Wydawca: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna
Działamy od 1997 r. Wydaliśmy ponad 500 publikacji (książek i czasopism). Naszym celem jest promowanie rozwoju naukowo-badawczego oraz dokonań środowiska akademickiego związanego z naszą Uczelnią. Publikacje Wydawnictwa AHE wyróżniają się wysokim poziomem edycyjnym. Wśród najlepiej sprzedających się książek naszego wydawnictwa są publikacje dla arteterapeutów oraz dla nauczycieli, szczególnie pracujących z dziećmi z trudnościami w uczeniu się oraz różnego rodzaju dysfunkcjami, a także pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik do nauki języka angielskiego ROUTE A1 i ROUTE A2, przygotowujący do egzaminu TELC.

Ponadto jesteśmy wydawcą czasopism naukowych: Civitas Hominibus, Homo Politicus, Językoznawstwo, Literaturoznawstwo, Media – Kultura – Społeczeństwo, Zarządzanie Innowacyjne w Gospodarce i Biznesie. Autorami naszych książek są m.in.: Makary K. Stasiak , Wiesław Karolak i Olga Handford, Violetta Florkiewicz, Dorota Miązek i Joanna Wojciechowska, Marcin Jaźwiec i Mariusz Andryszczyk.
49
Ebook

Kreatywność w arteterapii

Ewa Janicka-Olejnik, Wojciech Strzelecki (red.)

Zainteresowanie zagadnieniami terapii przez sztukę skłania do refleksji nad potrzebą dzielenia się istotnymi informacjami, przemyśleniami, studiami literaturowymi oraz wynikami badań na ten temat. Było to bezpośrednią przyczyną do podjęcia się redakcji niniejszej monografii. Zastosowanie arteterapii w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji, uwalnianiu ekspresji emocjonalnej oraz wyrównywaniu deficytów i wzmacnianiu potencjałów rozwojowych są znaczące, a środki, którymi się posługuje, pozwalają nierzadko przyczynić się do poprawy jakości życia człowieka tam, gdzie metody werbalne mogą okazać się nieskuteczne. Stosuje się ją m.in. w psychiatrii, w terapii uzależnień, w resocjalizacji oraz w trudnościach społecznych i emocjonalnych. Najczęściej stosowana jest w pracy z dziećmi, jednak również i w przypadku osób dorosłych jej możliwości są znaczące, natomiast mniej rozpowszechnione.

50
Ebook

Bezpieczeństwo, wirtualność, profilaktyka w pedagogice początku XXI wieku

Jolanta Skubisz

Kwestie podejmowane w niniejszej pracy są współcześnie istotne nie tylko w pedagogice, ale także w innych dziedzinach nauki i życia społecznego. Wirtualność, bezpieczeństwo i profilaktyka w tym zakresie bowiem, czy tego chcemy, czy nie, stanowi obecnie i stanowić będzie w przyszłości ich nieodłączny element. Podejmowane w pracy problemy są aktualne. Wnoszą nowe spojrzenie nań reprezentantki młodego pokolenia pedagogów.

51
Ebook

Kreatywność w ponowoczesności

Karolak W., Stasiak M.K., Witerska K. (red.)

Dziś, w sytuacji, jaka zaistniała w XXI wieku, warto podjąć poważną dyskusję, na ile współczesny człowiek potrafi obiektywnie poznać i zrozumieć rzeczywistość, w jaki sposób powinien postępować, do czego powinien ostatecznie zmierzać. Nie są to łatwe pytania i zapewne nie ma na nie jednej, jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego też z wielką radością przekazujemy w ręce czytelnika publikację będącą zbiorem tekstów ilustrujących różne wersje ponowoczesnego, a może już poponowoczesnego świata, w którym główną rolę gra kreatywność, kreatywność na co dzień, kreatywność w edukacji, rekreacji, sztuce i biznesie. [...] Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja trafi do rąk osób, które, jeśli już nie są, to zostaną zarażone kreatywnością i potrzebą tworzenia, a wtedy ich świat zmieni się nie do poznania. Kto raz zasmakuje w tworzeniu i kreowaniu własnego świata, ten będzie tworzył zawsze i czerpał z procesu tworzenia przyjemność i ogromne korzyści.

