Wydawca: Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało po to, by wspierać specjalistów, fachowców oraz właścicieli firm i przedsiębiorstw w ich rozwoju zawodowym i biznesowym. Stawiamy sobie za cel dostarczanie zawsze wysokiej jakości, praktycznych i aktualnych porad oraz gotowych rozwiązań przydatnych w pracy każdego profesjonalisty.

Wiemy, że na naszych poradach i interpretacjach przepisów opierają się pracownicy w setkach tysięcy firm. Mamy świadomość odpowiedzialności, która na nas ciąży, dlatego wykonujemy naszą pracę z najwyższą starannością i pieczołowitością. Pamiętają o tym wszyscy pracownicy Wydawnictwa, niezależnie od tego, czy odpowiadają za redakcje tekstów, czy druk publikacji.

Porady, które otrzymują Państwo za pośrednictwem naszych publikacji, są przygotowywane przez najlepszych ekspertów. Każda informacja to najwyższy wymiar profesjonalizmu przekazywany za pomocą łatwego i zrozumiałego języka. Nasze redakcje dokładają wszelkich starań by publikowane porady i informacje, dawały praktyczną korzyść dla czytelnika, dlatego na łamach naszych publikacji znajdą Państwo tylko te tematy, które mogą przełożyć się na działania, przydatne w życiu zawodowym i biznesowym.

289
Ebook

Dokumentacja elektryczna. Dwanaście wzorów protokołów potrzebnych elektrykowi przy odbiorze stacji ładowania samochodów elektrycznych

Praca zbiorowa

Przedstawione w e-booku wzory protokołów stanowią nieodzowną część pracy każdego elektryka. Po tego typu materiały powinny sięgnąć również osoby zaczynające swoją przygodę z zawodem elektryka i elektromontera po to, aby wdrażać się, krok po kroku, w wykonywaną profesję. Dodatkowo jesteśmy świadomi, że stacje ładowania wymagają regularnych przeglądów, które należy we właściwy sposób udokumentować. Dlatego też stajemy naprzeciw Waszym potrzebą i w atrakcyjnej formie, przekazujemy Wam najważniejsze wzory dokumentów z pigułką wiedzy, zawierającą potrzebne informacje przy odbiorze stacji ładowania.

290
Ebook

Cyfryzacja dokumentacji medycznej - 7 pytań i odpowiedzi

Praca zbiorowa

Mimo dość długiego okresu przygotowywania się na nadejście obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, który wprowadziły przepisy rozporządzenia ministra zdrowia z 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania, wiele placówek medycznych wciąż staje przed trudnościami jego wypełnienia. Kiedy placówki medyczne mogą się powoływać na brak warunków organizacyjno-technicznych do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej?

291
Ebook

Pracownik wraca po macierzyńskim, rodzicielskim czy wychowawczym - jakie ma uprawnienia?

Szymon Sokolik, konsultacja: Katarzyna Pietruszyńska

Załóżmy, że pracownik kończy urlop macierzyński, rodzicielski lub wychowawczy i zamierza wrócić do pracy. Czy jest on w momencie powrotu chroniony przed wypowiedzeniem? A co w przypadku, gdy jej stanowisko zostało w międzyczasie zlikwidowane? Jakie uprawnienia przysługują takiej osobie? Czy może ona żądać urlopu wypoczynkowego tuż po zakończeniu wszystkich tych urlopów? Czy trzeba jej wydać nową informację o warunkach zatrudnienia lub inne dokumenty?

292
Ebook

Zarządzanie placówką medyczną - Szczepienia przeciw COVID-19 i bezpieczeństwo pracy

Praca zbiorowa

Znajdziesz tu wiele przydatnych wzorów dokumentów i list kontrolnych które pomogą Ci właściwie zorganizować proces szczepień przeciw COVID-19 i zwiększyć bezpieczeństwo pracy w dobie pandemii.

