Verleger: 2
61457
E-book

Dworek pod Malwami 25 - Płonne nadzieje

Marian Piotr Rawinis

Kurpik z Nowosadów nie ma dobrych relacji z dziedzicami Kalinowskimi. Odkąd publicznie znieważył pana Michała, nie ma wstępu na jego posiadłość. Kiedy przypadkiem odnajduje w lesie rannego Witię Kalinowskiego, postanawia się nim jednak zaopiekować, choć wie, że podejrzenia o pobicie chłopaka dziedziców mogą spaść właśnie na niego. To duże ryzyko, zwłaszcza, że jego rodzina od dłuższego czasu jest w trudnej sytuacji materialnej.

61458
E-book

I am reading - Czytam sobie. Świąty Mikołaj

Agnieszka Tyszka

W szkole dzieci rozpoczęły świąteczne ferie. Za chwilę będzie Boże Narodzenie! Na ostatniej lekcji Tonia i reszta klasy otrzymują od pani nauczycielki prezenty piernikowe serduszko z imieniem oraz zeszyt z napisem "Moje magiczne święta". Każde dzieci miało zapisywać w nim wszystko to, co niezwykłego wydarzyło się podczas ich świąt. Jednak Tonia martwi się, że nie będzie miała co napisać, ponieważ nic szczególnego nie przydarzy się jej przez ten czas. Bo co też ciekawego może się wydarzyć w leśniczówce cioci Gryzledy i wujka Gustawa, do kórej jedzie z rodzicami? Jednak wszystko się zmienia, gdy w drzwiach leśniczówki staje Mikołaj Świątek, który szuka swojego renifera Augusta... Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii. Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści. Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

61459
E-book

Dnie i chwile

Maria Konopnicka

Maria Konopnicka Ur. 23 maja 1842 r. w Suwałkach Zm. 8 października 1910 r. we Lwowie Najważniejsze dzieła: O Janku Wędrowniczku, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Nasza szkapa, Miłosierdzie gminy, Rota, Dym, Mendel Gdański Poetka, publicystka, nowelistka, tłumaczka. Zajmowała się krytyką literacką. Pisała liryki stylizowane na ludowe i realistyczne obrazki (W piwnicznej izbie). Wydawała cykle nowel (Moi znajomi, Nowele, Na drodze). W otoczeniu ośmiorga swoich dzieci tworzyła bajki (Na jagody). Jako poetka, inspiracji szukała w naturze (Zimowy poranek). Swoje wiersze publikowała głównie w prasie. Wiersz patriotyczny Rota konkurował z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu Polski. Wiele jej utworów powstało podczas podróży po Europie (Italia). Ostatnie lata życia poświęciła poematowi Pan Balcer w Brazylii. autor: Bartłomiej Chwil Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

61460
E-book

Etnografia pamięci PRL-u. Kultura codzienności Polski powojennej 1956-1989

Wojciech Burszta, Anna Jawor, Mirosław Pęczak, Michał Rauszer, ...

Wojciech Burszta, Anna Jawor, Mirosław Pęczak, Michał Rauszer, Piotr Zańko Etnografia pamięci PRL-u. Kultura codzienności Polski powojennej 1956-1989   Człowiek socjalizmu winien być człowiekiem kulturalnym. Dla człowieka socjalistycznego oświata i kultura mają być powszechnie dostępne, a stawanie się człowiekiem kulturalnym — modelem rozwoju osobowości, przedmiotem aspiracji i składnikiem awansu społecznego.

61461
E-book

Polski senior w obszarze komunikacji społecznej

Artur Łacina-Łanowski (red.)

To, w jaki sposób senior przeżywa starość, zależy w dużej mierze od postawy wobec starości jego samego i otaczającego go środowiska. Jedni starość widzą jako zakończenie życia, a inni jako nowe możliwości realizowana się w nowych obszarach. Według psychologów najlepszą postawą wobec starości jest postawa konstruktywna. Człowiek ją prezentujący jest wewnętrznie zintegrowany, wolny od stanów lękowych. Akceptuje starość i zakończenie pracy zawodowej. Pozytywnie ocenia swoją przeszłość, utrzymuje dobre stosunki z otoczeniem. Wobec otoczenia jest pogodny i wyrozumiały (z recenzji prof. Izabeli Krasiejko).

61462
E-book

Bałwochwalstwo słowiańskie

Joachim Lelewel

Joachim Lelewel, Bałwochwalstwo słowiańskie dziełko poświęcone opisowi starych pogańskich kultów, świątyń, kapłanów, obrzędów i obyczajów opierające się na starożytnych opisach podróżników i kronikarzy. Lelewel analizuje te relacje i porównuje wierzenia Słowian do wierzeń i obrzędów innych ludów zamieszkujących Europę, a nawet Azję.

61463
E-book
61464
E-book

Cukrzyca a aktywność fizyczna - Poznaj bezpieczne zestawy ćwiczeń i zasady zdrowego wypoczynku

Praca zbiorowa

Bezpieczne ćwiczenia fizyczne dla cukrzyków: 4 proste kroki pomagające wdrożyć niewielkie dawki ruchu w codzienny plan dnia O jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć chorując na cukrzycę? Jaki trening najlepszy dla cukrzyka - siłowy, kondycyjny czy ogólnorozwojowy? Przyspieszenie przemiany materii - zmniejszanie poziomu cukru dzięki dobrej pracy metabolizmu Jak zadbać o uczucie sytości przed i po treningu? Aktywne formy relaksu - 5 sposobów, które odprężą Cię w kilka sekund Detoksykacja organizmu i relaksujące kąpiele - jaki rodzaj oczyszczenia wybrać?