Wydawca: Onepress

Onepress (biznes i ekonomia) – tytuły zgłębiające wiedzę finansów, ekonomii, marketingu i biznesu. Onepress wchodzi w skład Grupy Wydawniczej Helion, do której należą między innymi takie brandy jak: Helion, Ebookpoint, Editio, Videopoint, Sensus, Dla Bystrzaków, Bezdroża, BeYa i Czytalisek.

Wydawnictwo Onepress posiada bogatą kolekcję książek motywacyjnych, pełnych inspirujących historii ludzi sukcesu, a także pomagających rozwijać kompetencje biznesowe i osobiste. Publikacje Onepress wspierają doskonalenie umiejętności inwestowania i zarządzania, a także ułatwiają zrozumienie zasad funkcjonowania giełdy.

Wśród najbardziej popularnych autorów wydających w Wydawnictwie Onepress należą m.in. Jacek Wasilewski, Dariusz Puzyrkiewicz, Klaudia Pingot, Jarosław Gibas, Mirosław Skwarek, Dariusz Puzyrkiewicz, Artur Jabłoński. Onepress wydaje również publikacje zagranicznych autorów, takich jak m.in. Brian Tracy, Morgan Housel, Dale Carnegie & Associates, Ryan Holiday, Russell Brunson czy Napoleon Hill.

W ofercie Wydawnictwa Onepress można znaleźć bestsellerowe tytuły, cieszące się popularnością od lat jak np. „Urodziłeś się bogaty" Boba Proctora, "Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania" Simona Sineka, "Myśl i bogać się" Napoleon Hilla, "Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności" Davida Allena.

Książki Onepress są dedykowane osobom rozpoczynającym swoją karierę, jak również doświadczonym profesjonalistom. Publikacje cieszą się zainteresowaniem wśród czytelników chcących zgłębiać wiedze między innymi z dziedziny zarządzania, coachingu czy sprzedaży. Tytuły tego biznesowego wydawnictwa motywują i pomagają w osiąganiu wyznaczonych celów.

753
Ebook

Współczesne systemy zarządzania. Jakość, bezpieczeństwo, ryzyko

Marek Bugdol, Piotr Jedynak

Trzy dogmaty zarządzania Każda firma, instytucja i organizacja ma własną kulturę pracy, która stanowi wypadkową rynkowych doświadczeń, specyfiki branży, a nawet charakteru założycieli, właścicieli oraz kadry menedżerskiej. Jeśli chodzi o zarządzanie personelem, sposób prowadzenia działań marketingowych czy też organizację działu sprzedaży, nie ma ścisłych dogmatów, których wszystkie podmioty gospodarcze powinny ściśle się trzymać. Jednak istnieją też takie obszary związane z zarządzaniem, w których nie może być odstępstw od przyjętych modeli referencyjnych. To jakość, bezpieczeństwo i ryzyko. Niniejsza książka kompleksowo - od strony teoretycznej oraz praktycznej - porusza zagadnienia związane z zarządzaniem jakością, bezpieczeństwem i ryzykiem. Autorzy przyjęli założenie, że omawiane tu systemy zarządzania są najbardziej dojrzałymi rozwiązaniami, a ich zastosowanie może przynieść korzystne rezultaty (z uwagi na holistyczny charakter proponowanych działań). Podstawowym celem opracowania jest ukazanie zasad, modeli, procesów i narzędzi systemowego zarządzania jakością, bezpieczeństwem i ryzykiem we współczesnych organizacjach. Marek Bugdol - profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Zakładu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, członek Komitetu Polskiej Nagrody Jakości. Autor jedenastu książek i ponad 180 artykułów oraz opublikowanych referatów. Doświadczenie zawodowe w zakresie wdrażania systemów jakości i koncepcji TQM zdobywał w przemyśle, a także w administracji publicznej. Jest również menedżerem jakości. Piotr Jedynak - doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Wicedyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Zakładu Znormalizowanych Systemów Zarządzania w tymże instytucie. Audytor certyfikujący znormalizowane systemy zarządzania. Autor licznych publikacji w zakresie funkcjonowania systemów zarządzania oraz zarządzania ryzykiem, a także wielu projektów i ekspertyz dotyczących praktyki zarządzania organizacjami.