293
Ebook

Kompas ETF

Uli Jörg Lotter

Ten e-book wyjaśni Ci na czym polega inwestowanie w fundusze ETF oraz pokaże perspektywy na dalszy rozwój tego obiecującego instrumentu finansowego. Książka ta pełni funkcję kompasu, który ma poprowadzić Cię przez świat indeksów i inwestowania. Fundusze ETF to bardzo proste aktywa. Nie wymagają one zaawansowanych umiejętności traderskich, ani dużego doświadczenia giełdowego. Dzięki temu stanowią idealny instrument dla początkujących inwestorów.

294
Ebook

Rachunkowość jednostek oświatowych 2023

Barbara Jarosz, Izabela Świderek

"Rachunkowość jednostek oświatowych 2023" stanowi zbiór informacji niezbędnych w pracy osób zajmujących się sprawami finansowymi szkół, przedszkoli i żłobków. Poradnik zawiera gotowe wzory dokumentów oraz przykłady księgowań, dzięki którym przedstawiciele służb finansowych tych jednostek bez problemu wypełnią ciążące na nich obowiązki. W przystępny sposób prezentuje zasady ewidencji dochodów i przychodów oraz wydatków, a także rozrachunków i rozliczeń w jednostkach oświatowych. Korzystając z tej publikacji: - poznasz zasady inwentaryzowania majątku trwałego swojej jednostki; - dowiesz się, jak gospodarować środkami gromadzonymi na wydzielonym rachunku jednostek oświatowych; - uzyskasz pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów ewidencyjnych.

295
Ebook

Rozliczenia podatkowo-składkowe za zleceniobiorcę ucznia/studenta

Andrzej Radzisław

Zatrudnianie uczniów i studentów wiąże się z różnymi zasadami dotyczącymi obowiązku ubezpieczeń społecznych. W przypadku umowy o pracę sytuacja jest jasna. Problemy pojawiają się jednak przy zawieraniu umów zlecenia, szczególnie gdy w trakcie miesiąca następuje zmiana statusu, np. utrata lub uzyskanie statusu studenta. Jak wtedy prawidłowo rozliczyć składki? To pytanie nurtuje wielu płatników, którzy muszą uwzględniać przepisy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz interpretacje ZUS. Warto poznać praktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć błędów i konsekwencji finansowych.

296
Ebook

Logopedia w edukacji wczesnoszkolnej. Zeszyt ćwiczeń. Dziecko z wadą słuchu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, mowa bezdźwięczna

Joanna Ćwiklińska, dr n. hum. Dorota Beata Wojewódzka, Joanna Rostkowska, Ewa Kozłowska, ...

Na pytanie, który narząd jest niezbędny do prawidłowego słyszenia, każdy człowiek jednoznacznie odpowie – ucho. Jednak czy wystarczy tylko ucho, aby słyszeć i słuchać? Słyszenie bez słuchania można porównać do czytania bez rozumienia. Ucho przekazuje informacje dźwiękowe do mózgu, który je przetwarza i interpretuje. Słyszymy i słuchamy mózgiem, a ucho jest jedynie elementem układu słuchowego. Aktualnie powszechnym problemem są zaburzenia przetwarzania słuchowego u dzieci. Problem rozległy, ale wciąż nie do końca poznany. Z kolei mowa bezdźwięczna u dzieci jest problemem, z którym logopedzi spotykają się w swojej codziennej praktyce. Wydawałoby się, że bezdźwięczne głoski można jedynie usłyszeć podczas mowy spontanicznej. Jednak nieprawidłową realizację głosek dźwięcznych możemy także zaobserwować w pisaniu oraz czytaniu. Odpowiednie przygotowanie do prowadzenia terapii to podstawa sukcesu. Oddajemy w Państwa ręce zeszyt, który jest gotowym narzędziem do pracy – zawiera różnorodne, atrakcyjne ćwiczenia z każdej z wymienionej tematyki. Publikacja wyposaży logopedę w wiele praktycznych, szczegółowo opracowanych ćwiczeń. Eksperci czuwali nad tym, by ćwiczenia były zróżnicowane oraz rozwijały umiejętności i zachęcały dzieci do pracy.