Ebooki
1217
Ebook

Alicja w Krainie Tajów. "Historia dla Dorosłych Dziewczynek"

Alicja Góralczyk-de-ixtlapale

Alicja w Krainie Tajów "Historia dla Dorosłych Dziewczynek" To wyjątkowa książka która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach tytułowej Alicji. Jak napisała sama autorka: "To książka dla wszystkich tych, którym Tajlandia jest bliska i daleka. Dla miłośników przygód i porąbanych opowieści." Opisane w lekki sposób wydarzenia i historie wydarzył się naprawę, chociaż część imion bohaterów została zmieniona. Ta książka to opowieść o Tajlandii jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej, autorka dzieli się swoimi wrażeniami, emocjami i historiami (które niejeden raz Cię zaskoczą), to pięć lat pobytu w Tajlandii spisane na blisko 300 stronach książki, która wciąga tak mocno że nie będziesz chciał/chciała się od niej oderwać.

1218
Ebook

Alicja w zwierciadlanym domu, czyli po drugiej stronie lustra

Lewis Carroll

Książka dla wspólnej lektury wszystkich pokoleń – każdy znajdzie tu swoje własne odczytanie i swoje własne oczarowanie.   Alicja w zwierciadlanym domu, czyli po drugiej stronie lustra to kontynuacja baśniowej opowieści o przygodach Alicji w Kra­inie Czarów. Tym razem przenosi nas do fantastycznego świata, który kryje się za lustrzanym odbiciem pokoju Alicji. Dziewczynka po raz kolejny trafia do krainy jak ze snu, w której pełno jest intrygujących postaci, tajemniczych miejsc i niespodziewanych wydarzeń. Lewis Carroll, wykładowca matematyki w Oxfordzie, przemycił w tej opowieści zapis partii szachów. Alicja wykonuje kolejne kroki na magicznej planszy, by wreszcie stać się królową. Opowieść, która wyszła spod pióra tego niezwykłego autora, jest jednocześnie poważna i zabawna, baśniowa i realistyczna, absurdalna i logiczna, pełna czułości i sarkazmu. Fascynująca zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, bo każdy znajdzie w niej ścieżkę dla siebie.

1219
Ebook

Alienacja społeczna w dobie globalizacji na przykładzie twórczości Alda Novego

Dominika Kobylska

Jest to świetna, klarownie prowadzona analiza prozy jednego z najciekawszych współczesnych włoskich pisarzy. Problem badawczy - alienacja jednostki w dobie globalizacji - jest ważny z punktu widzenia społecznego i psychologicznego. Dobrze, że został podjęty w tak interesujący, rzetelny i oryginalny sposób. Z recenzji dr hab. Katarzyny Gadomskiej, prof. UŚ Ta próba systemowego ujęcia konceptu wyobcowania - które determinuje wolność lub odizolowanie jednostki i jej relacje ze sobą oraz innymi - wymusza na badaczce wtargnięcie w obszary kulturowo drażliwe, niepokojące, również te przemilczane lub wyciszane. Problematyka alienacji w wybranych tekstach Alda Novego została zbadana ze znawstwem i zaprezentowana na poziomie analizy literackiej. Autorka - swobodnie poruszając się w terminologii literaturoznawstwa - rzetelnie ukazała ten jakże istotny aspekt twórczości pisarza oraz jego znaczenie w najnowszej literaturze włoskiej. Z recenzji dr hab. Anny Ledwiny, prof. UO

1220
Ebook

Aligning Security Operations with the MITRE ATT&CK Framework. Level up your security operations center for better security

Rebecca Blair

The Mitre ATT&CK framework is an extraordinary resource for all SOC environments, however, determining the appropriate implementation techniques for different use cases can be a daunting task. This book will help you gain an understanding of the current state of your SOC, identify areas for improvement, and then fill the security gaps with appropriate parts of the ATT&CK framework. You’ll learn new techniques to tackle modern security threats and gain tools and knowledge to advance in your career.In this book, you’ll first learn to identify the strengths and weaknesses of your SOC environment, and how ATT&CK can help you improve it. Next, you’ll explore how to implement the framework and use it to fill any security gaps you’ve identified, expediting the process without the need for any external or extra resources. Finally, you’ll get a glimpse into the world of active SOC managers and practitioners using the ATT&CK framework, unlocking their expertise, cautionary tales, best practices, and ways to continuously improve.By the end of this book, you’ll be ready to assess your SOC environment, implement the ATT&CK framework, and advance in your security career.

