Wydawca: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
145
Ebook

Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start!

Syed Fazle Rahman

Opanuj Bootstrapa w weekend. Responsive Web Design dla każdego!  Bootstrap to obecnie jeden z najpopularniejszych szkieletów do tworzenia atrakcyjnych interfejsów stron WWW. Projekt zapoczątkowany przez programistów Twittera zyskał licznych zwolenników ze względu na bogactwo komponentów, świetną dokumentację i zgodność z różnymi przeglądarkami internetowymi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Bootstrap wspiera budowę responsywnych stron WWW. Ta książka to rewelacyjny przewodnik, który wprowadzi Cię w świat Bootstrapa. Na samym początku poznasz system siatkowy (ang. grid), który jest fundamentem tworzenia responsywnych układów. Na kolejnych stronach znajdziesz omówienie poszczególnych komponentów tego szkieletu. Po opanowaniu podstaw przejdziesz do sposobów rozszerzania Bootstrapa, modyfikowania go oraz optymalizowania. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich osób chcących błyskawicznie poznać i wykorzystać ten szkielet! Przeczytaj o instalacji Bootstrapa i konfigurowaniu projektów. Dowiedz się, w jaki sposób Bootstrap może przyspieszyć proces projektowania. Opanuj tajniki systemu siatkowego: twórz responsywne, zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych szablony stron, które będą działały na każdym urządzeniu. Wykorzystaj zalety komponentów Bootstrapa do błyskawicznego i wygodnego rozbudowania strony o funkcje takie jak panele, paski nawigacji czy formularze. Użyj rozszerzeń do tworzenia interaktywnych elementów strony, bez konieczności pisania choćby jednej linii kodu JavaScript! Zmodyfikuj Bootstrapa, by móc tworzyć wyjątkowe, oryginalne strony. Wszystko co musisz wiedzieć o Bootstrapie, zebrane w jednym miejscu!

146
Ebook

DTP. Od projektu aż po druk. O współpracy grafika z drukarzem

Andrzej Gołąb

Spraw, aby Twoje projekty zawsze były drukowane zgodnie z oczekiwaniami! DTP to nie tylko prosta zabawa z programami do składu, o czym obecnie zdaje się zapominać wiele osób zajmujących się projektowaniem i przygotowywaniem różnego rodzaju materiałów drukowanych. Takie podejście często spędza sen z powiek profesjonalnym drukarzom, którzy traktują swoją pracę bardzo poważnie i chcą, aby jej efekt prezentował się na papierze co najmniej tak samo dobrze, jak na ekranie komputera projektanta. Jeśli chcesz sprawić, aby tak właśnie było, a kooperacja osób zaangażowanych w proces powstawania materiałów drukowanych układała się bezproblemowo, sięgnij po tę książkę. "DTP. Od projektu aż po druk. O współpracy grafika z drukarzem" to publikacja skierowana zarówno do grafików, operatorów DTP czy projektantów, jak i osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości plików w drukarniach. W lekki i bezpretensjonalny sposób autor dzieli się w niej wiedzą na temat przyczyn występowania podstawowych problemów na styku studia graficznego z drukarką, a także najlepszych metod ich rozwiązywania. To książka, której nie powinno zabraknąć w bibliotekach wszystkich szanujących się praktyków DTP, a także uczniów i studentów szkół poligraficznych oraz edytorskich. Typowe problemy pracowników działów DTP i ich rozwiązania Kwestie związane z drukiem kolorowym i czarno-białym Przygotowywanie materiałów do druku Rozwiązywanie kłopotów związanych z czcionkami Sposoby sprawdzania poprawności materiałów do druku Dobieranie odpowiednich parametrów wydruku Problemy z typografią i metody ich rozwiązywania Sposoby ograniczania kosztów produkcji Przegląd najważniejszych lektur dla grafików i operatorów DTP Zajmujesz się profesjonalnym drukiem lub DTP? Z tą książką rozwiążesz wszystkie problemy!

