Wydawca: ITStart
Jesteśmy zarejestrowanym wydawnictwem z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy wydawcami i autorami serii podręczników przygotowujących do zdania egzaminów ECCC i ECDL o tytule „Od Zera do ECeDeeLa„, „Od Zera do E-Obywatela z Windows 8” . Najnowszymi książkami w tej tematyce są książki „Od zera do ECeDeeLa Base” i „Od zera do ECeDeeLa Standard„. Naszym pomysłem było też przygotowanie serii podręczników „Packet Tracer 6 dla kursów CISCO„ pomagających w zrozumieniu programu Cisco Networking Academy. Najnowsze podręczniki kontynuująca tę tematykę to „Internet rzeczy IoT i IoE w symulatorze Cisco Packet Tracer„, oraz „Bezpieczeństwo Internetu”. Na rynku kojarzeni jesteśmy też dzięki książkom „Prawdziwa Historia Internetu” i „Platforma Moodle dla każdego nauczyciela„. Jedną z naszych najnowszych serii otwiera książka „Smartfon również dla seniora” i „Internet również dla seniora”. Mamy też książki nie zajmującą się tematyką informatyczną, powieści „Młyn nad Jaworznikiem” i „Syna Magdy i Justka”.
41
Ebook

Od zera do e-obywatela z Windowsem 8

Rafał Bury

Książka Od Zera do E-Obywatela z Windows 8 to nie tylko poradnik dla osób, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z komputerem ale również może być przeznaczona dla wszystkich aktywnie korzystających na co dzień z komputera jako kompendium wiedzy i uzupełnienie dotychczas zgromadzonych informacji. W książce znaleźć można również zagadnienia zaawansowane, które pomogą zabezpieczyć komputer przed wirusami, bezpiecznie kupować i płacić w sieci, uczestniczyć w dyskusjach czy wyszukiwać interesujące nas informacje. Zwrócono też uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników komputera i Internetu przed wpływem niepożądanych treści. Książka nadaje się również jako idealny podręcznik do programu e-Obywatel, dostosowana jest do najnowszego sylabusu i ułatwia przygotowanie się do zdania niezbędnego egzaminu.

42
Ebook

Bezpieczeństwo w sieci - Jak skutecznie chronić się przed atakami

Jakub Skórka, Kacper Skórka, Marcin Kaim

Książka „Bezpieczeństwo w sieci – Jak skutecznie chronić się przed atakami” to poradnik, dzięki któremu każdy czytelnik, bez względu na stopień zaawansowania informatycznego, zrozumie podstawowe zasady bezpiecznej pracy na komputerze z systemem Windows 10 podłączonym do sieci z dostępem do Internetu. Czytelnik początkujący będzie miał szansę poznania wszystkich zagadnień, natomiast zaawansowany, będzie miał okazję przemyśleć sposób w jaki korzysta z komputera i sieci. W książce zgromadziliśmy wyselekcjonowany zasób podstawowych pojęć związanych z komputerem, Internetem i bezpieczeństwem sieci. Przedstawiliśmy zagrożenia, oraz tajemniczego wroga sieciowego, bo zrozumienie jego postępowania to klucz do naszego bezpieczeństwa. Omawiając zasady bezpiecznego korzystania z systemu Windows z dostępem do Internetu, staraliśmy się przedstawić jak zabezpieczyć nasze cyfrowe życie. Praca z przeglądarką internetową, korzystanie z chmury, bezpieczne zakupy czy ochrona dzieci, to kluczowe tematy jakimi się zajęliśmy. Autorami książki są młodzi zapaleńcy i hobbyści informatyczni, utalentowani uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, a prywatnie bracia Jakub i Kacper Skórka. Postanowili przygotować poradnik, dzięki któremu każdy będzie mógł poczuć się bezpieczniej w sieci. Pracowali wraz ze swoim nauczycielem Marcinem Kaim, nauczycielem przedmiotów zawodowych, instruktorem w Akademii Cisco CCNA oraz wydawcą i autorem wielu książek z dziedziny informatyki.