754
Ebook

Trzy prawa skutecznego działania. Kształtuj przyszłość swoją i swojej firmy

Steve Zaffron, Dave Logan

Ta książka przypomina nam, że to, czego nie widzimy, determinuje to, co widzimy i co ostatecznie zostaje zrobione. Niniejsza książka jest zarówno świetną pożywką dla myśli, jak i znakomitym źródłem technik pozwalających uzyskać rewelacyjne wyniki. David Allen, autor książki Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności Sądzę, że może to być jedna z najważniejszych książek ostatnich lat. Zawiera ona koncepcje znacznie szersze od tych, z którymi zwykliśmy się stykać w innych książkach biznesowych. Warren Bennis, autor książki Droga lidera. Klasyczna nauka przywództwa Tajemnica doskonałych wyników została odkryta. Opowieści o konkretnych sukcesach odnoszonych przez bardzo różne firmy powodują, że koncepcji autorów nie da się zakwestionować. Lektura obowiązkowa dla menedżerów i liderów przyszłego pokolenia. Bob Young, były prezes Lockheed Corporation To książka jedyna w swoim rodzaju. Wyjaśnia, na czym naprawdę polega życie — pokazuje nam słonia w całej okazałości, a nie jedynie ogon czy trąbę. Autorzy dostarczają nam również wskazówek, które gwarantują wyraźny wzrost skuteczności działania, dokonujący się w sposób całkowicie nieoczekiwany, lecz w pełni niezawodny. Można odnieść wrażenie, że poznali tajemnicę życia i bardzo pragną podzielić się nią ze swoimi czytelnikami. Rosamund Zander, współautorka książki Sztuka możliwości W jaki sposób małym i dużym firmom, działającym w różnych krajach i w różnych warunkach, udało się osiągnąć przełomowe wyniki, mimo że wszystko przemawiało na ich niekorzyść? Jak to się dzieje, że ludzie z nową energią i entuzjazmem są w stanie przekraczać granice własnej skuteczności? Jak można pokonać sceptycyzm i dysfunkcyjne relacje, blokujące nasze możliwości? Jak zmienić upadającą firmę w branżowego lidera? Jak odnosić sukcesy sprzedażowe w samym środku kryzysu? Kluczem do powodzenia są "trzy prawa skutecznego działania", sprawdzające się w każdym miejscu i każdej sytuacji — w Twoim życiu osobistym, relacjach towarzyskich i Twojej organizacji. Autorzy tej książki pomogą Ci wejść do świata ludzi wybitnych, którym udało się zredefiniować cele zawodowe i prywatne oraz z sukcesem wdrożyć nowe scenariusze działania. Pomogą Ci też zadomowić się w nim.

