Wydawca: Wyższa Szkoła Humanitas
Oficyna Wydawnicza „Humanitas" jest prężnie działającym wydawnictwem naukowym o międzynarodowej randze. Od ponad kilkunastu lat z powodzeniem wprowadza na polski i światowy rynek monografie, podręczniki akademickie, skrypty dla studentów, materiały konferencyjne oraz czasopisma naukowe, w tym periodyki znajdujące się na liście czasopism punktowanych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Publikacje Oficyny dotyczą tematycznie w szczególności zagadnień zarządzania, ekonomii, prawa, pedagogiki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, filologii angielskiej, politologii, filozofii. Autorami wydawanych prac są naukowcy związani z Wyższą Szkołą Humanitas, ale także innymi ośrodkami naukowymi z Polski i zagranicy. Nakładem Oficyny ukazało się m.in. pierwsze polskie wydanie książki „Globalizacja. Krytyczne wprowadzenie" autorstwa Jana A. Scholtego - jednego z najwybitniejszych światowych specjalistów w dziedzinie globalizacji, profesora na Wydziale Nauk Politycznych o Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii. Oficyna WSH, oprócz działalności wydawniczej, prowadzi także - wspólnie z Biblioteką WSH - aktywność naukową i popularyzatorską: przygotowuje konferencje i seminaria, wieczory autorskie, konkursy czytelnicze, kampanie społeczne, akcje charytatywne. Oficyna jest jednostką aktywną, prorozwojową, na stałe wpisaną w panoramę instytucji naukowych województwa śląskiego.
81
Ebook

Media w Zagłębiu Dąbrowskim. Tradycje i współczesność

Michał Kaczmarczyk

(…) Książka stanowi pokłosie badań regionalistycznych nad przeszłością i teraźniejszością mediów zagłębiowskich, prowadzonych przez autora w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Zakładzie Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Praca poświęcona jest zagadnieniom historyczno-prasowym oraz współczesnym problemom związanym z funkcjonowaniem systemu komunikowania lokalnego w Zagłębiu (…).

82
Ebook

Zarządzanie wartością przedsiębiorstw o orientacji jakościowej a kapitał intelektualny

Marek Jabłoński

(…) Koncepcja zarządzania wartością przedsiębiorstwa (ang. Value Based Management) w ostatnich latach nabiera znaczenia, szczególnie w obszarze efektywnego zarządzania organizacjami. Równolegle teoretycy i praktycy zarządzania zauważyli rosnącą rolę posiadanego kapitału intelektualnego organizacji, który stanowi podstawę budowy przewagi konkurencyjnej w trudnym turbulentnym otoczeniu. Umiejętne stosowanie miar finansowych i kapitału intelektualnego do zarządzania wynikami przedsiębiorstw (ang. Performance Management) jest obecnie strategicznym zadaniem zorientowanych na sukces organizacji (…).

83
Ebook

Edukacja Jutra. Od uniwersytetu do starości. Aspekty edukacji osób dorosłych

red. Kazimierz Denek, Aleksandra Kamińska, Piotr Oleśniewicz

"(...) Problematyka edukacji osób dorosłych znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu opracowaniach naukowych i metodycznych. Niniejsza książka jest kolejną pozycją wydawniczą o dorosłym człowieku funkcjonującym w warunkach społeczeństwa wiedzy, przed którym współczesna rzeczywistość edukacyjna i społeczna wyznacza wciąż nowe wyzwania, zadania i społeczno-zawodowe role. Cokolwiek by nie pisać o założonych i rzeczywistych rolach każdego człowieka dorosłego wyznaczonych przez współczesne uwarunkowania edukacji uniwersyteckiej, nie można pominąć kategorialnie traktowanych kompetencji i odpowiedzialności nauczyciela akademickiego (...)".

84
Ebook
85
Ebook

Strategie rynkowe i strategie komunikacji partii politycznych Irlandii Północnej. Perspektywa zarządzania

Przemysław Ruta

Niniejsza monografia poświęcona jest problematyce strategii partii politycznych na przykładzie podmiotów tworzących północnoirlandzki system partyjny. W pracy partie polityczne Ulsteru przedstawione zostaną jako byty kreujące i realizujące określone strategie zarządzania i strategie marketingowe, silnie "zanurzone" i modelowane uwarunkowaniami historycznymi, społecznymi i kulturowymi Irlandii Północnej. Cechą charakterystyczną niniejszej publikacji jest połączenie specjalistycznej wiedzy z zakresu politologii z wiedzą z dziedziny zarządzania w kwestiach komunikacji społecznej i budowania przez wybrane ugrupowania polityczne Irlandii Północnej strategii komunikacji z otoczeniem

86
Ebook

SENIORZY NA RYNKU USŁUG TURYSTYCZNYCH NOWEGO TYSIĄCLECIA

Adam Karpiński, Julita Markiewicz-Patkowska

Niniejsza praca swoją tematyką obejmuje analizę potrzeb i preferencji seniorów w obszarze turystyki oraz analizę przeznaczonej dla nich oferty biur podróży. (...) Głównym celem niniejszej pracy jest identyfikacja preferencji turystycznych seniorów oraz określenie ich potrzeb, motywów uprawiania turystyki i oczekiwanych korzyści, jak również sprawdzenie rynkowej oferty usług turystycznych pod kątem jej dostosowania do zidentyfikowanych preferencji. Dodatkowo określono cele poznawcze, dzięki którym rozpoznano preferencje seniorów w obszarze turystyki oraz ustalono ofertę turystyczną adresowaną do tej grupy klientów przez biura turystyczne. Aby uzyskać odpowiedzi na zadane pytania badawcze oraz osiągnąć założone cele badawcze, wykorzystano trzy metody: analizę komparatywną, badania literatury przedmiotu, sondaż diagnostyczny oparty na bezpośrednich badaniach empirycznych przy zastosowaniu kwestionariusza ankietowego oraz kwestionariusza wywiadu.

87
Ebook

EUROPA MIĘDZY ABSOLUTYZMEM A KOMUNIZMEM. MEANDRY USTROJÓW PAŃSTWOWYCH (OD XVI W. DO KOŃCA I WOJNY ŚWIATOWEJ)

Adam Lityński

"Przedmiotem niniejszej pracy będą więc zagadnienia ustrojów państwowych jako elementu kultury politycznej niegdyś „centrum świata”, a dzisiaj po prostu Europy"

88
Ebook

Regulacja treści umowy na dostawę ciepła i zasad jej wykonywania jako gwarancja prawa socjalnego do energii cieplnej w Polsce

Dagmara Nowak-Trochimiuk

Zasadniczym celem niniejszej monografii jest ustalenie, czy w świetle aktualnie obowiązujących przepisów prawa w Rzeczypospolitej Polskiej istnieje prawo do energii cieplnej. Postawione pytanie badawcze ma na celu zidentyfikowanie, na podstawie regulacji dotyczących umowy na dostawę ciepła, istnienia socjalnego prawa do ciepła, a także normatywnych gwarancji i zasad jego realizacji w Rzeczypospolitej Polskiej. W oparciu o gruntowną, dogmatyczną metodę, dokonuję analizy przepisów regulujących proces i zasady zaopatrzenia odbiorców w ciepło, jako instytucji prawnej w systemie prawa cywilnego i administracyjnego, w celu ustalenia, czy każdy zainteresowany zaopatrzeniem w ciepło sieciowe, posiadający swój budynek w zasięgu sieci ciepłowniczej, ma prawo do ciepła. Niniejsza praca ma charakter monograficzny.