Wydawca: Helion
Helion - niekwestionowany lider wśród wydawców (lub największe wydawnictwo informatyczne) literatury informatycznej w Polsce. Działa na polskim rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku.

Od początku swojej działalności wydawnictwo Helion wspiera rozwój specjalistów z szeroko pojętej branży IT. To doskonała baza wiedzy dla osób, które chcą poznać tajniki informatyki, programowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy grafiki komputerowej i innych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami.

Helion oferuje szeroki wybór książek oraz ebooków z różnych dziedzin informatyki, zawsze aktualnych i zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
1945
Ebook

Visual Studio 2017. Tworzenie aplikacji Windows w języku C#

Jacek Matulewski

Programuj w C# i odkryj możliwości Visual Studio 2017! Microsoft Visual Studio to znakomite środowisko programistyczne, w którym bardzo wydajnie, a przy tym z przyjemnością, można projektować i testować aplikacje desktopowe, mobilne i webowe w kilku językach programowania, z wykorzystaniem bogatego zbioru bibliotek oraz interesujących dodatków dostępnych w usłudze NuGet, wydatnie skracających czas pracy. Jeśli chcesz poznać możliwości tego pakietu dla języka C# i nauczyć się tworzyć kompletne, dobrze przemyślane i doskonale działające aplikacje, nie zwlekaj, tylko czym prędzej sięgnij po tę książkę. Pomoże Ci ona zorientować się, jakie techniki oraz jakie wzorce projektowe będą najlepsze dla Twoich projektów aplikacji desktopowych Windows Presentation Foundation (WPF). Krok po kroku przejdziesz przez proces ich tworzenia z wykorzystaniem narzędzi na różnym poziomie zaawansowania. Poznasz kontrolki WPFi wzorzec architektoniczny MVVM (model - widok - model widoku). Opanujesz język XAML służący do opisu graficznego interfejsu użytkownika w WPF, a w szczególności style, transformacje i animacje, a także szablony kontrolek, czy szablony danych. W tej książce jest również miejsce na zagadnienia związane z wykorzystaniem shaderów tj. prostych programów napisanych w języku HLSL, które umożliwiają kontrolowanie tego, jak kontrolki są rysowane przez karty graficzne oraz na omówienie przykładu, w którym aplikacja pobiera dane z prywatnej chmury w postaci usługi REST działającej na serwerze. A gdy poznasz już wszystkie przykłady i zrobisz zaproponowany na ich końcach zadania, ze zdumieniem stwierdzisz, że umiesz zbudować porządną aplikację desktopową WPF! Twórz fantastyczne aplikacje z Visual Studio i C# w WPF! Pierwsza aplikacja i przegląd kontrolek WPF Języki C#, XAML a nawet odrobinę HLSL Budowanie złożonych kontrolek, szablony Style, transformacje i animacje Pojemniki i listy oraz prezentacja danych w WPF Wzorzec MVVM: model, model widoku i widok Wiązania, konwersja danych w wiązaniach, polecenia Zachowania, własności zależności i własności doczepione Testy jednostkowe Rozwiązanie problemu okien dialogowychw MVVM

1946
Ebook

Linux. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV

Daniel J. Barrett

Wydanie jubileuszowe! Administratorzy systemów linuksowych mogą pracować za pomocą myszy, korzystając z interfejsu graficznego, jednak pełny potencjał Linuksa ujawnia się dzięki pracy z wierszem poleceń. Umiejętność używania tego narzędzia przydaje się każdemu, komu zależy na efektywnym działaniu systemu. To czwarte, gruntownie zaktualizowane wydanie cenionego leksykonu, pomyślanego jako zwięzłe źródło informacji, z którego w razie potrzeby możesz szybko skorzystać. Znajdziesz tu omówienie ponad 200 poleceń systemu Linux ― w tym nowych, przeznaczonych do obsługi plików, zarządzania pakietami, pracy z systemem kontroli wersji, przeprowadzania konwersji między formatami plików ― i wiele więcej! Najużyteczniejsze polecenia Linuksa zostały pogrupowane według funkcjonalności, a treści ułożone tak, aby ułatwić i przyśpieszyć wynajdowanie potrzebnych informacji. Niezależnie od tego, czy zaliczasz się do początkujących, czy do zaawansowanych użytkowników Linuksa, ten praktyczny leksykon w każdej sytuacji będzie idealnym źródłem wiedzy o najważniejszych poleceniach tego systemu! W książce: podstawowe koncepcje - polecenia, powłoki, użytkownicy i system plików operacje na plikach podstawy administrowania systemem zarządzanie systemem plików praca z hostami, połączenia sieciowe, poczta elektroniczna i strony WWW wykonywanie codziennych zadań Linuksowy adminie! Trzymaj tę książkę tuż obok swojego komputera!