755
Ebook

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone

Joanna Wrycza-Bekier

By odpowiednie dać rzeczy słowo W języku angielskim słowo writer rozumie się bardzo szeroko - oznacza właściwie każdego, kto pisze. W języku polskim jedynie autorzy literatury beletrystycznej mają prawo używać zaszczytnego miana pisarza. Czy to znaczy, że dziennikarz jest zwolniony z obowiązku tworzenia celnych metafor? Czy autor książek naukowych może zapomnieć o budowaniu napięcia? Czy twórcy tekstów reklamowych wolno ignorować zasady ciekawego opowiadania? Nie! Jeśli zajmujesz się pisaniem, to jesteś pisarzem. Poczuj się nim nie tylko dlatego, że "pisarz to brzmi dumnie". Także dlatego, że bycie nim zobowiązuje do tworzenia lepszych, bardziej przekonujących treści. Chętniej czytanych. Trafniej przekazujących to, co chcesz powiedzieć. Mocnych. Takich, pod którymi z satysfakcją podpiszesz się własnym nazwiskiem. Dzięki tej książce poznasz wiele pisarskich sztuczek, które sprawią, że Twój tekst zabłyśnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dowiesz się, które czasowniki są dynamiczne i w jaki sposób konkretne rzeczowniki pobudzają wyobraźnię. Nauczysz się tworzyć krótkie i długie świetnie brzmiące zdania oraz eksponować w nich wybrane wyrazy. Zgłębisz fascynujące tajniki storytellingu, czyli opowiadania historii w taki sposób, by inni chcieli ich słuchać. Nauczysz się, jak budować napięcie, grać na emocjach i malować słowami... Autorka stawia przed Tobą jeszcze jeden cel: pragnie, by jej książka pomogła wykształcić indywidualny styl - głos, który wyróżni Cię spośród grona innych autorów.

756
Ebook

Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

Wojciech Haman, Jerzy Gut

Każdy szef spotyka się z trudnymi zachowaniami zespołu, którym kieruje. Podczas zebrań grupa podwładnych zaskakuje go swoimi reakcjami: milczy, rozrabia, narzeka, a czasem nawet atakuje przełożonego szefa. W takich sytuacjach lider formalny najczęściej przypisuje podwładnym złe intencje, wpadając w pułapkę negatywnych projekcji. Zaczyna wierzyć, że jego pracownicy są leniwi i niezaangażowani, że go lekceważą i podważają jego autorytet, a nawet że jest złym szefem, którego trzeba się pozbyć. Ulegając tym wyobrażeniom, szef zaczyna traktować swój zespół zgodnie z "odruchem dinozaura": uciekaj albo walcz. A to powoduje wiele komplikacji. Autorzy tej interesującej i pełnej anegdot książki podpowiadają, jak unikać takich zagrożeń, oraz przypominają, jakie są prawdziwe źródła trudnych dla szefa zachowań jego zespołu. Przedstawiają również konkretne narzędzia i techniki działania, których szef może użyć, aby wykorzystać potencjał zespołu oraz stawiać adekwatne wymagania w każdej fazie rozwoju grupy pracowników. To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem. Fenomen małej grupy eksplorowany jest przez autorów tej książki już od ponad trzydziestu lat i ciągle jest obiektem ich wielkiej fascynacji. Proces grupowy. Fenomen małej grupy stanowi dopełnienie menedżerskiej trylogii Psychologia szefa, której poprzednie części noszą tytuły: Szef to zawód oraz Coaching narzędziowy. Ta publikacja zamyka ów cykl, pozwalając zrozumieć i wykorzystać mechanizmy procesu grupowego w budowaniu postawy odpowiedzialności u podwładnych. Wojciech Haman i Jerzy Gut po raz kolejny przedstawiają ważne motto pracy każdego lidera zespołu: Szef jest od definiowania problemów, a nie od ich rozwiązywania! Z tej książki dowiesz się między innymi: Jakie są etapy rozwoju każdej grupy Jak rozpoznawać ważne potrzeby zespołu Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami zespołu, a zwłaszcza z marudzeniem i narzekaniem Jak budować samodzielność i odpowiedzialność w zespole oraz prowadzić go do pola wpływu

