohaterów splatają się w misterną nić wzajemnych powiązań międzyludzkich. Z pozoru przypadkowe zdarzenia okazują się być elementami skomplikowanej układanki, jaką jest życie. Martin Cross rocznik 1968, Wielkopolanin, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie. Realizuje się w trzech projektach: krótkich opowiadaniach obyczajowych, dłuższych nowelach fantastycznych i długich thrillerach. Pracuje w instytucjach samorządowych. W dniu jego 44 urodzin Majowie zaplanowali koniec świata...