1947
Ebook

Power Query w Excelu i Power BI. Zbieranie i przekształcanie danych

Gil Raviv

Czy praca na danych kojarzy Ci się z frustrującym ręcznym wklejaniem i oczyszczaniem danych w Excelu? A może tracisz mnóstwo energii na importowanie nieuporządkowanych danych pochodzących z różnych źródeł? Być może podejrzewasz, że Twoje arkusze kryją mnóstwo wartościowych informacji, ale nie wiesz, w jaki sposób je wydobyć i ile godzin musisz na to poświęcić? A może spędzasz sporo czasu na tworzeniu skomplikowanych raportów w Power BI lub programowaniu baz danych SQL Server? Dzięki wiedzy zawartej w tej książce wykonasz te zadania prościej i szybciej, a efekty będą o wiele bardziej niezawodne! Ten praktyczny przewodnik po narzędziu Power Query nauczy Cię efektywnie przetwarzać dane w Excelu: importować, oczyszczać, przekształcać i wydobywać potrzebne informacje. Dowiesz się, jak sprawnie wykonywać typowe zadania i prace analityczne, jak zwiększyć swoją skuteczność dzięki opanowaniu podstaw języka M oraz jak zautomatyzować proces przygotowywania danych do przetwarzania. Zapoznasz się z możliwościami Microsoft Cognitive Services oraz konektora Power Query Web, a także z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do rozpoznawania treści tekstu. Nabyte umiejętności będziesz mógł przetestować w realistycznym projekcie, któremu poświęcono ostatni rozdział! W książce między innymi: solidne podstawy pracy z narzędziem Power Query automatyzacja operacji na danych proste i zaawansowane techniki dekompozycji tabel tworzenie procedur w języku M pozyskiwanie informacji z danych tekstowych i sieci społecznościowych Power Query i Power BI: sprostasz wyzwaniu przetwarzania danych!

1948
Ebook

Photoshop. Pikantne efekty specjalne

Corey Barker

Twórcy Photoshopa, najpopularniejszego dziś programu do obróbki grafiki rastrowej, wciąż szukają nowych, rewolucyjnych rozwiązań, które przydadzą się użytkownikom. To, co jeszcze do niedawna nawet nie śniło się grafikom, teraz stało się osiągalne. Jednak niewielu z nich wie o tym, że Adobe Photoshop używany jest również z powodzeniem w branży filmowej. Zaskakujące efekty specjalne, zapadające w pamięć plakaty to najczęściej wynik połączenia kunsztu artystów oraz nieograniczonych możliwości tej aplikacji. Ty też możesz tworzyć efekty specjalne rodem z Hollywood! Z tą książką nauczysz się projektować przykuwające wzrok plakaty i grafiki, a przy tym podniesiesz swój poziom umiejętności w zakresie wykorzystania niezliczonych funkcji programu Adobe Photoshop. Spełnij swoje graficzne marzenia! Tworzenie niestandardowych pędzli, dobieranie odpowiednich czcionek, trójwymiarowe efekty to tylko niektóre z zagadnień poruszanych w tym podręczniku. Jego zakup to świetna inwestycja w Twój rozwój! Poznaj możliwości Photoshopa w zakresie: tworzenia efektów specjalnych projektowania plakatów kreowania własnych pędzli wizualizowania efektów a la Hollywood! Sprawdź, jak tworzyć efekty specjalne godne Hollywood!