757
Audiobook

Spełniaj się. Jak oswoić własny opór i żyć pełnią życia

Sylwia Kocoń

Wyjdź z labiryntu >> PRZECZYTAJ Wyjdź ze swojej strefy komfortu i... rusz do przodu! Czy znasz to uczucie? Życie proponuje Ci coś świeżego, świetnego, coś, o czym zawsze marzyłaś, co może zmienić wszystko. Innymi słowy: proponuje Ci nowe szanse. Czekałaś na nie, więc się nimi cieszysz, wyobrażasz sobie, jak to będzie, gdy opcja zmieni się w fakt, jesteś gotowa na tę zmianę. Ale tylko przez chwilę. Bo wówczas dopadają Cię... Nie, nawet nie wątpliwości. Raczej zniechęcenie, rozproszenie, początkowa ekscytacja ustępuje dobrze znanej rezygnacji. To zniechęcenie to opór. Wewnętrzny głos, który ostrzega, że niedobrze, niebezpiecznie i w ogóle niefajnie jest wychodzić ze strefy komfortu. Ten głos to nasz wewnętrzny obrońca. Bo niby chce dla nas dobrze, pragnie nas uchronić przed niewygodą, trudem i ryzykiem, tylko... On w większości przypadków wyolbrzymia i zwyczajnie nas zwodzi, odbierając szansę na pozytywne zmiany. Opór ma wiele twarzy, kamuflaży i chwytów. Przebiera się za znudzenie, rozkojarzenie, brak czasu czy nawet fizyczne turbulencje i cielesne symptomy. Zła wiadomość jest taka: z tym oporem nie wygrasz. Dobra z kolei brzmi: możesz się z nim zaprzyjaźnić i namówić go do tego, by grał na Twoją rzecz. A kiedy już uda Ci się ten wewnętrzny opór oswoić i połączyć ze swoją wewnętrzną mocą, wówczas uzyskasz zdolność do rozpoznawania tego, co jest dla Ciebie prawdziwie wartościowe, a także znajdziesz siłę, by sięgać po to, czego naprawdę potrzebujesz.

758
Ebook

Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II

Christopher Hadnagy

Nowa książka Chrisa Hadnagy'ego, Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami jest doskonałą lekturą dla każdego, kto jest choć trochę zainteresowany kwestią inżynierii społecznej. Opisane w niej działania, od zdobywania informacji po wykonanie planu, umożliwiają infiltrację dowolnego celu. Kevin Mitnick, autor, prelegent i konsultant Wykorzystaj najlepsze techniki hackerskie, aby lepiej bronić się przed atakami. W sieci zabezpieczeń, które stworzyliśmy dla ochrony naszych danych, najsłabszym elementem jest zawsze czynnik ludzki. Hackerzy, zarówno etyczni, jak i nie, korzystają z wachlarza sztuczek opierających na "hackowaniu osobistym" i pozwalających przekonać innych do ujawnienia haseł, przekazania wrażliwych plików, przelania znacznych sum pieniędzy i świadomego podjęcia działań, które zdecydowanie nie są w najlepszym interesie osób, które wykonują te czynności. Książka Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami opisuje te sztuczki, aby umożliwić specjalistom zajmującym się bezpieczeństwem danych wykorzystanie tych umiejętności w celu odkrycia i wyeliminowania słabości zabezpieczeń. Niniejsza pozycja zarówno przedstawia techniki takie, jak modelowanie komunikacji, mentalność plemienna, obserwacja bądź manipulacja, jak i prezentuje wskazówki umożliwiające rozpoznanie, zwalczanie i zapobieganie atakom wykorzystującym inżynierię społeczną. Drugie, rozszerzone wydanie prezentuje różne techniki inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze, przedstawiając je w kontekście zdarzeń znanych z pierwszych stron gazet, jak z własnych doświadczeń autora. Szczegółowe omówienie technik, takich jak wzbudzanie emocji, tworzenie pretekstu, biały wywiad, tailgating bądź phishing pozwala zrozumieć, jak łatwo jest skłonić ludzi do podjęcia szkodliwych decyzji. "W późnych latach 70. zacząłem korzystać z inżynierii społecznej, aby jeździć autobusem za darmo jako nastolatek, przechwytywać połączenia NSA w liceum i łamać dowolne zabezpieczenia w wieku studenckim. Wszystko to robiłem wyłącznie z ciekawości, chęci sprawdzenia się i żądzy przygód. Dziś, po kilku dekadach, wciąż twierdze, że inżynieria społeczna jest najważniejszą metodą każdego testu penetracji. Nie tylko ja zresztą. Agenci rządowi, hackerzy kryminalni i hacktywiści korzystają z takiej taktyki, aby kraść pieniędze, zdobywać dane a czasami nawet wpływać na wyniki wyborów w państwie." Kevin Mitnick, autor, prelegent i konsultant Posłuchaj audiobooka:

