Publisher: 151
1713
Ebook

AngularJS. Tworzenie aplikacji webowych. Receptury

Matt Frisbie

AngularJS jest popularnym frameworkiem służącym do pisania aplikacji internetowych o różnej skali. Jest to świetny projekt open source, dzięki któremu praca staje się wydajna i przyjemna. Tworzenie oprogramowania mającego naprawdę wysoką jakość wymaga od programisty stałego rozwijania umiejętności. Konieczne jest doskonałe opanowanie narzędzi programistycznych i uczenie się nowych funkcji, które one oferują. Proces ten w istocie nigdy się nie kończy. Jeśli już znasz podstawowe cechy AngularJS i postanowiłeś nabyć biegłości w pracy z tym frameworkiem, to masz w rękach książkę przeznaczoną dla Ciebie. Przedstawione w niej metodologie i strategie pozwolą Ci na sprawne budowanie wydajnych i skalowalnych aplikacji internetowych. W tym praktycznym poradniku znajdziesz ponad 90 łatwych do wykonania receptur. Od razu zaczniesz korzystać z praktycznych rozwiązań. Z pewnością docenisz jasne podejście do problemów, klarowne wyjaśnienia i czytelne wskazówki dotyczące tworzenia aplikacji produkcyjnych. Oczywiście nie zabrakło licznych fragmentów kodu opatrzonego komentarzem. Dzięki tej książce: Poznasz wzorce, strategie i praktyki, dzięki którym AngularJS pozwala na tworzenie prawdziwie skalowalnych, wydajnych i efektywnych aplikacji internetowych. Będziesz pracował na kodzie prawdziwych aplikacji, posługując się najnowszymi narzędziami udostępnionymi w ostatniej wersji frameworka — AngularJS 1.3. Znajdziesz rozwiązania najczęstszych problemów, włączając w to kwestie testowania i optymalizacji kodu. Zaczniesz biegle korzystać z dyrektyw AngularJS, filtrów standardowych i niestandardowych, nauczysz się implementować magistrale zdarzeń. Dowiesz się, czym są i jak stosować obietnice; poznasz proste obietnice, łańcuchy obietnic, bariery obietnic. Nabierzesz wprawy w stosowaniu szablonów aplikacji. Poznasz słabsze strony frameworka i nauczysz się skutecznie zapobiegać ewentualnym problemom. AngularJS to świetne narzędzie — poznaj jego tajniki!

1714
Ebook

Szkarłatny kwiat kamelii

Antoni Ferdynand Ossendowski

Szkarłatny kwiat kamelii jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni Pod koniec XIX i na początku XX wieku do Japonii zaczęli docierać polscy podróżnicy i badacze. Jednym z nich był Antoni Ferdynand Ossendowski. Wyrazem niezwykłego zainteresowania tą krainą są opowiadania zawarte w tomie Szkarłatny kwiat kamelii. Ossendowski niezwykle barwnie opisuje tajemniczy, tak odmienny od europejskiego świat samurajów, gejsz, cesarzy i szogunów. Czasem zabawnie, czasem refleksyjnie, zawsze z perspektywy bacznego obserwatora.

1715
Ebook

Les Trois Yeux

Maurice Leblanc

Ce fut lui, le premier, qui vit la premiere lueur. Un cri lui échappa, tandis que ses deux mains sagitaient frénétiquement en lair. Et, presque aussitôt, comme des étincelles qui crépitent de tous les côtés, dautres cris séparpillerent dans le silence, qui se reforma instantanément, plus lourd et plus épais. Lextraordinaire énigme des trois yeux. Voulez-vous savoir les réponses?

1716
Ebook

One of my Sons

Anna Katharine Green

A detective story which solves in an exceedingly clever manner the inexplicable death of a prosperous stockbroker and the secret of his life. The readers attention is first caught by a mysterious letter, the key to the situation, and is held to the end by a series of ingenious devices. A dying stockbroker accuses one of his sons of his murder. Can Mr. Gryce and Caleb Sweetwater get to the bottom of the mystery. A young lawyer, who witnesses the murder decides to help. A nice thriller by the grandmother of all mystery writers. Anna Katharine Green was one of the earliest detective fiction writers, and some of her mysteries remain the most popular to be written by an American.

1717
Ebook

Natural Language Processing with TensorFlow. Teach language to machines using Python's deep learning library

Thushan Ganegedara

Natural language processing (NLP) supplies the majority of data available to deep learning applications, while TensorFlow is the most important deep learning framework currently available. Natural Language Processing with TensorFlow brings TensorFlow and NLP together to give you invaluable tools to work with the immense volume of unstructured data in today’s data streams, and apply these tools to specific NLP tasks.Thushan Ganegedara starts by giving you a grounding in NLP and TensorFlow basics. You'll then learn how to use Word2vec, including advanced extensions, to create word embeddings that turn sequences of words into vectors accessible to deep learning algorithms. Chapters on classical deep learning algorithms, like convolutional neural networks (CNN) and recurrent neural networks (RNN), demonstrate important NLP tasks as sentence classification and language generation. You will learn how to apply high-performance RNN models, like long short-term memory (LSTM) cells, to NLP tasks. You will also explore neural machine translation and implement a neural machine translator.After reading this book, you will gain an understanding of NLP and you'll have the skills to apply TensorFlow in deep learning NLP applications, and how to perform specific NLP tasks.