1949
Ebook

Micro:bit. Nauka programowania i elektroniki dla małych oraz dużych

Witold Krieser

Zabawę w programowanie czas zacząć! Pod intrygująco brzmiącą nazwą micro:bit kryje się niewielkich rozmiarów płytka będąca mikrokontrolerem ― czy inaczej: mikrokomputerem. Sercem wielu urządzeń, takich jak różne roboty i inteligentne modele samochodów. Micro:bit stanowi punkt wyjścia dla ich konstrukcji i jest urządzeniem niezwykle często pojawiającym się przy okazji rozmaitych projektów związanych z nauką programowania ― korzystają z niego nauczyciele i uczniowie na całym świecie. Mikrokontroler micro:bit pozwala im się sprawnie uczyć i rozwiązywać pojawiające się przy okazji realizacji zadań problemy poprzez zabawę. Bo programowania, podobnie jak każdej innej dziedziny wiedzy, najlepiej uczyć się przez sprawiające radość praktykowanie. Ta książka stanowi swojego rodzaju instrukcję obsługi płytki micro:bit. Zawiera aż sześćdziesiąt gotowych projektów, z których mniej więcej jedna trzecia dotyczy samego mikrokontrolera, pozostałe zaś wymagają zastosowania modułu rozszerzeń i (lub) dodatkowych akcesoriów. Podręcznik proponuje projekty i gotowe programy korzystające z bloczków, a także z bardziej zaawansowanych języków programowania, jakimi są JavaScript i Python. Przekonaj się, że zabawa z micro:bitem jest przyjemna, stosunkowo prosta i równocześnie inspirująca ― z tym mikrokontrolerem wykonasz zarówno prosty włącznik światła, użytecznego robota, samosterujący samochód, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania dla tzw. inteligentnego domu.

1950
Ebook

RS 232C - praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III

Andrzej Daniluk

Na uczelniach, w szkołach i biurach pojawia się coraz więcej zaawansowanych urządzeń komputerowych podłączanych przez port szeregowy. Czy koniecznie trzeba płacić wysokie stawki informatykom, aby wykorzystać pełnię możliwości tych nowoczesnych narzędzi? Na szczęście nie. Obsługa transmisji szeregowej przy użyciu standardu RS 232C może być na tyle łatwa, że uczniowie, studenci, nauczyciele, pracownicy naukowi czy inżynierowie mogą samodzielnie tworzyć potrzebne im oprogramowanie. Dzięki książce "RS 232C -- praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III" także i Ty szybko nauczysz się pisać programy sterujące urządzeniami podłączanymi przez port szeregowy. Dowiesz się, jak działa transmisja asynchroniczna oraz czym jest standard RS 232C. Poznasz interfejs RS 232C dla systemu Windows i nauczysz się go używać w środowiskach programistycznych Builder i Delphi, co pozwoli Ci pisać potrzebne oprogramowanie w języku Pascal lub C++. Najnowsze, poprawione wydanie zawiera jeszcze więcej przykładów, dzięki którym błyskawicznie będziesz mógł sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce. Standard RS 232C Transmisja asynchroniczna Obsługa RS 232C w systemach MS-DOS i Windows Wykorzystanie elementów interfejsu Windows API w środowiskach Builder i Delphi Testowanie programów do obsługi transmisji szeregowej Tworzenie aplikacji wielowątkowych Narzędzia graficzne Przykładowe aplikacje i ich analiza Specyfikacje najważniejszych funkcji