52
Ebook

Stres zawodowy u policjantów. Źródła - konsekwencje - zapobieganie

Nina Ogińska-Bulik

Książka jest spektrum zagadnień związanych ze stresem w pracy policjanta, zapoznaje ze źródłami stresu, ukazuje konsekwencje braku umiejętności radzenia sobie z nim oraz przybliża sposoby zapobiegania negatywnym następstwom stresu.

53
Ebook

O rozumie i wartościach

Ryszard Kleszcz

Książka jest zbiorem tekstów z zakresu filozofii, które powstawały w okresie lat kilkunastu, począwszy od roku 1993. Problematyka tych tekstów obejmuje dwie (spośród innych) sfery zainteresowań autora. Po pierwsze jest to zagadnienie racjonalności, widziane w rozmaitych jego aspektach, po drugie zaś problematyka aksjologiczna. Wydaje się, że tytuł O rozumie i wartościach dobrze oddaje zainteresowania autora i trafnie wskazuje na zagadnienia w niej podejmowane. Artykuły podejmują różnorodne zagadnienia, co do których sądzić można, że trudno w ich przypadku o powszechnie akceptowalne rozstrzygnięcia. Rodzą one wiele szczegółowych pytań, z których nie wszystkie autor mógł rozpatrzeć. Niektóre teksty, z racji ich rozmiarów, mogły służyć tylko do krótkiego zasygnalizowania pewnych kwestii.

54
Ebook

Zarys historii literatury i kultury niemieckiej

Rolf-Dieter Kluge, Małgorzata Świderska

Podręcznik ten nie prezentuje materiału z wewnętrznego punktu widzenia i nie jest przeznaczony dla samych tylko germanistów, ale ukazuje literaturę i kulturę niemiecką z perspektywy zewnętrznej, w kontekście Zachodu i Wschodu, akcentując kontakty i związki z kulturą polską. Kultura i literatura niemiecka, usytuowana w środku Europy, miała bowiem w swej historii już w epoce Średniowiecza liczne i płodne kontakty z kulturami sąsiednich krajów, które stały się jej integralną częścią. Książka ta może więc służyć również jako informator dla polskich czytelników, jako przewodnik po literaturze i kulturze krajów obszaru języka niemieckiego. Na rynku polskim nie było w ostatnich dziesięcioleciach takiego zwięzłego podręcznika, zwracającego się do szerokiego kręgu czytelników.

55
Ebook

Oblicza starości. Biografia jako źródło czynników adaptacyjnych. Biografia jako żródło czynników adaptacyjnych

Joanna Wawrzyniak

Co decyduje o tym, że człowiek w fazie starości podejmuje aktywność lub dopasowuje się do stereotypu bezużytecznego staruszka? Co w ogóle warunkuje postawy wobec własnej starości? Jakie czynniki wpływają na podjęcie aktywności, jako recepty na pozytywne przystosowanie się do starości? Odpowiedzi należy szukać w każdym etapie życia. Badania biograficzne jako sposób na poznanie subiektywnych odczuć związanych z konkretnymi, indywidualnymi przeżyciami, cieszą się rosnącym uznaniem wśród psychologów, socjologów i pedagogów.

56
Ebook

Poradnik językoznawczyni

Joanna Satoła-Staśkowiak

Poradnik językoznawczyni jest zbiorem wybranych przez Autorkę zagadnień językowych, które albo sprawiają mówiącym problemy, albo budzą ostatnio większe niż inne kwestie zainteresowanie. Zagadnienia tu opisane Autorka omawia ze swoimi studentami lub opisuje na łamach gazety, w której prowadzi kolumnę poświęconą zawiłościom języka polskiego. Na pomysł wydania tekstów w postaci poradnika wpadli studenci, którzy są niewyczerpanym źródłem pytań i pomysłów.