43
Ebook

Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi Windows Serwer i Linux Serwer

Bartosz Mrosek, Krzysztof Chrobok

Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi Windows Serwer i Linux Serwer dla każdego Technika i studenta IT to podręcznik przygotowany z myślą o każdym uczniu oraz studencie związanym z kierunkami informatycznymi. Główną tematyką jest konfiguracja i zarządzanie sieciowymi systemami operacyjnymi Windows i Linux, dlatego książka będzie niezastąpioną pomocą podczas przygotowywania się do egzaminów zawodowych, jak i zaliczenia semestru. Zagadnienia opisane w książce zostały odpowiednio ułożone i podzielone na odrębne tematy, gdzie każda usługa to jeden, odrębny rozdział, kolejno omawiający krok po kroku konfigurację usług zarówno w środowiskach Linux jak i Windows. Podręcznik przygotuje użytkownika do instalacji systemu i konfiguracji kluczowych usług, czyli: SSH, Active Directory, Samba SMB, FTP, RDP, e-mail, HTTP oraz NAT.

44
Ebook

Od Zera do ECeDeeLa - BASE

Patryk Pić, Rafał Bury, Marlena Gancarzewicz, Łukasz Pawełczyk

Treść książki obejmuje zakres czterech modułów ECDL: B1-Podstawy pracy z komputerem, B2-Podstawy pracy w sieci, B3-Przetwarzanie tekstów, B4-Arkusze kalkulacyjne, dlatego idealnie nadaje się jako podręcznik wykorzystywany podczas kursów ECDL BASE. Zagadnienia poruszane w książce, opracowane są na podstawie obowiązujących sylabusów.  

45
Ebook

Packet Tracer 6 dla kursów CISCO - Tom1

Marek Smyczek

Książka Packet Tracer 6 dla kursów CISCO dedykowana jest wszystkim osobom chcącym nauczyć się tworzyć sieci, zarządzać nimi, diagnozować uszkodzenia, a nawet je projektować. Tom I poświęcony jest podstawowym zagadnieniem, szczególnie poświęconym sieciom LAN, dlatego idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z sieciami. W książce znaleźć można również wiele przykładów oraz ćwiczeń z rozwiązaniami, które można wykorzystać, jako narzędzie do sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności sieciowych oraz do usystematyzowania swojej wiedzy, na temat urządzeń, rodzajów przewodów i przede wszystkim konfiguracji i diagnostyki sieciowej. Książka nadaje się również, jako idealny podręcznik uzupełniający wiedzę praktyczną podczas wszystkich początkowych semestrów kursów CISCO. Wydanie drugie zostało poszerzone o zagadnienia związane z konfiguracją oprogramowania typu Firewall.

46
Ebook

Kwalifikacja INF.02 i INF.07 - Administrowanie sieciami komputerowymi w symulatorze Packet Tracer w przykładach i ćwiczeniach - Część II

Jerzy Kluczewski, Damian Strojek

Książka „Kwalifikacja: INF.02 i INF.07 – Administrowanie sieciami komputerowymi w symulatorze Packet Tracer w przykładach i ćwiczeniach Część II” jest podręcznikiem wspomagającym nauczanie w zawodach: Technik Informatyk i Technik Teleinformatyk. Jest kontynuacją pierwszej części książki o tym samym tytule. Może być wykorzystywana na przedmiotach poruszających zagadnienia projektowania, zarządzania i administrowania sieciami komputerowymi obejmującymi zagadnienia: podstawy konfigurowania następujących protokołów, usług i technik sieciowych: routing dynamiczny RIP, EIGRP, OSPF, eBGP, routing statyczny, listy kontroli dostępu, VoIP, STP, RSTP, VTP, FRAME RELAY, PPP, uwierzytelnianie PAP i CHAP, RADIUS, NETFLOW, NAT, L2NAT, VPN, tunelowanie, przełączniki wielowarstwowe 3560-24PS i 3650-24PS. Zawiera ćwiczenia praktyczne oraz wskazówki do rozwiązań zadań w postaci plików do samodzielnego pobrania. Zasada przyjęta przez autorów książki była następująca „Minimum teorii – maksimum przykładów praktycznych”, które można wdrożyć zarówno w środowisku symulacyjnym podczas zajęć lekcyjnych jako rozszerzenie teorii oraz w formie zadań domowych, których wykonanie możemy zlecić uczniom. Ponadto dysponując sprzętem i laboratorium sieciowym, swobodnie możemy scenariusze ćwiczeń i przykładów wykorzystać do konfiguracji fizycznego sprzętu. Autorzy tej książki to zespół międzypokoleniowy i interdyscyplinarny. Utalentowany uczeń Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, Damian Strojek. Jego pasją są sieci komputerowe, posiada certyfikaty CCNA R&S oraz CCNA Security. Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już kilka publikacji książkowych na temat symulatora Packet Tracer. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