147
Ebook

Biblioteki Qt. Zaawansowane programowanie przy użyciu C++

Mark Summerfield

Odkryj tajemnice biblioteki Qt! Qt to popularny zestaw bibliotek pozwalający na tworzenie atrakcyjnego interfejsu użytkownika dla różnych platform, w tym dla systemów: Windows, Mac OS X i Linux. Pierwsza wersja ukazała się w 1992 roku i od tego czasu jest intensywnie rozwijana. Za pomocą najnowszej wersji Qt można tworzyć aplikacje internetowe i mobilne. Zakres jej możliwości jest tak szeroki, że nawet doświadczeni programiści wykorzystują zaledwie ich ułamek. To może się zmienić dzięki tej książce! W trakcie lektury odkryjesz funkcje i możliwości, z których istnienia nie zdawałeś sobie sprawy. Ponadto nauczysz się pisać wydajne programy wielowątkowe, korzystać z silnika WebKit oraz współpracować z biblioteką Phonon. Dowiesz się również, jak sprawnie przy użyciu Qt tworzyć sformatowane dokumenty, a następnie eksportować je do różnych formatów (między innymi PDF, HTML i SVG). W książce znajdziesz wiele przykładów kodu, który został przetestowany przy użyciu Qt 4.6 zarówno na platformie Windows, jak i MacOS X oraz Linux. Wstęp do książki został napisany przez samego współtwórcę Qt - Eirika ChambeEnga. Sięgnij po doskonałe źródło informacji dla programistów! Dzięki tej książce: poznasz zaawansowane zastosowania biblioteki Qt wykorzystasz możliwości silnika WebKit przygotujesz atrakcyjny wizualnie dokument i wyeksportujesz go do popularnych formatów zgłębisz tajniki biblioteki Qt Wykorzystaj zaawansowane funkcje Qt!

148
Ebook

Programowanie w Linuksie. Ćwiczenia

Tomasz Rak, Katarzyna Kuźniar, Kazimierz Lal

Programowanie w Linuksie? To naprawdę proste! Poznaj języki programowania stosowane w systemie Linux Znajdź, zainstaluj i skonfiguruj niezbędne narzędzia programistyczne Naucz się tworzyć, kompilować i testować doskonałe aplikacje użytkowe Systemy należące do rodziny Linux zdobyły ogromną popularność jako stabilne, wydajne, bezpieczne i darmowe środowiska operacyjne zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i wielkich korporacji. Dziś środowiska te można spotkać już niemal wszędzie, a różne dystrybucje walczą o palmę pierwszeństwa i bez kompleksów konkurują z zamkniętymi komercyjnymi systemami, takimi jak MS Windows czy Mac OS X. Wzrostowi popularności Linuksa wśród "zwykłych" użytkowników towarzyszy oczywiście wzrost zapotrzebowania na oprogramowanie użytkowe, ponieważ nikt nie będzie chciał korzystać z systemu operacyjnego, jeśli nie będzie w stanie znaleźć odpowiednich dla siebie narzędzi pracy. Wielu programistów niechętnie odnosi się do tworzenia aplikacji działających pod Linuksem, ponieważ wydaje im się, że brak w nim odpowiednich narzędzi, system stawia im wyższe wymagania, a sam kod pisze się trudniej. Tymczasem Linux obsługuje się podobnie jak inne systemy, a możliwości, jakie proponuje, są naprawdę spore. "Programowanie w Linuksie. Ćwiczenia" to książka, która w praktyczny sposób prezentuje najbardziej popularne języki programowania w tym systemie oraz ich zastosowania. Pomaga też wyposażyć warsztat programisty w bezpłatne narzędzia i właściwie je skonfigurować. Informuje, jak rozpocząć tworzenie aplikacji i rozwinąć swoje umiejętności. Przegląd najpopularniejszych języków programowania w Linuksie Wybór, instalacja oraz konfiguracja narzędzi i środowisk programistycznych Konfiguracja i korzystanie z edytorów kodu oraz kompilatorów Wykrywanie i poprawianie błędów w programach Automatyzacja pracy programisty dzięki użyciu skryptów Tworzenie aplikacji graficznych, systemowych i sieciowych Programowanie wielowątkowe Generowanie i przetwarzanie plików w różnych formatach Odkryj moc drzemiącą w Linuksie! Naucz się w nim programować!