759
Ebook

Zdobywanie pracy. Odkryj klucz do sukcesu zawodowego

Bartosz Nestorowicz

Książka dla osób chcących rozwijać się zawodowo, a nie tylko szukających pracy. Uczy strategicznego myślenia i prezentuje nowatorską filozofię poruszania się na rynku pracy. Ta książka powstała z potrzeby serca. Została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy sądzą, że mają nikłe szanse na to, żeby w dzisiejszym świecie znaleźć dla siebie dobrą, rozwijającą i twórczą pracę. Im dłużej zajmuję się rekrutacją personelu, tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że dla wszystkich jest miejsce na rynku pracy i że każdy ma w sobie coś, za co inni gotowi są sporo zapłacić. Większość z nas ma jakiś problem z pracą. Nie lubimy swojego zajęcia albo czujemy, że zarabiamy zdecydowanie za mało. Nasze obowiązki są albo za trudne, albo za mało ambitne. O zawodowy ból głowy przyprawiają nas wszyscy wokół: szef, współpracownicy, klienci. Bywa i tak, że głównym problemem z pracą jest... brak pracy. Szczególnie silnie odczuwają go absolwenci, młode matki, osoby, którym do emerytury zdecydowanie bliżej niż dalej. Ilu ludzi, tyle powodów. Czy istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie? Czy masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia, które — niczym Święty Graal — spokojnie czeka, byś je odkrył? Nie wierzysz w siebie? Zaczniemy zatem od Twoich przekonań na temat własnej osoby... Bartosz Nestorowicz, zawodowy rekruter z wieloletnim stażem, jest przekonany, że tak. Każdy z nas jest inny. Mamy różne uzdolnienia, umiejętności, preferencje. Jednak wszyscy jesteśmy cenni. Bezcenni. Autor niniejszej książki opracował własną metodę poszukiwania pracy. Sprawdza się dla każdego i w każdych życiowych okolicznościach.  

760
Ebook

Employee journey. Od rekrutacji do ostatniego dnia w pracy

Artur Dzięgielewski

Oto kompletny narzędziownik obszaru Human Resources w organizacji! Employee journey, czyli po polsku „podróż pracownika”, ma kilka etapów. Pracownik przechodzi w firmie przez trzy zasadnicze fazy: najpierw jest rekrutowany, potem realizuje zadania, które mu przydzielono, wreszcie – rozstaje się z organizacją. Na każdym z tych etapów powinien mu towarzyszyć przedstawiciel działu HR.  To on jest przewodnikiem pracownika w tej podróży, a jednocześnie wizytówką organizacji, która rekrutuje, zatrudnia i ostatecznie się z nim rozstaje. Ta książka to kompletny przewodnik nie tylko dla przedstawicieli działów HR, ale i dla wszystkich, którym temat zarządzania zasobami ludzkimi jest bliski, napisany ze szczególnym uwzględnieniem employee journey.  Dowiesz się z niej, jakie zadania stoją przed organizacją w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Nauczysz się, jak rozmawiać z potencjalnymi kandydatami do pracy. Przeczytasz o zasadach skutecznego onboardingu, czyli takiego, dzięki któremu nowi pracownicy zechcą związać się z organizacją na dłużej. Zyskasz narzędzia pozwalające ich utrzymać – takie, jakimi posiłkują się prężnie działające firmy. Dowiesz się też, jak przeprowadzić bezbolesny dla obu stron offboarding, czyli jak rozstać się z pracownikiem w dobrej atmosferze, bez wzajemnych żalów.