1221
Ebook

Alimenty bez tajemnic. Poradnik Praktyczny

Dominika Bołądź

Jasno i przejrzyście przedstawiona w tym e-booku wiedza, pozwoli Ci lepiej zrozumieć prawo i procedurę związane z alimentami. Po lekturze, będziesz w stanie podjąć najlepsze decyzje dla swojej rodziny z pełną świadomością wieloaspektowości procesu uzyskania alimentów. Walka o uzyskanie odpowiednich alimentów to zadanie będące nie tylko wyzwaniem, ale także emocjonalnie wyczerpującym doświadczeniem. Każdy rozdział tego e-booka został starannie zaplanowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte na salach sądowych w taki sposób, aby zaoferować Ci praktyczne wskazówki, które bezpośrednio się przełożą na Twoje sukcesy w sądzie i ograniczą zbędny stres i napięcia. Od autorki: Moja praca to nie tylko zawód, to misja - pomagać innym w dążeniu do sprawiedliwości i rozwiązywaniu problemów prawnych. Publikację tę przygotowałam z radością, pasją i sercem. Przekazuję w niej w nią całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć Ci kompleksowy przewodnik, który ułatwi napisanie pozwu w sprawie o alimenty i wesprze Cię na każdym kroku tego procesu.

1222
Ebook

Alina, alinka

Magdalena Lewańska

Czy mąż, poczciwy Peter, może być zdolny do podstępnych akcji przeciw ukochanej żonie? Alinie trudno w to uwierzyć. Jak jednak wytłumaczyć to, co zaczyna się dziać w ogromnym starym domu, do którego wprowadzają się, gdy Peter zaczyna dobrze zarabiać? Drobne zdarzenia, banalne drobiazgi coraz bardziej niepokoją Alinę, gdyż często są związane z niewytłumaczalnymi zmianami nastroju, niemal przejściowymi zmianami jej osobowości. Magdalena Lewańska W regale z polską literaturą można by, kierując się kolejnością liter w alfabecie, postawić książki Magdaleny Lewańskiej pomiędzy dziełami Leśmiana z lewej, a Mickiewicza z prawej. Na Parnasie posadzą ją w innym towarzystwie - przy stoliku autorów, którzy swymi łatwo strawnymi utworami umilali czytelnikom wakacyjny wypoczynek, odpędzali nudę podróży pociągiem, odwracali uwagę w poczekalni dentysty, jednym słowem dawali rozrywkę nie pozostawiającą gorzkiego posmaku straconego czasu. Magdalena Lewańska jest z wykształcenia biologiem. Wychowała się we Wrocławiu, ale od czterdziestu lat mieszka w Niemczech. Pisze opowiadania, powieści i utwory dla dzieci. W Polsce ukazały się jej trzy powieści: Wszystkie moje kaczuszki (Prószyński i S-ka 1999), Tajemnica drewnianej sowy (Stentor 2008) i Detektyw i panny ( JanKa 2011). Publikowała także opowiadania w Esensji (jedno z nich: Stara plebania zdobyło nagrodę tego miesięcznika) w kwartalniku Qfant i w Podkowiańskim Magazynie Kulturalnym". W wolnym czasie z zamiłowaniem pracuje w ogrodzie. Lubi spacery i jazdę na rowerze.

1223
Ebook

Alina. Sekrety trzeciego wieku

Leon Durka

Dwie starsze już panie, pełne energii i chęci życia, zmagają się ze współczesnym światem. Historia, w  której wspomnienia dwóch różnych  osobowości mieszają się z  rzeczywistością, a  wewnętrzna siła, pomimo ograniczeń wieku pcha ku życiu... Opowieść o sile, o wytrwałości. Opowieść pełna humoru i zabawnych epizodów. Opowieść o niespodziewanym zakończeniu.