149
Ebook

Deep Learning. Praca z językiem R i biblioteką Keras

Francois Chollet, J. J. Allaire

W ostatnich latach byliśmy świadkami ogromnego postępu technik sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz uczenia głębokiego. Konsekwencje tego błyskawicznego rozwoju są odczuwalne w niemal każdej dziedzinie. Wydaje się, że to jedna z tych technologii, które powinny być dostępne dla jak najszerszej grupy ludzi. Dopiero wtedy uczenie głębokie wykorzysta w pełni swój potencjał i stanie się prawdziwym impulsem rozwoju naszej cywilizacji. Co prawda na pierwszy rzut oka ta niesamowita technologia może wydawać się wyjątkowo skomplikowana i trudna do zrozumienia, warto jednak wykorzystać dostępne narzędzia, takie jak biblioteka Keras i język R, aby implementować mechanizmy uczenia głębokiego wszędzie tam, gdzie okażą się przydatne. Ta książka jest znakomitym przewodnikiem po technikach uczenia głębokiego. Poza wyczerpująco przedstawionymi podstawami znajdziesz tu zasady implementacji tych technik z wykorzystaniem języka R i biblioteki Keras. Dzięki przystępnym wyjaśnieniom i praktycznym przykładom szybko zrozumiesz nawet bardziej skomplikowane zagadnienia uczenia głębokiego. Poznasz koncepcje i dobre praktyki związane z tworzeniem mechanizmów analizy obrazu, przetwarzania języka naturalnego i modeli generatywnych. Przeanalizujesz ponad 30 przykładów kodu uzupełnionego dokładnymi komentarzami. W efekcie szybko przygotujesz się do korzystania z uczenia głębokiego w rozwiązywaniu konkretnych problemów. W tej książce między innymi: podstawowe koncepcje sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i uczenia głębokiego wprowadzenie do budowy i trenowania sieci neuronowych uczenie głębokie w przetwarzaniu obrazów modele generatywne tworzące obrazy i tekst perspektywy i ograniczenia uczenia głębokiego Uczenie głębokie: zafascynuj się i zaimplementuj!

150
Ebook

Analiza biznesowa w IT. Lessons learned

Karolina Zmitrowicz

O analizie biznesowej praktycznie Na rynku książek poświęconych analizie biznesowej w sektorze IT dostępnych jest kilka pozycji. Zawierają one informacje na temat praktyk, narzędzi i podejścia stosowanego w tej dziedzinie. Dotychczas jednak brakowało kompendium, które byłoby praktycznym przewodnikiem zbierającym doświadczenia z różnych projektów, firm i od ekspertów podchodzących w odmienny sposób do analizy biznesowej. Książka Karoliny Zmitrowicz, uznanej specjalistki do spraw analizy biznesowej, inżynierii wymagań, zarządzania jakością i zarządzania projektami, uzupełnia tę lukę. Wprowadzając w temat i kompleksowo go omawiając, autorka czerpie równocześnie z obserwacji, doświadczeń i praktyk - tych, które działają, i tych, które nie sprawdzają się w różnych obszarach analizy biznesowej. Dostarcza tym samym wskazówek dotyczących aspektów i obszarów stanowiących największe wyzwania w pracy analityka, takich jak: Prawidłowe planowanie pracy pod kątem celów i oczekiwanych rezultatów Precyzyjne wyrażanie myśli i przekładanie ich na udokumentowany zapis Uwzględnianie punktu widzenia wszystkich interesariuszy Przykładanie odpowiedniej wagi do inżynierii wymagań Wdrażanie zasad AB w projektach z różnych branż