1951
Ebook

Spark. Zaawansowana analiza danych

Uri Laserson, Sandy Ryza, Sean Owen, Josh Wills

Analiza ogromnych zbiorów danych nie musi być wolna! Apache Spark to darmowy, zaawansowany szkielet i silnik pozwalający na szybkie przetwarzanie oraz analizę ogromnych zbiorów danych. Prace nad tym projektem rozpoczęły się w 2009 roku, a już rok później Spark został udostępniony użytkownikom. Jeżeli potrzebujesz najwyższej wydajności w przetwarzaniu informacji, jeżeli chcesz uzyskiwać odpowiedź na trudne pytania niemalże w czasie rzeczywistym, Spark może być odpowiedzią na Twoje oczekiwania. Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, czy tak jest w rzeczywistości. Autor porusza tu zaawansowane kwestie związane z analizą statystyczną danych, wykrywaniem anomalii oraz analizą obrazów. Jednak zanim przejdziesz do tych tematów, zapoznasz się z podstawami — wprowadzeniem do analizy danych za pomocą języka Scala oraz Apache Spark. Nauczysz się też przeprowadzać analizę semantyczną i zobaczysz, jak w praktyce przeprowadzić analizę sieci współwystępowań za pomocą biblioteki GraphX. Na koniec dowiesz się, jak przetwarzać dane geoprzestrzenne i genomiczne, a także oszacujesz ryzyko metodą symulacji Monte Carlo. Książka ta pozwoli Ci na wykorzystanie potencjału Apache Spark i zaprzęgnięcie go do najtrudniejszych zadań! Przykłady prezetnowane w książce obejmują: Rekomendowanie muzyki i dane Audioscrobbler Prognozowanie zalesienia za pomocą drzewa decyzyjnego Wykrywanie anomalii w ruchu sieciowym metodą grupowania według k-średnich Wikipedia i ukryta analiza semantyczna Analiza sieci współwystępowań za pomocą biblioteki GraphX Geoprzestrzenna i temporalna analiza tras nowojorskich taksówek Szacowanie ryzyka finansowego metodą symulacji Monte Carlo Analiza danych genomicznych i projekt BDG Analiza danych neuroobrazowych za pomocą pakietów PySpark i Thunder Poznaj potencjał i wydajność Apache Spark!

1952
Ebook

Projektowanie nawigacji strony WWW. Optymalizacja funkcjonalności witryny

James Kalbach

Sekrety sukcesu witryn WWW W jaki sposób użytkownicy przeglądają witryny WWW? Jak wykorzystać różne typy mechanizmów nawigacyjnych? W jaki sposób dobrać kolorystykę i liternictwo elementów nawigacyjnych? Dynamiczny rozwój internetu i technologii sieciowych sprawił, że korzystanie z sieci stało się równie powszechne jak oglądanie telewizji i czytanie gazet. Poprzez witryny WWW zdobywamy niezbędne informacje, zamawiamy towary, płacimy rachunki i kontaktujemy się z przyjaciółmi. Co sprawia, że wśród setek tysięcy serwisów internetowych posiadających podobne możliwości jedne cieszą się popularnością użytkowników, a inne nie? Na pewno na atrakcyjność strony WWW wpływa grafika i treść, ale przede wszystkim jej funkcjonalność. Natomiast o wygodzie korzystania ze niej decyduje nawigacja, czyli sposób, w jaki uzyskujemy potrzebne informacje, przechodzimy pomiędzy stronami i wybieramy interesujące tematy. Współczesne techniki tworzenia witryn WWW - Flash, AJAX i inne - pozwalają na kreowanie niezwykle atrakcyjnych interfejsów użytkownika, ale kluczem do sukcesu jest właśnie odpowiedni projekt struktury nawigacyjnej. Książka "Projektowanie nawigacji strony WWW. Optymalizacja ergonomii witryny " to podręcznik, który ułatwi poznanie i zastosowanie w praktyce zasad projektowania ergonomicznych i efektownych mechanizmów nawigacyjnych na stronach WWW. Czytając go, dowiesz się, czego oczekują użytkownicy stron WWW, jakie schematy nawigacji stosuje się najczęściej i jak dobrać typ nawigacji do przeznaczenia i treści witryny. Nauczysz się analizować cele witryny, tworzyć prototypy i scenariusze nawigacji, określać ścieżki nawigacji i budować elementy menu. Przeczytasz także o projektowaniu interfejsów użytkownika dla aplikacji sieciowych oraz łączeniu mechanizmów nawigacyjnych z wyszukiwawczymi. Podstawowe cele mechanizmów nawigacji w witrynie WWW Teoretyczne modele wyszukiwania Typy mechanizmów nawigacyjnych Metody analizy i oceny projektu nawigacji Tworzenie prototypów i ścieżek nawigacji Dobór kolorów, czcionek i stylów dla elementów nawigacyjnych Mechanizmy wyszukiwawcze Znakowanie treści w portalach społecznościowych Interfejsy użytkownika w aplikacjach internetowych Twórz przejrzyste i wygodne mechanizmy nawigacyjne.