1718
Ebook

Bezpieczeństwo systemów informacyjnych. Praktyczny przewodnik zgodny z normami polskimi i międzynarodowymi

Franciszek Wołowski, Janusz Zawiła-Niedźwiecki

 Przewodnik pokazuje:   jak interpretować kwestie bezpieczeństwa systemów informacyjnych, od ryzyka począwszy, jakimi standardami (normami) i metodami się posługiwać, do jakich wzorców dobrych praktyk sięgać, jakie ośrodki doskonalące te praktyki obserwować, z jakim środowiskiem specjalistów się konsultować. Poradnik jest szczegółowy, w wielu fragmentach ma charakter list kontrolnych, które mają podpowiadać, jakie problemy i rozwiązania rozważać. Poradnik jest skierowany w pierwszej kolejności do administratorów bezpieczeństwa systemów informacyjnych, ale także do szeroko rozumianej kadry kierowniczej organizacji różnych branż, charakteru i wielkości, od której zależy faktyczne bezpieczeństwo. Także do specjalistów różnych profesji, którzy do zapewniania bezpieczeństwa mogą się w organizacjach przyczyniać. Rzecz bowiem w tym, że stan bezpieczeństwa budują stopniowo wszyscy, a zburzyć go może już jedna osoba.

1719
Ebook

Projekt Orli dom 3

Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Drogi Czytelniku, trafia do Twoich rąk trzeci tom „projektu Orli Dom”. W pierwszym tomie przedstawiłem projekt uproszczenia godła państwa, z jednoczesnym uzasadnieniem takiej zmiany, heraldycznym, historycznym, jak i praktycznym. W tomie II rozwinąłem temat godła, już w zastosowaniach, w ramach struktur rządowych, i zaprezentowałem koncepcję godeł, tej struktury. Wchodząc tym samym w problematykę identyfikacji wizualnej rządu, na bazie 4 punktów styku obywatela z urzędem. Jednym z tych punktów styku, obywatela z urzędem, są tablice urzędowe, którymi zajmuję się w niniejszym tomie. Patrz część IV Tablice urzędowe. A jako, że temat symboli państwa daleko wykracza, poza posługiwanie się nim przez struktury rządowe, w części V Marka narodowa, przedstawiam moje przemyślenia i koncepcje,  w obszarze funkcjonowania symboliki narodowej w promocji państwa, wewnątrz i na zewnątrz, czyli zajmuję się marką narodową, której nie mamy. Być może to, co tu przeczytasz i zobaczysz, wyda Ci się zaskakujące, może kontrowersyjne. Pamiętaj jednak Drogi Czytelniku o celu, jaki sobie postawiłem w pierwszym tomie „projektu Orli Dom” (e-book). W kolejnych tomach (II i III) rozwijam jedynie tamtą koncepcję, próbując ogarnąć wizualność naszego państwa, w punktach najbardziej krytycznych. Przedstawione, w tych trzech tomach „projektu Orli Dom”, koncepcje są naturalnie autorską wizją, mierzeniem się z tematem trudnym. Nie jest to naturalnie pełny zakres stworzonej dokumentacji, która liczy sobie ponad 800 stron w formacie 30×30 cm, wiele tematów i detali przyszło pominąć. Mam jednak nadzieję, że bez szkody dla prezentowanej koncepcji. Nie twierdzę też, że to, co przedstawiłem w trzech tomach „projektu Orli Dom”, jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Moim zdaniem wartość tego opracowania, mam nadzieję, leży w możliwości zapoznania się szerzej z problemem naszej państwowej wizualności, w obszarze posługiwania się godłem / godłem heraldycznym, otwarcia pola do poważnej dyskusji nad wizerunkiem państwa i jego znakami. W czym, mam nadzieję, takie zobrazowanie problemu może pomóc. Mam także nadzieję, że przedstawione w „projekcie Orli Dom” przykłady i projekty pozwolą Ci, Drogi Czytelniku, zrozumieć z jednej stron,y złożoność kwestii projektowych takiego przedsięwzięcia, z drugiej zaś, choć nie kompletnie, pokazują wielkość obszaru w jakim znaki państwa funkcjonują. Drogi Czytelniku, w roku 2017 przypada 90 rocznica wprowadzenia herbu Orła Białego, projektu profesora Zygmunta Kamińskiego, jako godła Rzeczypospolitej Polskiej. Chciałbym, tym moim trzytomowym „projektem Orli Dom”, uczcić tę tak ważną rocznicę. Jeżeli masz Drogi Czytelniku własne przemyślenia, interesujące fakty lub fotografie dotyczące omawianych tu tematów, podziel się proszę nimi ze mną, wystarczy skorzystać z maila – alw@e-alw.com lub zostawić komentarz na stronie projektu Orli Dom - www.orlidom.pl. Dziękuję.

1720
Ebook

Przeciwdziałanie bezrobociu wśród osób starszych. W poszukiwaniu modelu

Magdalena Paluszkiewicz, Tatiana Wrocławska, Mirosław Włodarczyk

Publikacja ma dużą wartość praktyczną z uwagi na obserwowane w Polsce wysokie bezrobocie wśród osób starszych i brak spójnego programu polityczno-społecznego w tej kwestii. Założeniem badawczym projektu była próba przedstawienia w ujęciu modelowym zespołu przedsięwzięć i środków prawnych, które należy podjąć, by doprowadzić do ograniczenia rozmiarów prezentowanego zjawiska. Poszukiwania rozwiązań zaczęto od analizy regulacji prawnych wybranych państw europejskich: Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier. Zakres przedmiotowy badań obejmował instytucje prawne, które w danym kraju z pozytywnym skutkiem wykorzystywano do ograniczania lub eliminowania bezrobocia, została także rozważona ich przydatność w warunkach polskich. Książka jest adresowana do teoretyków i praktyków polityki społecznej, prawa rynku pracy, prawa zabezpieczeni a społecznego oraz do podmiotów i osób podejmujących trud procesu legislacyjnego.