151
Ebook

Dziecko w sieci. Wydanie II

Bartosz Danowski, Alicja Krupińska

Sprawdź, jak chronić swoje dziecko w internecie! Niebezpieczeństwa i zagrożenia, czyli gdzie nie powinno zawędrować Twoje dziecko w sieci Mechanizmy kontroli rodzicielskiej, czyli co zrobić, by zabezpieczyć komputer czy smartfon Pomoc i profilaktyka, czyli gdzie szukać pomocy i przydatnego oprogramowania Żaden odpowiedzialny rodzic nie wypuszcza z domu małego dziecka bez opieki i nie pozwala nieco starszemu włóczyć się po niebezpiecznych dzielnicach czy ciemnych zaułkach. Jednocześnie ciągle zbyt wielu rodziców żyje w błogim przekonaniu, że dziecko siedzące przed komputerem w swoim pokoju jest w pełni bezpieczne. Niestety, to złudne wrażenie — dziecko swobodnie wędrujące po internecie też może zaplątać się w mroczne rejony, paść ofiarą stalkingu, szantażu, oszustwa lub molestowania. Brzmi groźnie, prawda? Co możemy zrobić, żeby zapobiec ewentualnym zagrożeniom? Jakich narzędzi możemy użyć, by chronić nasze dziecko? Ta książka — napisana przez znakomitą psycholog i doświadczonego informatyka — ma za zadanie wyjaśnić Ci, jakie zagrożenia czyhają w internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem. Przewodnik ten ułatwia rodzicom zdobycie solidnej wiedzy na temat ograniczania dostępu do niebezpiecznych stron i pomaga im wytłumaczyć dzieciom, czemu pewne zachodzenia w sieci są niedopuszczalne. Odkryj, co możesz zrobić, by zabezpieczyć komputer, tablet i smartfon. Włącz kontrolę rodzicielską, zobacz, jak działa oprogramowanie filtrujące, namów dziecko do korzystania z wyszukiwarek dla dzieci. Porozmawiaj ze swoją pociechą o netykiecie i sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy w razie kłopotów. Pomóż swojemu dziecku odpowiedzialnie korzystać z sieci, a unikniesz wielu potężnych problemów. Podstawy ochrony dziecka przed zagrożeniami Przygotowanie komputera i kontrola rodzicielska Smartfony i tablety Gdzie szukać pomocy i zgłaszać zagrożenia Usługi oferowane przez dostawców internetu i przydatne oprogramowanie Wykaz stron dla dzieci i stron dla rodziców Wzory umów i netykieta Bezpieczna sieć dla Twojego dziecka!

152
Ebook

Data Mining. Eksploracja danych w sieciach społecznościowych. Wydanie III

Matthew A. Russell, Mikhail Klassen

Internetu nie można rozważać wyłącznie jako tworu techniki. Powstanie tej sieci doprowadziło do rozwoju różnych zjawisk społecznych. Z tej perspektywy na szczególną uwagę zasługują media społecznościowe. Są źródłem informacji, które, właściwie spożytkowane, mogą przynieść niezły dochód. Mogą też dać odpowiedzi na wiele pytań zadawanych przez naukowców z różnych branż. Sama eksploracja tych danych przynosi sporo satysfakcji i radości. Zaskakujące przy tym jest to, że przygotowanie zestawu potrzebnych narzędzi i nauka posługiwania się nimi zabiera naprawdę niewiele czasu i nie wymaga specjalnych talentów! To trzecie, zaktualizowane wydanie popularnego podręcznika dla osób, które chcą zająć się wydobywaniem danych z sieci społecznościowych. Uwzględniono tu zmiany interfejsów API wprowadzone do poszczególnych platform i dodano rozdział o eksploracji Instagrama. Dowiesz się, jak dzięki danym z mediów społecznościowych określić sieć powiązań użytkowników, zorientować się, kto o czym mówi i gdzie się znajduje. Treść bogato zilustrowano przykładami kodu w Pythonie, a także plikami Jupyter Notebook lub kontenerów Dockera. Ciekawym elementem książki jest zbiór receptur dotyczących rozwiązywania konkretnych problemów z Twitterem. W tej książce między innymi: wprowadzenie do świata mediów społecznościowych przybliżenie bogactwa danych zawartych w mediach społecznościowych eksploracja danych za pomocą narzędzi Pythona 3 zaawansowane techniki eksploracji danych, w tym współczynniki TFIDF, podobieństwo kosinusów i rozpoznawanie obrazów tworzenie wizualizacji pozyskanych danych Jakie informacje dziś znajdziesz dzięki danym z Facebooka?