1224
Ebook

Alina Szapocznikow: Awkward Objects

red. Agata Jakubowska

Alina Szapocznikow, w Polsce uznawana za wielką artystkę, poza Polską do niedawna była mało znana. Dziś jej twórczość i losy stanowią jedno z najciekawszych wyzwań dla badaczy sztuki XX wieku, a rzeźby znajdują się w najważniejszych muzeach na świecie. Książka Alina Szapocznikow. Awkward Objects reinterpretuje tę twórczość i wpisuje ją w międzynarodowy obieg. O Alinie Szapocznikow, rzeźbiarce, która pod koniec życia wyznawała: "Ja produkuję tylko niezgrabne przedmioty", piszą tu znakomici historycy i krytycy sztuki, uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ("Alina Szapocznikow. Prace. Dokumenty. Interpretacje", 2009). Ważną częścią publikacji są zdjęcia prac artystki oraz bogaty wybór fotografii z jej archiwum. Do książki załączony jest reprint jej poruszającego manifestu z 1972 roku (w języku francuskim): Korzenie mego dzieła wyrastają z zawodu rzeźbiarza. Przez lata całe zgłębiałam pracowicie problematykę równowagi, bryły, przestrzeni, światła i cienia. By dojść do tego, czym stałam się dzisiaj: niczym innym, jak rzeźbiarzem patrzącym na bankructwo swego powołania. [...] Ja produkuję tylko niezgrabne przedmioty. Ta absurdalna i kurczowa mania świadczy o istnieniu jakiegoś nieznanego nam dotychczas gruczołu niezbędnego do życia. Zgodzę się z tym, że mania ta może się zredukować do jednego gestu, będącego w zasięgu dłoni każdego z nas. I ten gest sam w sobie wystarcza, jest potwierdzeniem naszej ludzkiej obecności. Książka jest elementem kilkuletniej pracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie nad twórczością Aliny Szapocznikow, rozpoczętej wystawą "Niezgrabne przedmioty. Alina Szapocznikow oraz Maria Bartuszova, Pauline Boty, Louise Bourgeois, Eva Hesse i Paulina Ołowska" (2009), międzynarodową konferencję oraz digitalizacją archiwum rzeźbiarki. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie było także współorganizatorem wystawy monograficznej "Alina Szapocznikow. Sculpture Undone, 1955-1972" pokazywanej w WIELS Contemporary Art Centre w Brukseli (2011/2012), Hammer Museum w Los Angeles (2012), Wexner Center for Arts w Columbus Ohio (2012) i w końcu w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (2012/13). - Szapocznikow przestała być wielką polską rzeźbiarką? Właśnie tak. A rozbicie tej kliszy dało jej szansę na zostanie wielką artystką sztuki XX wieku. Sama pisze w tekście z 1972 roku, że produkuje tylko niezgrabne przedmioty, że pojęcie rzeźby jej się rozpadło. A to jest niezwykle współczesne. - Jak to zmienianie pozycji Szapocznikow wyglądało od strony instytucjonalnej? Z pewnością przełomem było opracowanie przez Marię Matuszkiewicz - również dzięki świetnej współpracy z rodziną, z Piotrem Stanisławskim - całego archiwum artystki i udostępnienie go w internecie na stronach Muzeum. Do dziś wiele osób mówi nam, że archiwum takiej artystki w sieci to wydarzenie bez precedensu. Kolejnym elementem układanki było zaproszenie badaczy o światowej renomie do udziału w konferencji towarzyszącej wystawie i zainteresowanie ich postacią Szapocznikow. Tę pracę w dużej mierze wykonała Marta Dziewańska, kuratorka Muzeum. Udało nam się między innymi zaprosić Griseldę Pollock. Powiązaliśmy też Szapocznikow z badaniami Georgesa Didi-Hubermana, który zajmował się pojęciem odcisku-śladu w sztuce i przygotował ogromną wystawę w Pompidou zatytułowaną "L'empriente". Teksty z konferencji zostały opublikowane w książce "Alina Szapocznikow. Awkward Objects", właśnie wydanej przez Muzeum. - Nie jestem przywiązana do roli kuratora. Z Joanną Mytkowską rozmawia Adam Mazur, www.dwutygodnik.com, nr 10/2011