47
Ebook

Kwalifikacja INF.02 i INF.07 - Administrowanie sieciami komputerowymi w symulatorze Packet Tracer w przykładach i ćwiczeniach Cz. I

Jerzy Kluczewski, Damian Strojek, Robert Wszelaki, Marek Smyczek

Książka „Kwalifikacja: INF.02 i INF.07 – Administrowanie sieciami komputerowymi w symulatorze Packet Tracer w przykładach i ćwiczeniach Część I” jest podręcznikiem wspomagającym nauczanie w zawodach Technik Informatyk i Technik Teleinformatyk. Może być wykorzystywana podczas poruszania zagadnień z projektowania, zarządzania i administrowania sieciami komputerowymi. Wykorzystując symulację komputerową pomaga zrozumieć konfigurację usług, protokołów oraz urządzeń sieciowych. W części końcowej książki znajduje się zadanie projektowe, a także test sprawdzający wiadomości teoretyczne oraz lista plików będącymi rozwiązaniami ćwiczeń kontrolnych. Zasada przyjęta przez autorów książki była następująca „Minimum teorii – maksimum przykładów praktycznych”, które można wdrożyć zarówno w środowisku symulacyjnym podczas zajęć lekcyjnych jako rozszerzenie teorii oraz w formie zadań domowych, których wykonanie możemy zlecić uczniom. Ponadto dysponując sprzętem i laboratorium sieciowym, swobodnie możemy scenariusze ćwiczeń i przykładów wykorzystać do konfiguracji fizycznego sprzętu. Autorzy tej książki to zespół międzypokoleniowy i interdyscyplinarny. Utalentowany uczeń Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, Damian Strojek. Jego pasją są sieci komputerowe, posiada komplet certyfikatów CCNA R&S oraz jest w trakcie ścieżki dydaktycznej CCNA Security. Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już kilka publikacji książkowych na temat symulatora Packet Tracer. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Robert Wszelaki to pasjonat zagadnień sieciowych i programowania. Ukończył pełny kurs Cisco CCNA. Jest absolwentem ZS1 w Piekarach Śląskich, obecnie studiuje informatykę na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Marek Smyczek to doświadczony nauczyciel przedmiotów informatycznych i elektrycznych, a zarazem instruktor programu Cisco CCNA. Jest autorem i redaktorem kilkudziesięciu publikacji z dziedzin elektroniki i informatyki.

48
Ebook

Prawdziwa Historia Internetu na Świecie - wydanie 4 rozszerzone

Marek Pudełko

„Prawdziwa historia Internetu na świecie” to już czwarte wydanie obszernego źródła wiedzy o Internecie i jego ewolucji na całym świecie. To jedyny i zarazem unikatowy zbiór najważniejszych wydarzeń oraz postaci, które miały wpływ na rozwój i ewolucję sieci. Znajdziemy tu szczegółowo opisane najważniejsze usługi, protokoły i programy dzięki którym łatwo i sprawnie wymieniamy pliki, rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i przeżyciami, czyli po prostu surfujemy po sieci. Książka kierowana jest dla ludzi, którym nie wystarcza samo surfowanie po Internecie, lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. To także niesamowita gratka dla nauczycieli-pasjonatów historii współczesnej z zacięciem do IT, którzy wiedzę zawartą w książce mogą swobodnie wykorzystać podczas ciekawej, innowacyjnej lekcji historii z uczniami np. omawiając światowe wojny przeglądarek internetowych lub batalie wyszukiwarek informacji. Ponieważ kierowana jest nie tylko dla profesjonalistów, lecz dla każdej osoby chcącej zgłębić tajniki wiedzy o Internecie, nie można jej traktować jako podręcznika uczącego o sieciach. Jest książką popularnonaukową, w której autor postawił sobie bardzo trudne zadanie: w jasny i przejrzysty sposób pokazać pełną historię Internetu. Autorem książki jest Marek Pudełko, urodzony w 1974 roku, w czasach, gdy działały już pierwsze sieci, ale w naszym kraju, zwykli ludzie o komputerach wiedzieli niewiele. Zafascynowany tymi urządzeniami zdecydował się studiować informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie szczególnie zaciekawił go Internet i jego szybki rozwój. Obecnie jest nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Oprócz tej publikacji, jest autorem bliźniaczej pozycji: „Prawdziwa historia Internetu na świecie” oraz „Zbioru zadań z Pascala”. Prowadzi również stronę zelota.netshock.pl z materiałami o budowie komputerów.